Skype

Skype | Autor: pet.cost2005

Link direct la acest mesaj

Am inceput de putin timp sa folosesc skype. Dar am vazut ca primesc din cand in cand mesaje de tipul "...X vrea sa sa adauge listei tale de prieteni" sau ceva asemanator. M-am dus la optiuni si am blocat toate contactele, adica am lasat numai lista mea, dar tot primesc mesaje de-astea. Este posibil sa nu le mai primesc? Ce trebuie sa fac? Daca poate sa-mi explice cineva si mai babeste, asa ca pt. incepatori. Multumesc frumos!

______________


______________

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalynaa spune:

Si eu am facut exact la fel ca tine si tot imi apar mesaje de la diversi oameni,chiar ma enerveaza...poate ne ajuta cineva si pe noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:



Eu l-am sters, desi il folosisem putin timp, tocmai fiindca eram exasperata de acest lucru.

Din cate am inteles am facut bine, fiindca e un poragram destul de putin securizat si cei care te contacteaza pot avea acces la informatiile din calcul tau.

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

ba dimpotriva, e unul din cele mai bine securizare...
peste yahoo si msn messenger...
si eu am la privacy numai people from my contacts can call or start chat, dar zau ca nu ma deranjeaza nimeni...
vedeti sa nu fiti la status ca skype me...
daca tot va mai piseaza, dati-va offline chiar daca sunteti on line...sau invisible...that should help...
bafta!

...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by adi2003

quote:
Originally posted by mira_m


Din cate am inteles am facut bine, fiindca e un poragram destul de putin securizat si cei care te contacteaza pot avea acces la informatiile din calcul tau.


Cum?

Florile mele


In timp ce vorbeste cu tine sau scrie mesaje (desigur nu toti sunt hackeri)
Mi-au spus cunoscatorii lucrul acesta si credeti-ma ca nu vorbesc aiurea.
Nu spun nimanui sa nu il foloseasca dar faptul ca eram apelata de diverse persoane chiar daca eram invisible, mi-a dat de gandit.

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

http://www.skype.com/products/explained.html

lasa-i pe cunoscatori...

...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

eu n-as fi chiar asa de paranoica.
poate au ei un bug, si daca ti-ai inregistrat o data profilul la ei, degeaba ti-l mai schimbi. dar nu cred ca e asa neagra povestea. si apoi, de ce ai vrea sa vorbesti cu tot felul de straini? nu le raspunde!
in general e plin de barbati care cauta flirturi si abureli, si de aceea numai femeile sunt "agasate" cu necunoscuti care le bat la usa. nici unul din colegii mei (barbati) nu e apelat de straini. e clar o chestie ce tine de cum te-ai pus in profil (barbat/femeie).si eu am patit asa la inceput, si acuma, din cand in cand mai vine cate unul. dar prima mea intrebare e "ne cunoastem?". daca zice nu, ii zic la revedere, si gata.
au ei o optiune la skype sa iti poti gasi prietenii. si poti da cautare dupa diferite caracteristici (nume, nick, localitate...). si barbatii (sau ma rog, pustanii, dupa caz) iau un nume comun (alina, ioana, etc) si gasesc in lista toti utilizatorii care au asa ceva in nick-ul sau descrierea lor. si uite-asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

si eu folosesc skype.
de prima data am setat la fel ca dante.
nu m-a deranjat nimeni niciodata.
si sunt super incantata cand il folosesc.
si de folosit in folosesc strict cand am nevoie in rest aplicatia e inchisa.

jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine dimineata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Deci sa inteleg ca nu se poate sa nu mai primesc astfel de mesaje? Sa impostez cumva profilul meu ca sa nu mai fiu deranjata de persoane straine? Atunci imi convine sa sterg sexul de la profil, poate asa nu mai tenteaza pe nimeni, desi ... dupa nume nu e greu de inteles cu cine au de-a face. Da, e asa cum spune dpop, prin cautare dupa anumite criterii se pot gasi diverse persoane. Nu sunt paranoica, dar nici nu-mi place sa fiu "deranjata" mereu de persoane pe care nu le cunosc, mai ales daca am specificat in profil ca nu doresc acest lucru. Tocmai pt. ca nu sunt genul aventurier si nu caut asa ceva.

dante - sunt deja offline cand primesc astfel de mesaje.

Oricum, multumesc pt. raspunsuri.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by dante01

http://www.skype.com/products/explained.html

lasa-i pe cunoscatori...

...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...



Sa inteleg ca ma aflu in fata unui cunoscator?

Fiecare face ce vrea, eu am spus ce am facut si auzit eu. Si nu ma dau atotstiutoare!!!!!!!!!!!!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Cred ca folosesc skype de 1 an.Niciodata n-am primit mesaje de genul ala,sa-i bag in lista sau nu stiu ce.
Am in lista doar vreo 4-5 prieteni,il folosesc doar pentru microfon.
Sunt super multumita.
Alegeti limba romana si uitati-va prin setari

Mergi la inceput