Menstruatia dupa intreruperea anticonceptionalelor

Menstruatia dupa intreruperea anticonceptionalelor | Autor: konsuella

Link direct la acest mesaj

Luna trecuta am incetat sa mai iau anticonceptionale Diane 35, din cauza unor infectii repetate.Am terminat folia de 21 de pilule apoi pauza in care a venit menstruatia.Am luat pastilele 10 luni pana in ian.2006. Precizez ca inainte de a lua antic aveam un ciclu regulat de 28 zile.
Luna asta ar tb. sa am menstruatie normala dupa cele 28 de zile ,fara sa se produca vreo intarziere, sau ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

depinde de fiecare organism.daca a fost bine inainte,va fi probabil bine si acum.

sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Dupa intreruperea anticonceptionalelor(acum 4 luni),la mine a venit normal,la 28 de zile.Doar ca am ceva dureri si e mai abundent.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns konsuella spune:

Uite ca la mine nu a fost asa .Mi-a intarziat ciclu 5 zile luna asta,iar inainte am avut CM la 28 de zile.E clar ca pastila m-a dat peste cap ..Oi vedea luna care vine.... .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxa spune:

si eu vreau sa inchei cu anticonceptionalele, am terminat deja folia...si la fel, nu stiu cum va fi, sunt cam stresata...eu am luat 6 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns konsuella spune:

axxa:Imi zici si mie ce efecte negative au avut la tine antic ?Ma refer la partea intima.Antic m-au dat peste cap total.Daca stii la ce ma refer ....Acum dupa ce am incetat sa le mai iau situatia mea nu s-a imbunatatit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

fetelor stati linistite.Si eu am luat anticonceptionale 6 ani.Cand m-am hotarat sa renunt, am avut CM regulat la 28 de zile.Bine, eu nu am luat Diane.Am luat Rigevidon.
Nu va speriati totusi
Konsuella, te referi cumva la apetitul sexual?Ca si al meu a avut de suferit putin


Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

quote:
Originally posted by konsuella

axxa:Imi zici si mie ce efecte negative au avut la tine antic ?Ma refer la partea intima.Antic m-au dat peste cap total.Daca stii la ce ma refer ....Acum dupa ce am incetat sa le mai iau situatia mea nu s-a imbunatatit.

Konsuella




n-am reusit sa trimit PM. nici adresa de mail nu ai trecuta. cum pot sa te conteactez? (cred ca suntem in aceeasi situatie referitor la anticonceptionale/partea intima).

oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_h spune:

Buna fetelor!

Eu am luat 6 ani anticonceptionale. Aprox 3 ani Diane si 3 ani Logest. Le-am intrerupt pt ca libido=0. Inainte de anticonceptionale aveam ciclu abundent si cu debut dureros. In primele luni dupa ce n-am mai luat anti, aproape nu am avut ciclu si oricum venea cand avea chef. Am fost la doctor si mi-a prescris alte pastile pe care sa le iau ca "sa ma repare". Sunt tot pe baza hormonala, dar nu sunt anti, ci tocmai invers (Duphaston). Cred ca fiecare organism reactioneaza altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns konsuella spune:

moana,am adresa de email, e trecuta si in profile ,dar uite aici emailul meu si te rog sa imi scrii:gratziela_gabi@yahoo.com.Sunt absolut sigura ca ceea ce mi se intampla acum e doar de la antic.Inainte nu am avut probleme de genul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna fetele!
Ca si voi trec prin aceiasi situatie...am intrerupt pastilele la inceputul lunii februarie, pentru ca m-am hotarat ca anul acesta sa fac un copil,bine asta dupa cateva luni nu acum, la vara... ni-l dorim foarte mult, sotul vrea un
S-au produs mai multe schimbarii: sunt nervoasa din orice, plang, mi-a intarziat...pot sa dau vina pe lipsa de antic???? sau e ceva cu mine?
O data ce le-am intrerupt poate o sa am si eu mai mult chef de...stiti voi...ca doar asa vom avea
Astept raspuns de la voi!


Georgiana

Mergi la inceput