Masina de spalat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "masina de spalat cu uscator"
postat de ege, 19/03/2006, 11:43:30


as vrea a cumpar o masina de spalat rufe cu uscator.
as vrea sa va stiu parerile.merita,oare??

ege



raspuns postat de oanadana, 19/03/2006, 12:00:26

Buna Ege

eu una nu am fost multumita pt ca imi usca rufele de mi le sifona ca naiba ,mai bine iti cumperi masina de uscat rufe, nici nu se compara cu cea 2 in 1,acuma nu stiu asta, este parerea mea ,vezi ce spun si fetele

Dana



raspuns postat de greieras, 22/03/2006, 04:25:34

Eu am avut masina de spalat cu uscator si am fost foarte multumita de modul in care functiona, dar rareori mi-am uscat rufele in ea complet pentru ca are tamburul mic si se sifoneaza repede, plus ca dureaza o vesnicie si consuma mult curent. Ce faceam eu de obicei era sa le pun la uscat vreo 20 min. pana se incalzea aerul bine si intindea fibra tesaturilor ca sa nu mai fie mototolite, iar pe cele cu tendinta de intindere le mai strangea. Apoi le scoteam frumos si le intindeam pe sarma. Mi-e mi-a mers bine cu ea.
Daca vrei sa usuci complet si mult mai bine iti cumperi una separata.

Gloria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stilldana spune:

Am gasit cea mai amuzanta "masina de spalat"!!! ce este caraghios, este ca si functioneaza...in plus sterilizeaza rufele! ia uitati-va si voi:

http://www.elforsistem.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Am o problema cu masina de spalat. Nu mai baga apa. Ideea este ca apa baga undeva, adica o baga si o scoate fara sa treaca prin cuva. Si asa o tine si o zi intreaga, rufele ramanan uscate. Aveti idee care ar fi cauza???

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Cred ca ai probleme cu placa electronica.Am patit-o si eu.A mea alimenta intr-una si pe alta parte evacua apa.Am chemat depanatorii si au scimbat placa.Am asteptat vreo saptamana sa vina piesa.
Norocul meu ca a fost in garantie.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,5 ani) POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Multumesc, Georgi. Din fericire am rezolvat problema tot aseara. Se pare ca era de la furtunul de evacuare care nu statea bine, adica era drept ,i-a facut sotul o blucla, sa nu se duca direct in scurgere si nu am mai avut porbleme.Era mai jos decat cuva, cam asa ceva.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

eu am renuntat la un concediu in Turcia acum 8 ani si mi-am cumparat o masina de spalat Indesit. sunt foarte multumita de ea, nu am avut nicio problema si spalam cu ea cam de 3 ori pe saptamana. acum ma mut la casa mea si o sa-i las mamei masina de spalat. m-am uitat de forumul de la sofpedia si cea mai recomandata masina de spalat era gorenje. problema la ele este pretul cam mare pt.buzunarele noastre(am vazut un model la 2500 ron- cuva inox).un plus ar fi faptul ca sunt mai silentioase decat altele

o zi minunata,Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Au venit 'stratereshtrii j-au curatzat linku! Nu-mi da decat eroare.. ji toma cand ma gandeam sa mi schimb masina de spalat :((..
Eu am un Candy, de fro 8-9 ani. N-avea nici o problema pana cand am spalat hainele in contzed la alta mashina j-am vazut ca le spala mai bine decat a' d'akas.. Deja am reparat-o acum 2 ani, i-am schimbat nu-sh ce (ma ertatzi , stau prost cu memoria) da' si nenea reparatoru mi-a zis ca nu merita sa schimb mashina decat atunci cand moare de tot.. E, spalatu asta 'aproximativ' mi se pare destul de moarte... Cine si-a mai luat masina noo in ultima vreme, putetzi sa postati parerile voastre? ca sa ma orentez, va rog!



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Ce fel de masina de spalat recomandati: cu cuva de inox sau din materialul ala parca duraprop ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

inox .. zic io...


si am gasit o masinuta sa mi placa, e 9mil700 la carrefour : http://www.candy.tm.fr/catalogue.asp
e prima din lista (coloana din mijloc)




, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Eu am Ardo 600x (cuva din inox). Merge fara probleme, slava Domnului, si o folosesc de minim 4 ori pe saptamana.
Mama a luat Indesit 1000 la mana 2. Iar, merge fara probleme.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput