Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3)

Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3) | Autor: bubulina1

Link direct la acest mesaj

Va invit sa continuam discutiile despre Vitex Agnus Castus.
Pana in prezent, eu nu am obtinut rezultate bune in deficitul de faza luteala, chiar daca iau de 5 luni. Progesteronul meu e bun in z21.
stuart, tu in ce zi ai facut testul de progesteron?
Capitolul anterior poate fi gasit la adresa: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65574&whichpage=1
Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

sa fiu prima...din coada!!!!!!!

Bubulina, progesteronul este din Z2.

Marrina, eu zic ce zice dr.; dupa mine FSH-ul il am considerabil de mare, dar daca d-nul "consultant in ginecologie" zice ce zice eu nu pot decat sa-l cred ca doar i-am mai crezut si pe altii pana acum si uite unde am ajuns.

Daca aseara aveam dubii despre VAC, acum sunt hotarata sa-l iau in continuare si la sfarsitul lunii cand vin in Ro repet din nou analizele. Chiar ma bate gandul sa-mi modifc biletul de avion si sa stau sa fac si histeroscopia acolo ca dupa astia ma apuca luna august si tot nu stiu daca-i alba sau neagra.

,

Stu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Am intrat doar sa va salut si sa va pup.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna seara.

Gata, m-am lamurit definitiv! nu m-a influentat in nici-un fel trat cu MAstodynon si tinctura de zmeur la ingrasat! asta-i clar! unele dintre voi poate au mai citit postarile mele la alte subiecte. Am slabit 5 kg intr-o luna 1/2 aprox. Fara cura de slabire, pur si simplu. Ceea ce inseamna ca organismul meu s-a regla tsingur si mi-am revenit. Mai am de dat jos vreo 3 kg macar ca sa fiu bine,dar nu e capat de tara!
Continui cu Mastodynon, intru in curand in a5a luna si-mi merge bine. Am terminat a3a sticluta de muguri de zmeur si m-am hotarat sa ma opresc o luna, ca am luat deja de 3 luni si am citit ca e bine sa fac o pauza la 3 luni.
Azi s-a mai hotarat o colega sa ia Mastodynon, care are aceeasi problema ca si mine, Mastoza chistica. Sper sa-si dea seama ce efecte nemaipomenite are!

si naturistele si homeopatele si mastodinoasele si vitex agnus castoasele,...pe toate !



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

pentru toate!!!

Va astept cu vesti de !



Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Neata fetele! Vin si eu cu o intrebare la voi: credeti ca utrogestanul este compatibil cu Mastodynonul si cu tinctura de muguri de zmeur? Eu nu am luat niciodata pana acum si nu stiu daca e bine sa le mai continui si pe astea naturiste sau nu.

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Salutari fetele ..naturiste si homeopate...si ....etc

Vin si eu la voi cu o problema.....
Am mai intrat pe subiectul vostru sa va impartasesc parerile mele nemaipomenite despre Mastodynon si extractul de muguri de zmeur..care au facut o treaba f buna la mastoza mea si mi-au relgat ciclul la 28-29 de zile...
Ei bibe, de 4-5 luni ciclul meu venea ceas - la 28, 29 zile. Luna asta sunt deja 32 de zile..si nimic. Vreau eu bebe, nu-i vorba, dar mai la anu'... Eu n-am luat Mastodynonul ca voi pentru bebe, ci pt mastoza....dar....nu stiu, sa nu se fi lasat cu bebe.
Voi ati mai avut probleme cu ciclul, chaiar daca luati produsele astea? Sau v-au reglat perfect...?
Si daca in cazul meu este sa continui sa le mai iau sau nu...?
Presupun ca nu..???

Astept raspunsurile voastre
Pupici.

Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

denis, Mastodynonul nu este indicat in sarcina. Parerea mea este sa-ti faci un test, nu este exclus sa fii ! Eu iau de aproape 6 luni si nu mi-a intarziat decat in prima luna (mi-a venit la 30 de zile). In rest, mi s-a reglat la 27 de zile. Chiar daca nu asta ti-ai dorit, eu iti urez succes!

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Si voua va urez , ca stiu ca asta va doriti.
Si eu imi doresc inca un bebe, dar voiam la anu...aveam alte planuri pt anul asta.....M-am gandit ca daca aceste plantute ma regleaza atat de bine dpv hormonal, atunci pot folosi "metoda contracepiva a calendarului..." ca n-are cum da gres....
Dar mi-e ca m-am inshelat....

Mai spuneti-mi totusi..poate altele dintre voi ati mai avut problema mea...si nu v-a venit CM la timp.. Sa ma mai linistesc si eu pana diseara (cand probabil ca voi face un test...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

bubulici
De ce nu-l suni pe dr.T sa-l intrebi daca poti lua si Utrogestan si Mastodynon? Eu cred ca le poti lua pe amandoua dar dansul stie mai bine. De zmeur nu stiu ce sa zic.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:


,

HAPPY VALENTINE DAY pt. toate mastodynonistele si vitexistele!!! Sa fiti iubite si sa aveti parte de tot ce este mai frumos pe lumea asta! Primiti de la mine "o ploaie" de si de virtual(i)e!

Stu

Mergi la inceput