Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Transpiratie mirositoare....

Citeste acest subiect pe forumul nou apasand aici

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

lazy
lazy

Romania
bucuresti

285 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite lazy un Mesaj Privat

Transpiratie mirositoare....

In urma sarcinii, nasterii am capatat o transpiratie urat mirositoare(nu c-ar exista si frumos mirositoare),infailibila.
Am incercat diverse stick-uri,bicarbonat..Nimic nu o elimina, nimic nu o transforma.Toata viata mi-au creeat o impresie nemplacuta oamenii mirositori, pentru ca nu credeam ca nu exista remedii.Acum ma aflu si eu intr-o situatie asemeni, siiiiii nu gasesc remedii.
Ce ma sfatuiti?

Speranta sau vointa
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
Babisa
Babisa

Romania, Bucuresti
904 Mesaje
Trimis la: - 02/02/2006 :  17:26:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiBabisa Adauga semn de carte la raspuns Trimite Babisa un Mesaj Privat
Acum cat timp ai nascut?Ai ceva kg in plus??

http://pg.photos.yahoo.com/ph/erin_rux/album?.dir=/37ca

gogomarla
Mergi la inceput
lazy
lazy

Romania, bucuresti
285 Mesaje
Trimis la: - 02/02/2006 :  20:01:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lazy un Mesaj Privat
Am nascut acum 10 luni,si in prezent am 56kg,doar cu 3 mai mult decat initial.
Eu tind sa cred ca este ceva hormonal ,pe sistem nervos,dar parca nu m-as incurca cu anticonceptionale.As incerca mai intai ceva ceaiuri,trat.homeopat pentru detoxifierea organismului.Sper sa stiti voi mai multe.

Speranta sau vointa
Mergi la inceput
Natasa
Natasa

Romania,
4889 Mesaje
Trimis la: - 02/02/2006 :  21:11:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Natasa Adauga semn de carte la raspuns Trimite Natasa un Mesaj Privat
Nu stiu ce sfat sa-ti dau, mai bine intrebi un medic. Am patit si eu asa, transpiram foarte-foarte rau si miroseam (ma schimbam de doua ori pe noapte) in toiul iernii, dar m-a tinut doar vreo luna dupa nastere, dupa care a trecut de la sine.
Stiu sigur ca asta se trateaza, dar din pacate nu stiu incotro sa te indrum.
Mergi la inceput
melina34
melina34

Romania, bucurestiBUCURESTI
1048 Mesaje
Trimis la: - 03/02/2006 :  11:05:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luimelina34 Adauga semn de carte la raspuns Trimite melina34 un Mesaj Privat
Exista niste produse de la Vichy impotriva transpiratiei,in primul rind regleaza si in al doilea rind dispare miroul acela, cred ca ar trebui sa intrebi la farmaciile Help net;eu in Romania nu am vazut aceste produse dar asta nu inseamna ca ele nu exista;

M.
Mergi la inceput

gabriela_tutuianu

Romania, targoviste
1473 Mesaje
Trimis la: - 04/02/2006 :  08:25:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigabriela_tutuianu Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabriela_tutuianu un Mesaj Privat
exista.dar cred ca trebuie sa mergi la medic.probabil este o hidrosadenita.care se trateaza.cu o mineralizare corecta.multa bafta

"niciodata nu e prea tarziu"
Mergi la inceput
koalitza
koalitza

Romania, pitesti
182 Mesaje
Trimis la: - 04/02/2006 :  09:13:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Am ramas si eu dupa nastere cu transpiratie urat mirositoare si dupa ce am incercat o groaza de produse..degeaba!
Dupa un control la endocrinologie mi s-au prescris anticonceptionale "jeanine" si am scapat. Aceeasi problema o avea si sora mea de o viata si s-a rezolvat si la ea cu tratamentul asta.

Koalitza
Mergi la inceput
lazy
lazy

Romania, bucuresti
285 Mesaje
Trimis la: - 04/02/2006 :  10:39:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lazy un Mesaj Privat
Organismul meu nu prea tolereaza anticonceptionalele(pete rosii pe piele ,fata,scaune proaste,dureri de cap,voma).Singurele tolerate au fost Diane35,insa nu le poti lua la nesfarsit.Am luat timp de 4 luni dupa nastere si apoi am incetat.
Gabriela,spunemi mai multe te rog despre mineralizarea corecta.Este vorba despre anumite minerale sau minerale ,in general.

Speranta sau vointa
Mergi la inceput
iren
iren

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 South Sandwich Islands,
4326 Mesaje
Trimis la: - 04/02/2006 :  12:39:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiiren Adauga semn de carte la raspuns Trimite iren un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by koalitza

Am ramas si eu dupa nastere cu transpiratie urat mirositoare si dupa ce am incercat o groaza de produse..degeaba!
Dupa un control la endocrinologie mi s-au prescris anticonceptionale "jeanine" si am scapat. Aceeasi problema o avea si sora mea de o viata si s-a rezolvat si la ea cu tratamentul asta.

Koalitza

Koalitza, skimba-tzi semnul ala masculin, ca m-a pufnit risu cin am citit c-ai ramas "dupa nashtere"...
Lazy, cred ca transpiratzia mirositoare este de la hormoni, am avut aceeashi problema dupa ambele nashteri, dar dupa ce "m-am reglat", mi-am revenit shi n-am mai putzit

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Editat de - iren on 04/02/2006 12:40:47
Mergi la inceput
koalitza
koalitza

Romania, pitesti
182 Mesaje
Trimis la: - 04/02/2006 :  17:23:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Iren sa stii ca m-am intrebat si eu ce e cu el, dar nu am avut timp pana acum sa ma uit.Nu stiu cum a nimerit acolo Hai ca-l schimb acum.

Koalitza
Mergi la inceput
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com