Din Republica Moldova cine mai e? (14)

Din Republica Moldova cine mai e? (14) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">partea 1 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1%20br%20/" target="_blank">partea 2 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43561&whichpage=1" target="_blank">partea 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45033&whichpage=1" target="_blank">partea 4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48116&whichpage=1" target="_blank">partea 5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51423&whichpage=1" target="_blank">partea 6
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56442&whichpage=1" target="_blank">partea 7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58641&whichpage=1" target="_blank">partea 8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60667&whichpage=1" target="_blank">partea 9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61980&whichpage=1" target="_blank">partea 10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63667" target="_blank">partea 11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64927" target="_blank">partea 12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66610" target="_blank">partea 13


LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate(Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Bucuresti,Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM (Laura-04.10.2005) - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI (Amelia - 26.09.2004) - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra - 5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia - 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati (Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna - 9.09.2004) - SUA
9. Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Criuleni, UB, Litere (Vlad - 22.06.2004) - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta)- 15.07.1983,CalarasI,studenta UTM,proaspat casatorita - Chisinau
11. Lilienne (Lilia)- 19.11.1976, Moldova, Causeni,Litere(Sibiu) (Roma-9 ani si Giulia Cristiana-6 luni) - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - 1977, Moldova (Chris-11.07.2002) - Bucuresti
13. Crinia (Corina)- 07.04.1980,Chisinau,ASEM, REI (Lucian-23.02.2005)-Canada
14. Trin (Elena)- 22.06.1981, Chisinau, ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia)- 23.07.1980, Chisinau, USM, Mate si Info, specializare ILM, master Info, (aspiranta)Chisinau
16. alionushca (Aliona) - 23.06.1981, Chisinau, USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga)- 13.07.1982, Anenii Noi, USPRI,Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat, (Adelina-25.05.2005)-Chisinau
18. gazea (Aliona) - Mindresti, Telenesti, Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997), (Amedeo-21.07.2003) - Sighisoara

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Stiri despre noi: Vlad si-a revenit rapid, deja maninca mincara lui obisnuita. Mai avem de dat antibiotic inca 2 zile, in rest putem sa spunem ca am depasit boala. Partea mai neplacuta e ca Vlad e cam miriit in ultimele 2 zile, nimic din jucariile lui nu-l mai distreaza, si nici singur nu vrea sa se joace. Probabil e plictisit, o sa mergem azi pe afara, sper sa-i revina cheful de joaca.

Lucia, foarte frumusei biscuitii tai, imi inchipui ca sint si tare buni.
Laura, ca de obicei, seriozitatea intruchipata, e dulcica foc! Are ochii albastri cumva sau asa se vede din poze?

Ce-a plouat cu lady's fingers printre basarabence, a facut si Lilia ieri, am inteles ca sotiunea i-a ramas tare impresioanta de gust.
Mi-ati facut pofta, poate fac si eu inca o data.

Karina, butoanele sint preferatele oricarui copilas explorator, mai ales cele care se apasa si scot diverse sunete. Le place mult sa descopere cauza si efectul. Merg tare bine jucariile cu butoane, manivele si minere.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Natalia ma bucur foarte mult ca Vladut deja e bine. Speram sa nu mai aveti asa experiente. baiatului din partea noastra.

Merci de complimente, atit pentru biscuiti cit si pentru fata.
Laura intr-adevar are ochisorii albastri, cred ca le-a mostenit de la binica .

Iata in pozele acestea se vede mai bine culoare ochisorilor. 1, 2 si 3

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Lucia ce scumpa e Lauras!!! Totusi ce scumpi sunt toti bebelusi, cand sunt asa mititei, nu ca nu sunt cand mai cresc, dar la varsta asta asa frageda sunt atat de dulci!!!!

A da, si biscuitii sunt tari!!!!Cred ca si super buni la gust!!!!

Natalia, cred ca azi nu ne mai intalnim afara. Dar maine cu siguranta!Plimbare placuta, ca e frumos afara, cu soare!



Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Alina merci si tie de complimente si felicitari

Cit pe ce era sa uit ca, exact un an in urma am vazut asta si peste citeva ore asta

Da miine facem 4 luni de la nastere. Doamne ce repede trece timpul, nici nu-mi vine sa cred.

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Vai Lucia, m-ai facut sentimentala!!!!!M-am dus repede sa vad si eu testul de sarcina cu cele 2 liniute si prima poza cu punctulet!!!!Super!!!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Mai da harnice mai santeti ca abia va mai gaseste omul pe aici!
Aseara Natalia ma uitam la dulciurile tale si a venit si sotul linga mine si le-am admirat impreuna ti-a dat nota 10,si eu zic uite o sa fac si eu asa s-a amuzat ca eu tot zic da de facut uit...(dar am la frigider inca 3 rafaielo de la Craciun sa nu zica ca nu are dulciuri la frigider nu le arunc.
Ma bucur ca Vladut e mai bine.

Azi o sa-i arat si biscuitii facuti de tine Lucia deja stiu ce va zice vezi ce gospodine sant moldovencile,tu de ce nu faci?
Da,mi-am amintit si eu de acea zi cand m-am dus la baie si erau 2 liniute roz,dar una nu se prea vedea bine si cand am trintit odata testul,...si culmea eram insarcinata,dar era a 4 luna de incercari si eram un pic disperata...acum regret ca l-am aruncat..
Pupici Laurasului mancauar mama de bubulina ce draguta este,asa-i de dulce.
Alina si Amedeo se joaca mult singur cu masinile,cu cuburile (lego)ii plac f. mult masinutele mici,mici mai rupe cate o revista,si deseneaza mult intruna ma pune sa-i ascut iar CANIOANELE,dar eu daca vin in fata calculatorului uit notiunea timpului si atunci el ma mai atentioneaza ca e si el in casa,daca la TV este ceva ce-i place nu are treaba,dar daca nu urla ca vrea aici desene,noi am descarcat mult de pe net desena cu Tom si Jerry si-i place sa se uite zice"Unu nuo veau"
Mai vin mai tarziu,acum avenit sotul mergem sa papam.Va pupacesc pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Aliona, hehe, pai la mine raffaello nu ajung nici in frigider sa stea, asa de repede se maninca dulciurile la noi in casa.
Merci de aprecieri, ma simt tare flatata.

Daca tot veni vorba de teste de sarcina, il am si eu pe al meu, de fapt am doua, facute la diferenta de 1 saptamina, ca nu-mi venea sa cred. Primul l-am facut pe 7 noiembrie 2003, tin minte si acum, ca seara am ajuns la o zi de nastere. Off, ce fiori ma apucasera cind am vazut doua liniute... ia sa-i fac si eu o poza, ce idee buna.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Karinaabia-i inceputul cu butoanele,pe zi ce trece tot va descoperi multeeeeeeee lucruri ce-l va interesa mul si culmea ca tot din alea ce nu se poate..stiu ei ce e interzis.Intr-o zi am aspirat si cand am scos aspiratorul Amedeo a apucat stecherul in el mai era ceva curent si l-a piscat vai ce m-an speriat,dar a fost fractiune de secunda ce repede l-a apucat asa ca nici nu te gandesti ce rapizi sant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Fetelor!!! ma duc sa pap azi a gatit sotul meu,eu sant la monitor el la bucatarie..ce idee buna nu? Azi papam paste cu branza si usturoi sant supeer!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna la toti

Vad ca lumea a inceput sa vorbeasca de teste de sarcina.
Ce sa va spun, eu am facut vreo 5-6 ca la inceput toate imi aratau negative (fatul avind de acuma vreo 8 saptamini). De aceea pe toate le-am aruncat. Si abia la a 9-10 saptamina mi-a arata testul si mie o liniuta rosie si a doua abia abia roz.

La noi ploua foarte foarte tare ca nici afara nu pot sa ies. Am impresia ca afara e primavara.

Lucian din ce in ce incepe sa marga mai mult. Azi a traversat camera dintr-un colt in altul.

Lucia mi-au placut mult viscuitii tai. Dar cred ca si se fac complicat. Au o forma tare interesanta. Vad ca esti iscusita in astea. Gogosii pe care ai facut sunt cu umplutura? Ca aici este un magazin arabesc si fac gogosi la fel (la exterior) numai ca mai au o crema foarte gustoasa inauntru.
Ce frumusica e Lauras cu ochisorii albastri. Si ce mare a crescut. Nu demult era micuta micuta dar acuma e o domnisoara.
Natalia ai dreptate. I-am cumparat si un mobil pentru dinsul ca sa-l butoneze ca nu ne da pace sa vorbim la telefon.
Ma bucura mult ca Vladut si-a revenit, sa dea Domnul sa fiti sanatosi.

Fetelor spuneti-mi si mie receta la Rafaelo.

V-am pupat si o zi buna

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput