Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alibeta spune:

M-a ajutat mult in noptile grele cand stateam si ma intrebam daca o sa am o sarcina usoara,apoi cand nu puteam sa dorm din cauza burticii prea mari,apoi cand nu mai venea ziua in care sa nasc,desi era timpul,m=-a ajutat cu bb,ma ajuta acum.Citesc in fiecare zi;uneori sa stau in umbra ma ajuta,alteori trebuie sa spum,cum simt,nu conteaza pentru ca stiu ca oricand va fi cineva pe site care sa fie alaturi de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Buna dimineata! Sunt Andreea si-n acelasi timp miresica de 2007...am avut prietene care au nascut anul acesta, si asa, cautand pe google diferiti doctori, am dat de site-ul DC...mai intai am cautat info pentru ele, apoi pentru mine (la un control de rutina mi-au gasit numai bazaconii, de spus nu-mi spunea nimeni nimic, hai sa mai intram pe site-ul DC, ahaaaa, am gasit, se poate trata...Ma mai uit pe toate forumurile sa vad ce se mai discuta, hopaaaa, gasesc sfaturi pentru mirese...intru si eu...vad ca mai sunt multe ca mineee, raspund si eu la o intrebare, mai pun si eu vreo doua, incep sa corespondez de-a binelea...Am citi la inceput "avertismentul" conform caruia DC genereaza dependenta ...si uite-ma acum, eu care intram pe net doar pentru cautari de info, si asta destul de raaaaar...ca sunt prima care dechide PC si ma uit curioasa ce-mi mai fac prietenele..aaaa, nu v-am spus, asa de aproape ma simt de unele dintre ele de parca le-as cunoaste dintotdeauna, ma pregatesc sa le cunosc si personal... Tin sa multumesc site-ului DC pentru info la obiect pe care mi le ofera si pentru posibilitatea de a-mi fac noi prieteni....asa ca sunt DEPENDENTAAAA...
P.S. Si astept cu nerabdare sa trec de la statutul de miresica de 2007 la cel de mamica...Puup, Andreea81

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

quote:
Originally posted by roxana1974

- ma ajuta cu informatie





asta in primul rind...( imi place ca majoritatea userilor sint inteligenti si informati),iar apoi si nu numai e clara dependenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Daaaaaaaaaa, gasesc raspunsuri pentru toate problemele care ma preocupa si discut cu multi oameni inteligenti si pregatiti. Sunt mega-dependenta, chiar daca nu scriu zilnic, citesc zilnic!

Zenobia (Raluca)
-------------------
Tanasestii trasi in poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BOCANILA spune:

DA!DESI SUNT MEMBRA DE ASEARA MIEZUL NOPTII L-AM PETRECUT AICI.AM STAT PANA LA ORA3 IAR DIMINEATA NICI NU M-AM SPALAT PE FATA SI M-AM SI POSTAT PE DC.AM GASIT MULTE LUCRURI INTERESANTESI IN PRIMUL RAND MULTE MAMICI PE CARE CRED CA O SA NE IMPARTASIM MULTE EXPERENTE DIN VIATA DE MAMA,SOTIE SI FEMEIE.MA PRIMITI SI PE MINE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Stiu ca am mai raspuns insa de fiecare data ma conving din ce in ce mai mult ca, oriunde as hoinari pe internet, ca pe DC nu ma simt nicaieri.
Aici sunt foarte multi oameni dragi mie, aici ma simt ca acasa.
Este un forum cu totul special pentru mine si gasesc multe informatii foarte utile.
Abia astept sa devin gravidutza ca sa ma pun la punct cu absolut tot ce tine de aceasta.
Dragi admini aveti incredere in ceea ce va spun, pentru ca o sa spun doar o singura data si sper din tot sufletul sa cititi si voi ceea ce scriu: nu aveti de ce va teme de concurenta, nu aveti de ce va teme ca va pleaca utilizatorii!
De departe sunteti foarte buni, sunt foarte multe informatii utile aici, stranse cu ajutorul vostru si al utilizatorilor care au pus suflet in ceea ce se intampla aici, sunt multi ani de munca, de trairi intense, de bucurii, tristeti, fericire, impliniri, sentimente de tot felul!
Numai bine va doresc!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamea spune:

quote:
Originally posted by norocuta

Pa cat de simpla pare intrebarea, pe atat de greu imi pare ca pot fi scurta intr-un raspuns.
Da, ma ajuta enorm, si nu numai prin raspunsurile concrete la intrebarile care ma macina, ci prin atitudine, informatie, varietate de exemple de viata "pe bune", umorul si diverstitatea problemelor abordate.
Moderatorii fac o treaba excelenta, si, in ciuda unor reguli, te fac sa-ti dschizi sufletul cu incredere...si cat de scumpa e increderea in ziua de azi!
E minunat sa descoperi suflete prietene, orinde in lume te-ai afla.
Felicitari voua, celor care ati gandit DC!



Nu puteam sa ma exprim mai bine de atit. Subscriu cu toata dragostea pentru DC si pentru membrii lui.

Mamica de printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamea spune:

As fi vrut sa dau mai repede de DC

Mamica de printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

am devenit dependenta de DC
Imi place grozav, aflu multe lucruri pe care nu le stiam si mai ales imi place sa aflu ce fac si alti copii de aceeasi varsta cu fetita mea!
este un forum de nota 10+

http://community.webshots.com/user/tincadiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

Imi sunteti de mare ajutor, pentru ca ma pregatesc intens pentru meseria de mamica (sunt insarcinata in 29 sapt) si pentru ca sunteti o sursa nesecata de informatii si buna dispozitie.
Chiar daca nu sunt un membru foarte activ, imi place sa intru pe site sa citesc diverse articole si parerile altora despre diverse subiecte.
Iar experientele altor mamici pot fi un real folos.
Va multumesc!

+29

Mergi la inceput