Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

Unde imi decodez telefonul?

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

teodora35
teodora35
membru junior

Romania
Bucuresti intre Rahova si Ferentari

925 Mesaje
1 Prieten(i)

Trimis la - 06/02/2006 :  05:00:06 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui teodora35 Adauga semn de carte la mesaj Trimite teodora35 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Unde imi decodez telefonul?

stiu ca nu prea are ce cauta aici subiectul meu dar la lectii si know on line nu mi-a raspun nimeni si m-am gindit ca poate aici am mai mult noroc am primit un tel.mobil de la cineva din italia este lg U8180 si vreau si eu sa stiu daca imi poate spune cineva unde l-as putea decoda si cam cit m-ar costa

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Catalin on 26/03/2006 18:27:05

tomecica
SOLDATELUL DE PLUMB

Romania, bucuresti
1107 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/02/2006 :  07:28:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui tomecica  Trimite mesaj yahoo luitomecica Adauga semn de carte la raspuns Trimite tomecica un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna.
eu am decodat un telefon ,la un service de telefonie , care este in Piata Unirii chiar unde era pina nu demult Banca religiilor.Este la parterul aceleasi cladiri cu OPTINOVA. sper c-am explicat bine.

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Rufus
Caprul cu trei iade

Donator  Sange
 Romania
9327 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 06/02/2006 :  08:50:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat  Reply with Quote
Teoretic, la orice centru GSM (reparatii); costa 15 lei (asa m-a costat pe mine o decodificare- sau decodare?}

http://community.webshots.com/user/tora97

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Deanny
Deanny
membru junior

Romania, Bucuresti
519 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/02/2006 :  08:53:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Deanny un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am decodat acum ceva vreme (doi ani cred) un telefon Alcatel la parterul magazinului Cocor. Nu stiu daca mai exista acum Service-ul, dar poti incerca. M-a costat 200.000 lei vechi.

Deanny
Cristinutza_ale
Cristinutza_ale
membru incepator

Romania, bucuresti
393 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/02/2006 :  15:17:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCristinutza_ale Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cristinutza_ale un Mesaj Privat  Reply with Quote
e un service bun cum treci de parcul izvor , pe dreapta , in bloc cu banca...(nu mai stiu ce banca e la parter :D ) , la etajul 1
lavinai
lavinai
perfect wife :)

Romania, alaturi de sotzul meu drag......
1741 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/02/2006 :  22:46:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lavinai un Mesaj Privat  Reply with Quote
decodarea telefoanelor costa in functie de cat de nou este modelul. eu am dus la decodat un LG C 3300 asta vara in septembrie si m-a costat 400.000 lei (am intrebat in mai multe parti si era in intre 400.000 si 500.000 lei), in schimb untelefon siemens (model un pic ami vechi era 200.000 lei). deci in functie de modekl e si pretul. cel putin asa este la noi in timisoara.

lavinia "nunta noastra 02.07.2005" - cea mai frumoasa zi din viata mea
pozele noastre:http://pg.photos.yahoo.com
stoichitescu cristina
stoichitescu cristina
membru incepator

Romania, craiova
271 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/02/2006 :  23:18:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui stoichitescu cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite stoichitescu cristina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Teodora, ma bag si eu in vorba nu ca as sti unde sa decodezi telefonul dar am si eu un lg 8180. Iti dau un pont. Dac aia cablu de date pt descarcat pozele, kitul de instalare al modelului lg 8180 este similar cu cel al tel model 8138 . Iti spun toate astea pt ca mi-a luat trei zile sa gasesc modelul similar si kitul pt driver. Dupa un timp am facut rost si de cel original pt 8180dar surpriza..., nu merge.

csth
teodora35
teodora35
membru junior

Romania, Bucuresti intre Rahova si Ferentari
925 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 10/02/2006 :  04:58:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiteodora35 Adauga semn de carte la raspuns Trimite teodora35 un Mesaj Privat  Reply with Quote
va multumesc pt raspunsuri

teodora35
teodora35
membru junior

Romania, Bucuresti intre Rahova si Ferentari
925 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 14/04/2006 :  06:23:12 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiteodora35 Adauga semn de carte la raspuns Trimite teodora35 un Mesaj Privat  Reply with Quote
mai am o intrebare telefonul pe care l-am primit de fapt este lg 8360 si asta chiar nu stiu daca se poate decoda ca este un model mai nou daca ma poate ajuta cineva sa imi spuna exact unde as putea merge sa il decodez ,asta ca sa merg la sigur sa nu stau sa caut ca nebuna in tot orasul

familia mea
de-ale croitoriei
tumpi
tumpi
nu-s ceea ce par

Germany, acasa
4511 Mesaje
15 Prieten(i)
Trimis la: - 16/04/2006 :  21:39:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui tumpi  Trimite mesaj yahoo luitumpi Adauga semn de carte la raspuns Trimite tumpi un Mesaj Privat  Reply with Quote
incearca la Piata Romana, in blocul cu libraria Sadoveanu este acolo un service GSM, care decodeaza tot felul de tel, au super softuri.Dacaa nu ma insel se numesc Codec.eu mi-am decodat aolo un tel, sunt super baietii, cred a sunt cei mai vechi pe piata GSM.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

2+1
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com