Ulei de catina

Ulei de catina | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Am inceput sa ii dau ulei de catina lui Razvan.As dori sa stiu daca ati dat copiilor si daca a avut ceva efect.
Cat timp a durat tratamentul si de cate ori pe an se face?



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Am si eu o intrebare: Unde si cum ii dai cu ulei de catina? Si mai ales pt ce? Eu am folosit cand am alaptat , la indicatia med. ginecolog, pt rani pe sfarc, ulei de catina alba.

Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Iii dau ulei de catina intern cate 5 pic de 3 ori pe zi pentru imunitate si pofta de mancare.




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Stanca si eu i-am luat ulei de catina dar inca n-am apucat sa ii dau, mai ales ca am aruncat cutia si prospectul si nu mai stiu cum se administreaza (noroc cu subiectul tau:)
Am auzit ca e foarte bun pt cresterea imunitatii si pofta de mancare, l-am luat de la o farmacie naturista si tipa de acolo mi-a spus ca are cam acelasi efect ca si Echinaceea, doar ca e mai bine tolerat de copii.

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

si cum reusesti sa le administrezi, direct sau pui in ceva lichid? trebuie fentat copilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

eu ii dau Oanei cu ulei de catina acolo unde avem probleme cu dermatita atopica. Nu i-am dat inca intern.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia52 spune:

Buna ziua! Sunt un membru incepator dar (in varsta) peste 50 ani, dar cu experienta... in produse naturiste. Uleiul de catina este foarte bun, atat pt. copii cat si pentru adulti. Are foarte multe vitamine, intareste sistemul imunitar etc... Exista la Plafar sau la farmacii o carticica despre Uleiul de catina. Cel mai bun este cel facut la Hofigal. Sfatul meu este sa luati cu incredere, rezolva multe probleme. Va doresc multa sanatate la toti, copii, mamici, tatici la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Poti sa-i dai in tot cursul anului, fara intrerupere, nu are efecte adverse sau de acumulare, uleiul de catina e un foarte bun vitaminizant si imunostimulator.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by lucia52

Buna ziua! Sunt un membru incepator dar (in varsta) peste 50 ani, dar cu experienta... in produse naturiste. Uleiul de catina este foarte bun, atat pt. copii cat si pentru adulti. Are foarte multe vitamine, intareste sistemul imunitar etc... Exista la Plafar sau la farmacii o carticica despre Uleiul de catina. Cel mai bun este cel facut la Hofigal. Sfatul meu este sa luati cu incredere, rezolva multe probleme. Va doresc multa sanatate la toti, copii, mamici, tatici la toata lumea.





Buna Lucia, eu am luat de la Tis. Te rog frumos poti sa-mi spui daca exista crema cu ulei de catina. Doar cu ulei de catina? De unde am cumparat eu mi-a dat si cu altceva in compozitie.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Intrebarea asta a fost pusa si mai sus, dar n-a primit raspuns:

Cum naiba reusesti sa-i dai...cum il pacalesti...si cum se impaca cu acest ulei, ca este cam gretos si pt noi..
Eu i-am dat pe paine.....- a vomitat. Am incercat sa-l pacalesc cu miere...era cat pe ce sa vomite - dupa care am zis sa-l las in pace (avem doar 2 ani..) ii dau cand o mai creste.
Voi cum va descurcati..???

Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Azi i-am dat ulei de 2 ori si i-am explicat ca trebuie sa il luam ca sa creasca mare si sa se joace cu copii si porumbeii(asta ii place lui cel mai mult).I-am picurat intr-o lingurita si l-a luat.Uleiul nu e gretos si nu are nici un gust rau.Inca a lnis ligurita si m-a intrebat daca nu dam si la porumbei.
Trebuie procedat ca si cu vigantolul.Ala e ma rau decat uleiul de catina.





Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput