Transpiratie mirositoare....

Transpiratie mirositoare.... | Autor: lazy

Link direct la acest mesaj

In urma sarcinii, nasterii am capatat o transpiratie urat mirositoare(nu c-ar exista si frumos mirositoare),infailibila.
Am incercat diverse stick-uri,bicarbonat..Nimic nu o elimina, nimic nu o transforma.Toata viata mi-au creeat o impresie nemplacuta oamenii mirositori, pentru ca nu credeam ca nu exista remedii.Acum ma aflu si eu intr-o situatie asemeni, siiiiii nu gasesc remedii.
Ce ma sfatuiti?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50843" target="_blank">Speranta sau vointa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Acum cat timp ai nascut?Ai ceva kg in plus??

http://pg.photos.yahoo.com/ph/erin_rux/album?.dir=/37ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lazy spune:

Am nascut acum 10 luni,si in prezent am 56kg,doar cu 3 mai mult decat initial.
Eu tind sa cred ca este ceva hormonal ,pe sistem nervos,dar parca nu m-as incurca cu anticonceptionale.As incerca mai intai ceva ceaiuri,trat.homeopat pentru detoxifierea organismului.Sper sa stiti voi mai multe.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50843" target="_blank">Speranta sau vointa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Nu stiu ce sfat sa-ti dau, mai bine intrebi un medic. Am patit si eu asa, transpiram foarte-foarte rau si miroseam (ma schimbam de doua ori pe noapte) in toiul iernii, dar m-a tinut doar vreo luna dupa nastere, dupa care a trecut de la sine.
Stiu sigur ca asta se trateaza, dar din pacate nu stiu incotro sa te indrum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Exista niste produse de la Vichy impotriva transpiratiei,in primul rind regleaza si in al doilea rind dispare miroul acela, cred ca ar trebui sa intrebi la farmaciile Help net;eu in Romania nu am vazut aceste produse dar asta nu inseamna ca ele nu exista;


M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

exista.dar cred ca trebuie sa mergi la medic.probabil este o hidrosadenita.care se trateaza.cu o mineralizare corecta.multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koalitza spune:

Am ramas si eu dupa nastere cu transpiratie urat mirositoare si dupa ce am incercat o groaza de produse..degeaba!
Dupa un control la endocrinologie mi s-au prescris anticonceptionale "jeanine" si am scapat. Aceeasi problema o avea si sora mea de o viata si s-a rezolvat si la ea cu tratamentul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lazy spune:

Organismul meu nu prea tolereaza anticonceptionalele(pete rosii pe piele ,fata,scaune proaste,dureri de cap,voma).Singurele tolerate au fost Diane35,insa nu le poti lua la nesfarsit.Am luat timp de 4 luni dupa nastere si apoi am incetat.
Gabriela,spunemi mai multe te rog despre mineralizarea corecta.Este vorba despre anumite minerale sau minerale ,in general.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50843" target="_blank">Speranta sau vointa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by koalitza

Am ramas si eu dupa nastere cu transpiratie urat mirositoare si dupa ce am incercat o groaza de produse..degeaba!
Dupa un control la endocrinologie mi s-au prescris anticonceptionale "jeanine" si am scapat. Aceeasi problema o avea si sora mea de o viata si s-a rezolvat si la ea cu tratamentul asta.

Koalitza



Koalitza, skimba-tzi semnul ala masculin, ca m-a pufnit risu cin am citit c-ai ramas "dupa nashtere"...
Lazy, cred ca transpiratzia mirositoare este de la hormoni, am avut aceeashi problema dupa ambele nashteri, dar dupa ce "m-am reglat", mi-am revenit shi n-am mai putzit

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koalitza spune:

Iren sa stii ca m-am intrebat si eu ce e cu el, dar nu am avut timp pana acum sa ma uit.Nu stiu cum a nimerit acolo Hai ca-l schimb acum.

Mergi la inceput