Cum pot slabi si eu cam 10 kile intr-o sapt-doua?

Cum pot slabi si eu cam 10 kile intr-o sapt-doua? | Autor: kl4rys

Link direct la acest mesaj

[b]Vreau si eu sa slabesc cam vreo 10 kile in o sapt doua...in fiecare zi fac sport...dimineata o jumatate de ora pedalez la bicicleta...si 50 de abdomene....si seara la fel...nu mananc cine stie ce ..dimineatza beau o cana de ceai cu paine prajita...si la pranz peste...iar seara 1-2 mere.......Si tot nu slabesc deloc .... doar sambata sau duminik imi permit sa mananc o prajiturik mica...plsss helppp

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Nu-s eu experta in diete, dar stiu sigur ca 10 kg intr-o sapt. sau 2 e enorm, dietele serioase promit cam 0.5- 1 kg /saptamana, maxim.
Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

10 kile intr-o saptamana-2 nu recomanda niic un nutritionist sanatos la cap sa slabesti.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

De ce vrei sa slabesti intr-un timp atat de scurt? Nu este deloc indicat....
Iti pot spune ca sotul meu a slabit cu ajutorul Xenicalului si a unui mod de a manca mai sanatos, deci nu dieta...dar nu 10 kg, ci doar vreo 6kg in aprox 3 saptamani...dezavantajul a fost ca de sarbatori a mancat f mult si nici Xenical nu a luat si a luat ceva in greutate...acum o sa incerc sa-l trec la regim.

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonskaia spune:

incearca retetele naturiste dupa grupele de singe.S-a discutat pe forum destul de mult, sau cauta pe net si o sa gasesti destule informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sigrid26 spune:

Dieta 9kg-9zile(nu ti-o recomand sau macar ia niste vitamine daca o urmezi)"
-3zile cartofi fierti fara sare sau alte condimente
-3zile orez fara sare sau alte condimente+5masline negre
-3zile fructe si legume
obligatoriu 2lapa pe zi.
Eu am tinut 7 zile si am slabit 5kg(dar aveam si de unde)


Mamica de printesa de 4 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

10 kg. in doua saptamini e imposibil.Organismul devine foarte derutat daca tu nu te hranesti,din cauza asta nu slabesti.Treuie sa pacalesti organismul mancind sanatos,sau tine 1-1-1 disociat,e bine cam intr-o luna sa la dai jos.

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zlna spune:

poti sa incerci dieta daneza de 13 zile. dai un search pe google si o gasesti. insa.. atunci cand faci sport, exista un mic secret. nu conteaza ca ai facut 50 sau 51 si o jumatate de abdomen, trebuie sa transpiri foarte mult, si sem´nul ca faci bine ce faci, e sa-ti transpire nasul, adica sa-ti curga apa pe nas.. cand esti la bicicleta. si sa ai 2 sau 3 ore de exercitii pe zi.. dar care nu implica ridicarea greutatilor, sau ceva asemanator care se axeaza pe masa musculara. ceea ce tu nu ai nevoie. dupa ce slabesti iti poti fortifica musculatura. Apoi, trebuie sa gandesti pozitiv. Daca esti stresata ca trebuie sa slabesti, organismul tau primeste mesaje confuze, si reactioneaza ca atare. Trebuie sa te calmezi un pic, si sa stii bine ce vrei si ce adopti, Si sa mergi pana la capat. :) Mult succes. p.s.: Eu te sfatuiesc sa renunti si la acea prajiturica. si la tot ce e dulce. o felie de paine contzine necesarul zilnic de glucide. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Si eu m-as abtine in a te sfatui sa slabesti asa repede. Si intr-adevar dieta 1-1-1 e ok, slabesti vren 3.5 kile intr-o saptamana, dar esti sigura ca poti s-o tii? Eu pe la a doua a treia zi, deja ma simt super obosita si renunt. Incearca ceva mai sanatos cum e Montignac...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Incearca sa ti si K-K-ul. il gasesti la "slabind mincand din 2 in 2/3 in 3 ore".

Succes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kl4rys spune:

Va multumesc mult ptr sfaturi....bine nu sunt grasa ..doar k vreau sa slabesc urgent.... am auzit ceva de genu k cineva a slabit in 3 sapt 25 de kile....ma intreb cum a putut face asta?...cu ajutorul la ce? Multumesc inca odata

Mergi la inceput