Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Oglinda sparta

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

gabid
gabid
mami de Moni

Canada
Lachine/Quebec

2994 Mesaje
1 Prieten(i)

Trimis la - 24/01/2006 :  08:13:34 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui gabid Adauga semn de carte la mesaj Trimite gabid un Mesaj Privat

Oglinda sparta

7 ani de ghinion?
Ieri fetita mea de 4 ani a spart o oglinga.
Voi ce leacuri stiti pt a scapa de cei 7 ani de ghinion?

Eu am gasit ca daca arunci cioburile intr-un rau se spala cei 7 ani de ghinion.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabid_2001/my_photos

Gabi si Moni 4 ani.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Jocelyn
Jocelyn
Sense and Simplicity

Donator desprecopii.com
 Romania,
2548 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/01/2006 :  08:26:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Jocelyn un Mesaj Privat
Gabi, sugestia mea ar fi sa nu mai crezi in astfel de superstitii. Spartul oglinzii nu are nici o legatura cu norocul sau ghinionul. Mai bine te rogi la Dumnezeu sa-ti ocroteasca fetita in general, nu pentru ca a spart oglinda si lasi babele cu superstitiile lor.

Cate oglinzi n-am spart eu si ce bine o duc

Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Eliza5
Eliza5
be the change

Donator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru diana
 Romania, bucurestiBUCURESTI
2272 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 24/01/2006 :  08:29:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiEliza5 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eliza5 un Mesaj Privat
a spart oglinda?

inseamna ca s-a spart ghinionul. urmeaza 7 ani de noroc

Eliza si Alex (15 nov. 2004)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Iubika
Iubika
Yüksek yüksek tepelere...

Romania
2017 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/01/2006 :  08:34:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Iubika un Mesaj Privat
Si eu stiam faza cu ghinionul... Plus cik daca ai spart oglinda, numeri cioburile si peste exact atatia ani te mariti

Eu am spart o oglinda cand aveam vreo 16 ani, am numarat 7 bucati, dar uite ca am trecut de 23 si nu s`a intamplat nik. Sau aia or fi fost anii de ghinion? Hmmm...

Mai bine lasa lucrurile asa cum sunt. E copil ,e normal sa mai sparga ceva din cand in cand... norocul si ghinionul nostru nu stau intr`o oglinda, nu?

O zi buna!

SevdiklErim arasiNda en Sevdigim kim bilIyor musuN?
gabibarta
gabibarta
in curand Gabi_K

Romania, Oradea
3438 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/01/2006 :  08:45:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui gabibarta  Trimite mesaj yahoo luigabibarta Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabibarta un Mesaj Privat
Conform altor mituri si religii cioburile de orice fel aduc noroc. Eu zic sa nu iti faci tot felul de idei preconcepute, incearca sa crezi ca fiica ta va avea de acum incolo 7 ani de noroc. Si daca se adevereste, pune-o sa mai sparga o oglinda peste 7 ani

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006
aurelia1278
aurelia1278
mamica de fetita perfecta

Donator pentru diana
 Romania, bucurestiBUCURESTI
2050 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/01/2006 :  09:17:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aurelia1278 un Mesaj Privat
Asa stiam si eu: s-a spart oglinda, s-a spart ghinionul.

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
Bazar pentru Alex, un baietel diabetic de 1 an
andreea_tx
andreea_tx
membru matur

Romania, bucuresti
1952 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/01/2006 :  09:23:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiandreea_tx Adauga semn de carte la raspuns Trimite andreea_tx un Mesaj Privat
Daca intradevar crezi i superstitii si te gandesti ca aduce ghinion spartul oglinzii asa se intampla.mai bine ia-o ca pe o intamplare si gandeste-te ca asa sunt copii mai facx si boacane.bine ca nu s-a taiat in cioburi ca atunci chiar era ghinion.

andreeat

Cristina_C

Donator  Mos Nicolae 2011
 Germany,
8099 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 24/01/2006 :  09:37:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cristina_C un Mesaj Privat
Crezand in superstitii iti complici inutil viata.
Apropo, si copilul meu pana la 3 ani a spart 2 oglinzi, ar trebui sa consider 7 x 2 = 14 ani de ghinion ? E absurd, sunt atatia copii pe lume care au probleme si inca grave fara sa fi spart oglinzi...

Cristina,
mama lui
Robert, 14 decembrie 2002
daniella4
daniella4
mama pisoiului mic&scump

Romania, Ploiesti
3817 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/01/2006 :  09:44:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite daniella4 un Mesaj Privat
De acord cu fetele, nu-ti mai baga in cap prostii!

Daniella, mama lu'Alexis
ingerash
ingerash
I love dogs!

Donator desprecopii.com
 Romania,
1409 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/01/2006 :  13:54:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingerash un Mesaj Privat
nu te supara pe mine dar te complici aiurea crezand in atatea superstitii (negative). eu cred numai in cele de noroc si chiar sunt norocoasa (si ma incarca de energie pozitiva)

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!
ingerash
ingerash
I love dogs!

Donator desprecopii.com
 Romania,
1409 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/01/2006 :  13:55:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingerash un Mesaj Privat
nu te supara pe mine dar te complici aiurea crezand in atatea superstitii (negative). eu cred numai in cele de noroc si chiar sunt norocoasa (si ma incarca de energie pozitiva)

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com