Oglinda sparta

Oglinda sparta | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

7 ani de ghinion?
Ieri fetita mea de 4 ani a spart o oglinga.
Voi ce leacuri stiti pt a scapa de cei 7 ani de ghinion?

Eu am gasit ca daca arunci cioburile intr-un rau se spala cei 7 ani de ghinion.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabid_2001/my_photos


Gabi si Moni 4 ani.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Gabi, sugestia mea ar fi sa nu mai crezi in astfel de superstitii. Spartul oglinzii nu are nici o legatura cu norocul sau ghinionul. Mai bine te rogi la Dumnezeu sa-ti ocroteasca fetita in general, nu pentru ca a spart oglinda si lasi babele cu superstitiile lor.

Cate oglinzi n-am spart eu si ce bine o duc


Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

a spart oglinda?

inseamna ca s-a spart ghinionul. urmeaza 7 ani de noroc

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Si eu stiam faza cu ghinionul... Plus cik daca ai spart oglinda, numeri cioburile si peste exact atatia ani te mariti

Eu am spart o oglinda cand aveam vreo 16 ani, am numarat 7 bucati, dar uite ca am trecut de 23 si nu s`a intamplat nik. Sau aia or fi fost anii de ghinion? Hmmm...

Mai bine lasa lucrurile asa cum sunt. E copil ,e normal sa mai sparga ceva din cand in cand... norocul si ghinionul nostru nu stau intr`o oglinda, nu?

O zi buna!

SevdiklErim arasiNda en Sevdigim kim bilIyor musuN?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Conform altor mituri si religii cioburile de orice fel aduc noroc. Eu zic sa nu iti faci tot felul de idei preconcepute, incearca sa crezi ca fiica ta va avea de acum incolo 7 ani de noroc. Si daca se adevereste, pune-o sa mai sparga o oglinda peste 7 ani

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Asa stiam si eu: s-a spart oglinda, s-a spart ghinionul.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66897" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Daca intradevar crezi i superstitii si te gandesti ca aduce ghinion spartul oglinzii asa se intampla.mai bine ia-o ca pe o intamplare si gandeste-te ca asa sunt copii mai facx si boacane.bine ca nu s-a taiat in cioburi ca atunci chiar era ghinion.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Crezand in superstitii iti complici inutil viata.
Apropo, si copilul meu pana la 3 ani a spart 2 oglinzi, ar trebui sa consider 7 x 2 = 14 ani de ghinion ? E absurd, sunt atatia copii pe lume care au probleme si inca grave fara sa fi spart oglinzi...

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

De acord cu fetele, nu-ti mai baga in cap prostii!

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

nu te supara pe mine dar te complici aiurea crezand in atatea superstitii (negative). eu cred numai in cele de noroc si chiar sunt norocoasa (si ma incarca de energie pozitiva)

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

nu te supara pe mine dar te complici aiurea crezand in atatea superstitii (negative). eu cred numai in cele de noroc si chiar sunt norocoasa (si ma incarca de energie pozitiva)

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput