Nunta in Iasi (13)

Nunta in Iasi (13) | Autor: ralnied1

Link direct la acest mesaj

MIRESE IASI 2005

5.03 Ralnied—Cununia civila
FELICITARI Kriss 79!!!—Restaurant Onyx
FELICITATI Lorym!!!
FELICITARI Oana 8188!!!
FELICITARI Darria!!!—Bar de noapte Orizont, Biserica Sf Lazar
27.08 Mexxa--Cununia Civila
FELICITARI Nushulica!!!—Vila Renel Ciric, Biserica Barboi
12.11 Mexxa—Logodna
3.12 Iulissa—Cununia civila


MIRESE IASI 2006

FEBRUARIE
25.02—lgireada—Restaurant Hotel Astoria
25.02—Anaomaria—Casa de Cultura a Studentilor—Sala Foaier

APRILIE
30.04--lullabay--Restaurant Onyx

MAI
13.05—iulissa—Aroma Viilor Bucium
20.05--racine--Casa Boiereasca Bucium

IUNIE
17.06—Ralnied—Restaurant Orizont

IULIE
23.07--danangie--Restaurant Hotel Moldova

AUGUST
19.08—Mexxa—Lord Gust
27.08--CryssUK--Restaurant "Ciuperca" Ciric
27.08--liza303--Restaurant Bachus, loc Cotnari

SEPTEMBRIE
[teal]09.09--Enderbaby-- Restaurant Recital-Bucium
23.09—kemsy—Restaurant Onyx Bucium


NEHOTARATE

Puricoasa
Karisma

IN VIITOR
[size=2]Ramonika
oanaiasi

Sunteti invitate sa continuati aici...


http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Buna dimineata! Haideti! Nu aveti curaj??? Nu va place 13???
Eu v-am dat tonul... Voua nu va ramane decat sa continuati...

Sa va zic si voua ce am visat asta-noapte... Ca aranjam cu doamna de la sala mesele... Ei, ce ziceti??? Si acum sunt asa obosita!!! Si iubi m-a trezit (apropos, Darria, vede ca sunt suparata si face tot posibilul sa ma impace!), dar eu nu terminasem de aranjat. Va dati seama??? O noapte intreaga si tot nu am terminat!!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Buna dimineata
Ralu, eu mai stau pe tusa(desi sunt pe Dc) pt. ca ar trebui ca miresicile sa intre la discutii dar vad ca tot fostele palavragesc mai mult.
Nu esti singura care a dormit rau, eu am dormit cateva ore si alea iepureste si rau tare, nu stiu de ce. Am visat tot felul de bazaconii.
Pai saracul, face si el ce poate numai sa fie bine, doar ca de data asta nu a nimerit-o trebuia sa te lase sa termini de aranjat sala, nu? O sa mai vizesi bazaconii de genul asta pana la nunta. Eu visam ca nu am rochie, asta pana mi-am luat-o, ca nu sunt pregatita fizic, etc....

O zi placuta fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Buna dimineata fetelor!
Vad ca deja am ajuns la sub nr 13, deci voi va tineti de treaba nu gluma. Bravo!
Darria ,ai copil cu personalitate ...deci ...pregateste-te!!!
Sanatate multa tie si bebelusului si abia ast poze cu el in lumea de afara macar, daca in burtica nu se lasa fotografiat.

Ralnied, ma bucur ca ai rez cu serviciul militar al sotului tau si sper ca te-ai mai linistit intre timp.

Liliana, se cunoaste ca esti pe ultima suta de metri,spor la treaba si sa te bucuri din plin de cea mai frumoasasa zi din viata ta!

Oana , abia astept sa vii cu vesti din Bucuresti. Nu stiu daca te vor lasa sa faci poze, dar ar fi superb daca ai putea scrie pe o hartie tipul de rochie (dreapta-mulata, larga, creata ,etc) si materialul principal si ...bineinteles pretul.
E posibil sa fie si codurile pe ele si poate le gasim pe net in catalogul lor.
Iti multumim tare mult!
Cel putin pt mine vor fi f imp inf de la tine.

Nusha,bine ai revenit!

Sun Smile, ce mai face catelul? Din cate imi amintesc tu aveai catelusul ala alb si pufos , nu? Tare as vrea si eu un cutu cutu , dar nu se poate. :(

Racine, bine ai venit printre noi! (cu intarziere)
Spor la lucru si iti doresc sa iti placa si sa ramai pe post.
Si eu , ca si tine in ultimul timp mi-am cautat job si se pare ca aroape mi-am gasit unu part time, care sa se potriveasca programului meu tampit de la scoala.
Deja incep sa ma mai linistesc pt o vreme , probabil pana incep examenele ca tare is curioasa ce m-oi face.

Cu nunta lucrurile stau pe loc. Adica ma tot cert cu soacra in privinta tuicii si parca parca aproape am castigat lupta .
Duminica asta e programat sa se vada cu DJ-ul si sa incheie contractul si ma enerveaza ca nu ne lasa pe noi sa vb cu el, ca ea tb sa vb prima ca stie ea mai bine. Deja a taraganat lucrurile si daca nu rezolva duminica, at rezolv eu cumva prin altcineva .
Tata se simte un piculet mai bine si ma bucura acest lucru. Doamne ajuta!

Ca de obicei , revin printre voi si cu o INTREBARE:

Va rog sa ma sfatuiti cum se procedeaza cu biserica.Noi ne-am mai gandit si cred ca am vrea undeva in centru: fie in fata Palatului, fie la 3 ierarhi , langa Mitropolie.
Insaaa, nu avem nasi si nu stiu daca putem rezerva biserica fara nasi.
As vrea sa stiu:
- daca tb platita biserica in avans in mom rezervarii si CAT e taxa (de aici problema ca nu avem nasi si ca daca tb musai ca ei sa plateasca nu-s ce om face. E aiurea obiceiul asta , zau asa)
- daca rezervam acum pt aug, nu e prea devreme?
- cand e deschisa bis de la Palat, inafara slujbelor?
- cum e preotul de acolo? Tine slujba frumos, voua v-a placut?

Dintre fetele care erau interesate de Preference, as vrea sa stiu daca vreo una dintre voi a mers sa vb personal cu ei , ca sa o rog sa imi povesteasca cate ceva. Si mie mi-au placut husele de la ei si aranjamentele.

Va multumesc!

Pup,
Cristina




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Multumim pt. urari CryssUK. Foto avem cu el, nu si cu intimitatile dar nu le arat decat dupa botez - am un pitic pe creier responsabil cu foto pt. bebe cand e in burtica. Am mai multi pitici dar asta are rolul sau

Sa revenim la lucruri serioase:
- biserica o poti rezerva fara nasi. De fapt voi faceti rezervarile nu nasii si dati avansul.
- la biserica de la Palat(Sf. Nicolae Domnesc parca se numeste) sunt slujbe frumoase duminica deci si nuntile sunt la fel. Au si cor. E deshis in timpul saptamanii, dimineata sigur este iar rezervarea o faci cu persoana care vinde iconite, lumanari, etc... pe un caiet, daca nu este nici un preot in biserica. Apoi platiti taxa(nu mai stiu cat este ca am uitat, oricum e pana intr-un milion), vorbiti cu un preot, etc... Nu este devreme daca mergeti acum sa rezervati ora, pt. ca mai tarziu nu o sa mai ai disponibila ora dorita.
- avansul: depinde de biserica, poti sa-l dai atunci pe loc sau la cateva zile.

La Trei Ierarhi nu stiu ce sa-ti spun ca nu am asistat la nici o slujba, spre rusinea mea.

La Sf. Lazar am facut noi, daca tot vrei in centru, e langa Teatrul Copiilor, de langa Palat. Preotii au slujit frumos.

Multa sanatate tatalui tau.
Spor la pregatiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Cryss, sper sa pot macar sa retin cateva preturi de la Novias....Nici eu nu cred ca ma lasa sa fac poze, dar poate, poate...
Din cate stiu eu, poti rezerva biserica si fara nasi. Din punctul de vedere a platii, fiecare biserica are regulile ei. Bineinteles ca nasii platesc preotul in ziua nuntii (si ce mai trebuie acolo). In afara de asta, noi (Biserica Barboi), ca miri, am cumparat ceara pe care am dat-o la biserica. Nu am platit nimic pt "rezervare", doar am vorbit cu preotul si ne-a trecut in agenda lui.
Sa stii ca nu e prea devreme pentru august. Eu am fost din decembrie pentru iulie. Nu era nimeni programat in ziua respectiva, dar erau deja alte 4 programari facute.
La biserica de la Palat stiu ca se oficiaza frumos. S-au casatorit niste prieteni de-ai nostri acolo. Nu stiu cand tine deschis in afara slujbelor. Cel mai bine e sa se duca cineva acolo dimineata, ca sa-l prinda si pe preot sa intrebe despre ce trebuie adus si platit.

Oana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana8188/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Cryss, bine ai revenit! Cu biserica, vad ca au fost fetele pe faza si te-au lamurit. Oricum, fiecare biserica si fiecare preot cu ideile, tarifele sale... De aceea, cred ca cel mai bine e sa mearga cineva si sa vorbeasca in mod direct. Asa te lamuresti si ai date certe.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare,
Grele zile astea cu sesiune... m-am saturat!
Noi facem nunta in fata la Palat, sf. Nicolae Domnesc. Ne-am inscris in caiet, nu am platit avans, in schimb ne-a chemat preotul sa ne spovedim si impartasim la el. Socrul meu a vb acolo. Si cu plata cred ca nashu' se ocupa


Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Nu cred ca mai reusesc sa intru in seara asta de acasa, asa ca va zic de pe acum "Noapte buna!"
Si nici maine dimineata nu ne auzim, ca ma duc cu bunica iar la Urgente... Sper sa nu raman si eu pe acolo (adica sa nu mi se faca rau ca data trecuta!)...
Va pupic!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fetele,
Am intrat sa vad ce mai faceti. Felicitari pt subiectul ne 13! Mie personal cifra asta imi poarta noroc!
Ralu...dar ce a patit buni a ta? Este IAR bolnavioara asa de are nevoie de urgente? Offf...multa sanatate dansei iar tie putere! Te pup si ma rog pt buni a ta! Ma rog pt bunica oricui...caci eu simt in fiecare zi apasarea de a nu o mai avea cu mine!
Nusha cum a fost finutza la botez? A fost cumintica? Asteptam vesti....
Va pupic
Cryssu da, eu eram cu pufuleanul! E bine sanatos, smecher si poznash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by ralnied1
Sper sa nu raman si eu pe acolo (adica sa nu mi se faca rau ca data trecuta!)...
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!



Nu ramai, ca nu vrem sa scapam de tine si apoi ai vazut tu rata inecata?
Multa sanatate bunicii tale si o sa vezi ca e mai bine. Oricum e mult mai bine decat data trecuta.
Somn usor

Liliana: spor la invatat si bafta la examene.

SunSmile: bunica Ralucai tb. sa vina la un control dupa 3 saptamani de la ultima vizita la spital, sa vada medicul cum evolueaza vindecarea mainii.

Noapte buna fetelor

Mergi la inceput