Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Ma ajuta pentru ca e un loc care iti ofera emotii, prieteni, sfaturi, profesori...Ma ajuta ca exista.De ce?Pentru ca am probleme de comunicare si pot sa scap de ele comunicand virtual....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teoprean spune:

Daca ma ajuta???
Pai numai ganditi-va la mamele voastre sau si mai si la bunicile voastre...
Pe mine m-a ajutat foarte mult , inca din clipa in care nu ramaneam gravida si nu stiam de ce, apoi cat am fost gravida mi-am descarcat sufletul aici, printre oameni care intelegeau prin ce trec, iar acum primesc aproape toate raspunsurile la problemele pe care le traiesc aproape de fiul meu.
Singurele sfaturi le-am primit de la DC si revista Mami caci nu am avut parte de atotstiutoarele mama si soacra.
Va pup si va doresc tot binele din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_2803 spune:

Sigur ca ma ajuta. In primul rand gasesc raspunsuri la foarte multe intrebari pe care mi le pun in legatura cu problemele pe care le intampin la cresterea papusilor mele ...in al doilea rand ma face sa fiu mai aproape de casa. Multumesc DC!

Claudia, Melissa & Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

E un prieten, un umar pe care sa plang, o bucatica de Romania aici printre strain, un loc in care sa te bucuri de viata.

Pot sa imi impartasesc experientele si sa primesc sfaturi de la cele au trecut deja prin asta.

Intalnesc persoane care impartasesc aceleasi interese cu mine, aflu opinii complet diferite de ale mele, ma confrunt cu diversitatea.

Cresc impreuna cu generatia fiica-mi, imi fac prieteni printre cei asemeni mie.

Gasesc lucruri pe care le caut demult sau pur si simplu impartasim nostalgii.

Traiesc, si nu numai virtual !



Dar cura de dezintoxicare de desprecopii exista ? Ca voi ramane o perioada fara internet si mi-e frica sa nu ajung ca drogatii ! Sa sar pe prima persoana care imi iese in cale cu pistolul ca sa imi permita accestul pe desprecopii !


Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/album?.dir=mail&.src=ph


Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Da multumesc DC ca existi chiar daca uneori dependenta e numa buna de tratat c-o vacanta

Da DC-ul m-a ajutat cu raspunsuri practice la cum se supravegheaza si cum se naste in US, m-a ajutat in clipele in care fetita mea era suspecta de meningita... imi aduc s-acum aminte cum stateam cu ea pe mine si chat-uiam inceisor... sau cand din cauza unei infectii urinare credeam ca mi s-au rupt membranele in a doua sarcina... atunci eram departe de DC, dar prietenii de pe DC ma sunau pe portabil sa-mi ridice moralul la spital... mi-a oferit nu doar prietenii virtuale transformate in reale, ci un spirit cald de familie care cu bune si cu rele stie sa-ti fie aproape.

Si in plus mi-a oferit momente de destindere discutand mai mult sau mai putin aprins pe cate-un sobect infierbantat.

Multumesc Mirela Florin si nu in ultimul rand Andrei fara de care DC-ul n-ar fi existat, nu?

Andreea si galusca si brotacelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

De 4 ani am descoperit acest site (eram gravida cu a doua fetita) si tot de atunci face parte integranta din viata mea. M-a ajutat si ma ajuta foarte mult:
- de aici am aflat foarte multe lucruri interesante, dintre care cel mai important a fost locul in care s-a putut face ceea ce multi doctori ziceau ca nu se poate: operatia fetitei mele, care s-a nascut cu un strabism foarte accentuat; acum e "ca noua"...
- tot cu ajutorul acestui site (si a fetelor de aici care m-au sustinut) am reusit sa dau jos toate kg in plus datorate sarcinilor si, mai mult, sa revin la greutatea de la 18 ani!
- ma ajuta sa-mi petrec o parte din timpul liber intr-un mod foarte placut si relaxant, aici, alaturi de VOI;
- si nu in ultimul rand, aici mi-am facut o multime de prietene, cu unele chiar am devenit prietene de familie...

Multumesc, DC, pentru toate acestea!

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 9 luni) si Ramona (3 ani si 8 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

am intrat aici pentru ca aveam o foarte mare problema...
am reusit sa o rezolv dar..........

NU AM MAI PLECAT
asa ca trebuie sa ma suportati in continuare

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

habar nu ai DC cat de aproape mi-ai fost... incepand cu primele luni ale celei de-a doua sarcini (cand te-am descoperit accidental) si terminand cu sfaturile legislative care m-au ajutat sa scap cu un singur drum in Piata Amzei cu dosarelul complet pentru CIC. Cred ca am gasit aici raspunsuri pentru aproape toate intrebarile care mi-au bantuit existenta si sper sau mai bine spus imi doresc sa am mai mult timp pentru taifasuri. Bafta mai departe!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

-in primul rand vreau sa va comunic ca eu sunt... dependenta
-si in al doilea rand m-a ajutat cam in toate, si cu copilul, si in bucatarie, peste tot




www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ma ajuta cu informatii cand am nevoie, ma ajuta cu prietenii virtuali pe care mi i-a dat (nu enumar forumurile ca poate uit pe careva), ma ajuta sa nu ma simt singura cand am probleme(), ma ajuta sa-mi treaca orele la servici ()




Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput