Unde imi decodez telefonul?

Unde imi decodez telefonul? | Autor: teodora35

Link direct la acest mesaj

stiu ca nu prea are ce cauta aici subiectul meu dar la lectii si know on line nu mi-a raspun nimeni si m-am gindit ca poate aici am mai mult noroc am primit un tel.mobil de la cineva din italia este lg U8180 si vreau si eu sa stiu daca imi poate spune cineva unde l-as putea decoda si cam cit m-ar costa

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

buna.
eu am decodat un telefon ,la un service de telefonie , care este in Piata Unirii chiar unde era pina nu demult Banca religiilor.Este la parterul aceleasi cladiri cu OPTINOVA. sper c-am explicat bine.

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Teoretic, la orice centru GSM (reparatii); costa 15 lei (asa m-a costat pe mine o decodificare- sau decodare?}

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Eu am decodat acum ceva vreme (doi ani cred) un telefon Alcatel la parterul magazinului Cocor. Nu stiu daca mai exista acum Service-ul, dar poti incerca. M-a costat 200.000 lei vechi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinutza_ale spune:

e un service bun cum treci de parcul izvor , pe dreapta , in bloc cu banca...(nu mai stiu ce banca e la parter :D ) , la etajul 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

decodarea telefoanelor costa in functie de cat de nou este modelul. eu am dus la decodat un LG C 3300 asta vara in septembrie si m-a costat 400.000 lei (am intrebat in mai multe parti si era in intre 400.000 si 500.000 lei), in schimb untelefon siemens (model un pic ami vechi era 200.000 lei). deci in functie de modekl e si pretul. cel putin asa este la noi in timisoara.

lavinia "nunta noastra 02.07.2005" - cea mai frumoasa zi din viata mea
pozele noastre:http://pg.photos.yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Teodora, ma bag si eu in vorba nu ca as sti unde sa decodezi telefonul dar am si eu un lg 8180. Iti dau un pont. Dac aia cablu de date pt descarcat pozele, kitul de instalare al modelului lg 8180 este similar cu cel al tel model 8138 . Iti spun toate astea pt ca mi-a luat trei zile sa gasesc modelul similar si kitul pt driver. Dupa un timp am facut rost si de cel original pt 8180dar surpriza..., nu merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora35 spune:

va multumesc pt raspunsuri

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora35 spune:

mai am o intrebare telefonul pe care l-am primit de fapt este lg 8360 si asta chiar nu stiu daca se poate decoda ca este un model mai nou daca ma poate ajuta cineva sa imi spuna exact unde as putea merge sa il decodez ,asta ca sa merg la sigur sa nu stau sa caut ca nebuna in tot orasul

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni
familia mea
de-ale croitoriei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

incearca la Piata Romana, in blocul cu libraria Sadoveanu este acolo un service GSM, care decodeaza tot felul de tel, au super softuri.Dacaa nu ma insel se numesc Codec.eu mi-am decodat aolo un tel, sunt super baietii, cred a sunt cei mai vechi pe piata GSM.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

2+1

Mergi la inceput