Clubul moldovencelor de peste Prut (15)

Clubul moldovencelor de peste Prut (15) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1%20br%20/" target="_blank">2 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43561&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45033&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48116&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51423&whichpage=1" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56442&whichpage=1" target="_blank">7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58641&whichpage=1" target="_blank">8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60667&whichpage=1" target="_blank">9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61980&whichpage=1" target="_blank">10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63667" target="_blank">11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64927" target="_blank">12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66610" target="_blank">13 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68173" target="_blank">14


LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate(Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Bucuresti,Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM (Laura-04.10.2005) - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI (Amelia - 26.09.2004) - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra - 5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia - 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati (Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna - 9.09.2004) - SUA
9. Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Criuleni, UB, Litere (Vlad - 22.06.2004) - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta)- 15.07.1983,CalarasI,studenta UTM,proaspat casatorita - Chisinau
11. Lilienne (Lilia)- 19.11.1976, Moldova, Causeni,Litere(Sibiu) (Roma-9 ani si Giulia Cristiana-6 luni) - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - 1977, Moldova (Chris-11.07.2002) - Bucuresti
13. Crinia (Corina)- 07.04.1980,Chisinau,ASEM, REI (Lucian-23.02.2005)-Canada
14. Trin (Elena)- 22.06.1981, Chisinau, ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia)- 23.07.1980, Chisinau, USM, Mate si Info, specializare ILM, master Info, (aspiranta)Chisinau
16. alionushca (Aliona) - 23.06.1981, Chisinau, USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga)- 13.07.1982, Anenii Noi, USPRI,Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat, (Adelina-25.05.2005)-Chisinau
18. gazea (Aliona) - Mindresti, Telenesti, Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997), (Amedeo-21.07.2003) - Sighisoara
19. doroti_5 (Feodosia) - 05.01.1983, Tipala, Ialoveni, ASEM, Facultatea CSIE, masterat TI - Chisinau


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Cornelia, uite 2 site-uri meteo pe care eu cu sotul le folosim frecvent pentru a ne informa cu privire la vreme:
www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/local/ROXX0003?from=search_city" target="_blank">primul site
al doilea site
Nu sint romanesti, e adevarat, dar sint usor de utilizat, poti sa afli vremea pentru ziua respectiva, pe ore, pt. w-e, pentru urmatoarele 10 zile sau pentru toata luna. Ma rog, probabil exactitatea lasa de dorit daca vrei sa vezi cum va fi vremea pe 8 marite, de exemplu, dar pur informativ merge.
A, daca iti apare in grade Farenheit, selecteaza din josul paginii "metric units".

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare
Eu azi chiar am fost harnica.
Am facut curat, am facut o placinta cu dovleac, am incercat biscuitii dupa reteta data de Lucia si am spalat aceleasi haine de 2 ori ca prima data am uitat sa pun detergent in masina si mi-am dat seama cand le scoteam sa le intind.
Cornelia cand vine sotul tau la Bucuresti? Eu as avea nevoie de ceva...


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Il consider mai puternic pe cel ce se invinge pe el insusi, decat pe cel ce isi invinge dusmanul. Este mai greu sa te invingi pe tine decit pe vrajmas. Aristotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Nati, multumesc de link-uri, eu de obicei ma uit al www.gismeteo.ru, acolo stiu ca coincide 99% p/u Chisinau, m-am uitat si la Bucuresti si am vazut +8 saptamina viitoare si mi-am zis ca la sigur rusii au incurcat ceva... Sorry ca am postat un mesaj dupa al tau in capitolul precedent, insa cind am facut reply, tu inca nu anuntaserai deschiderea...

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Lilia, daca nu apare ceva neprevazut, apoi pe la sfirsitul saptaminii viitoare... poti sa-mi scrii pe email sau pe PM p/u detalii

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Cornelia, mie abia acum mi-a picat fisa, ca scrii pe DC asa de tirziu. Ti-ai tras internet acasa sau inca esti la serviciu??

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

eu am avut mereu inet acasa, dar nu-mi place sa stau de acasa caci e dial-up si inca si pc-ul e inaintea erei noastre. dar acum stau de nevoie, la tv nimic interesant si m-a apucat interesul fata de oje, caci m-am saturat sa dau de fiecare data cite 5 sau kiar 20 de lei pe o oja si peste o saptamina sa n-o mai pot folosi, iar cele din magazine, gen L'oreal sint cam scumpe si m-am gindit sa vad ce propune Avon, Oriflame sau Mary Kay toate au site-uri MD... Tu nu stii cum sint aceste oje? Eu am testat cite o data cite un produs de la aceste companii si de la toate mi-a iesit o alergie pe fata, si de atunci nu mai cumpar, dar imi imaginez ca de la oje n-as putea avea nimic...

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

de fapt site-ul marykay.md te redirectioneaza la .com si la oriflame mare lucru n-am vazut. Doar Avon are catalog curent destul de ok.
Pielea mea e cam pretentioasa, eu nu afirm ca produsele lor nu sint bune, ci ca la mine nu merg (sa nu se supere cineva)

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Vai ce animatie spre seara

Natalia eu am glumit cu , insa vad ca dupa aceasta s-a mai animat lumea pe aici.
Cornelia interesant cadou. De acuma intradevar cred ca la MD s-a mutat Canada, la noi nu ninge un pic, insa la voi ... Tb sa fie asa frumos.
Lilia vai ce harnica ai fost, ca de sfirsitul saptaminii

Si eu mi-am facut niste ciuperci umplute, pe care acuma le savurezi si mai apoi ma duc sa .
Ca copchilul meu mincind de toate isi murdareste repede hainutele plus ca il schimb in fiecare zi ca ma rog sa fie curatel.

V-am pupat

Dar celelalte fete unde-s???

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Natalia abia dupa ce am trimis mesajul am vazut ca ai denumit altfel subiectul.
De ce oare?

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Saluti!!!Voi chiar ma faceti sa aler cu limba scoasa dupa voinu apuc sa citesc bine,ca voi ati si fugit la alta pagina...mai da harnice-mi santeti.
Corneliade ai sti ce de-a cani si fel de fel de produse din ceramica si altele se fac aici la Sighisoara ai veni repede,la un moment dat se fabricau aici la o fabrica cani pentru IKea si erau si magazinele plina is asa de frumoase ca zilnic ai vrea sa cumperi ceva.
Ce bine de voi ca aveti zapada,la noi cam putina.
Eu la fel ca Lilia am fost azi harnica si sa nu zic ca la un moment dat aveam 2 cumparatori in casa si nu stiam cu care sa vorbesc,si Amedeo urla haide mami a mine ... ce mai era o animatie ca la gara..si nimeni inca nu a cumparat nimic
Am facut si prajitura,dar dupa ce am vazut pozele Alinei/davina ma abtin sa le postez a mea e asa de lesinata prajitura ca mi-i rusine.Alina braavo pentru deserturile ce le faci de la mine nota 10 cu +++ vai ce de frumos iti iese la tine toate.
Uite asa ma descurajez si nu mai vreau eu sa fac prajituri.Dar am folosit o tava mult mai mare si asa mi-au iesit cam pricajite ...lasa ca le maninca sotul meu si cu asta ma consolez...
Au inceput jocurile olimpice la Torino,le voi urmari imi place f. mult.
Mai trec maine pe aici sper sa nu fugiti iar la alt capitol sa nu va gasesc Pupicuri la toti!Somn usor!


Mergi la inceput