Credeti ca exista ingeri?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


Da exista ingeri


Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Si eu cred ca exista ingeri.

Nu stiu daca acestia au forme umane, sunt suflete bune care se plimba printre noi si ne ocrotesc sau daca sunt entitati ceresti, insa sunt absolut sigura ca exista.
S-ar putea ca ingerul meu pazitor sa fie chiar tatal meu care a murit cand eu aveam 13 ani neimpliniti. Tata era pentru mine ingerul pazitor cat a fost in viata, iar dupa ce a murit, am crezut ca voi fi a nimanui, ca nu va mai avea cine sa ma calauzeasca in viata. Nu a fost asa cum credeam eu, caci am fost calauzita pe cele mai bune drumuri si am reusit sa fac lucruri de care nu ma credeam capabila. Ma consider o persoana norocoasa, si daca norocul nu vine de la alegerea drumului celui bun, atunci de unde? Si cum am stiut sa fac acele alegeri la timpul potrivit daca nu cu ajutorul unui inger pazitor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiasabou spune:

Da,si eu cred ca exita;nu am avut inca norocul sa intalnesc unul.Se spune ca, copii mici cand zambesc in somn vorbesc cu ingerasi si sunt de acord cu asta pentru ca ei insisi sunt niste ingerasi .

Claudia si Rebeca (29 iunie)

poze Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Da exista si exista multe alte lucruri de care unii sau chiar nimeni inca nu stie.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Am vazut sondajul, dar n-am gasit un link sau buton ceva, pe care sa apas. La mine toate raspunsurile apar sub forma de text chior. Pot sa-l selectez cat vreau, ca nu se intampla nik. Acolo ar trebui sa fie un link, care la mine nu apare :(

Diana si Mircea (2.01.2004)

www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank">Pagina bebelusilor de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Afirmativ, cred ca Dumnezeu are grija de noi/sufletul nostru prin acesti ingeri.
Cateodata, cand nu mai ai speranta, te gandesti ca numai Dumnezeu mai face o minune. Prietena mea cea mai buna, in R fiind, era intr-o situatie disperata, mai mai sa ramana in strada o situatie foarte complicata cu casa, ca pana la urma sa apara o solutie nebanuita!
Chiar imi spunea cu cateva zile in urma: numai Dumnezeu ma mai poate ajuta in situatia in care sunt! Si intr-adevar a ajutat-o. Poate a fost ingerul ei?

Carolyne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stelutza_36 spune:

eu cred ca exista ingeri si cred ca se afla printre noi, chiar daca nu ne dam seama. inger pazitor e batranica necunoscuta care te opreste pe strada sa te intrebe cat e ceasul, astfel te intarzie cu cateva secunde si prin asta poate te salveaza de la un accident, inger pazitor e si invatatoarea care ti-a dat un sfat candva prin clasa a patra, si fara sa-ti dai seama te-a determinat sa-ti alegi un drum plin de succese prin viata. poate si tu esti inger pazitor, fara sa stii ..
iar ingerul meu pazitor e tatal meu, care ma vegheaza din ceruri. simt asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

Da,si eu sint sigura ca exista.Cu cat suntem mai puri sufleteste, cu atat sunt mai aproape de noi.
Cred ca bebelusii nostri sunt in cea mai buna relatie cu ei.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

shi eu cred ca ingerashi exista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

sunt f. convinsa ca exista.

oamenii obisnuiti nu se fac ingeri eu au locul lor anume, numai copilasii mici care mor se fac ingeri.

Mergi la inceput