casca pentru suvite

casca pentru suvite | Autor: gina20

Link direct la acest mesaj

Unde as putea gasi o casca pentru suvite (aceea folosita la coafor), am luat un pachet special pt. suvite dar am observat ca ii lipsea tocmai casca (l-am cump. de la un hiper-market din Buc).
Stiti vreun magazin de unde isi fac aprovizionarea coafezele?

Mersi, Gina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

pai poti sa le faci printr-o punga obisnuita. totul e ca punga sa fie foarte bine lipita de cap la inceput ca dupa ce incepi sa scoti suvitele nu mai poti sa o repozitionezi. suvitele se scot cu croseta , ai grija sa nu le scoti prea groase sau exagerat de dese ca o sa plangi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina20 spune:

Nu as vrea sa folosesc o punga, imi doresc o casca speciala pt. suvite deoarece aceasta este deja gaurita.
Fiin prima oara cand imi fac suvite acasa, mi se pare prea dificil sa gauresc sg. o punga la distante egale astfel incat sa nu am distante inegale intre suvite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu imi iau Palette... vezi ca sunt doua tipuri de vopseuri pt. suvite, una cu casa, alta cu nu stiu ce pensula speciala... E poza unei cu parul pana la umeri, satena cu suvite blonde.
La inceput le incurcam de fiecare data... Si ca sa nu mai cumpar aiurea, iau cutia, o deschid si vad daca e cea care are casca sau nu (ca e pusa deasupra). Eu cumpar Palette tocmai pentru ca are casa...




www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina20 spune:

Si eu tot palette mi-am luat, dar cand am ajuns acasa am vazut ca lipsea tocmai casca.
De aceea imi trebuie doar ea pt. ca vreau sa folosesc vopseaua dar nu prea am cum fara o casca speciala pt. suvite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

am incercat eu sa gauresc o punga...si nu vretis a stiti ce a iesit!!!!

In mijlocul capului (unde nu vedeam prea bine) aveam ditamai suvitoiul (adica juma de par) AURIU.

Mai bine casca... si mai bine la salon...

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Doar casca nu stiu de unde ai putea sa-ti iei... Dar daca ai cum... mai cumpara inca o vopsea de la Palette si pastrezi casca pt. mai multe utilizari... eu asa fac... Pt. ca imi fac suvite doar cu juma din vopsea, ca am parut tuns f. scurt.
Iar suvitele mi le scoate al meu sot... si ies foarte bine... Cui ii spun, nu ma crede ca sunt facute de el



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

Casca de la Palette e super buna Nu ai cum sa o incurci cred.Poti sa o folosesti mult timp si nu costa ff mult.Ies niste suvite super.Dar daca aveti parul prea inchis sa aplicati de 2 ori decolorant(spun pt ca nu toata lumea stie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

quote:
Originally posted by elyanne
Iar suvitele mi le scoate al meu sot... si ies foarte bine... Cui ii spun, nu ma crede ca sunt facute de el


Si mie tot sotzul imi scoate suvitele si ies...extraordinar!
Eu gauresc punga dinainte...Trasez o linie cu un marker ca reper (sau ma folosesc chiar de lipitura din fundul pungii) si gaurile le dau simetric fata de linie si cam pe unde vreau eu sa vina suvitele....Apoi ma piaptan cu carare pe mijlocul capului (desi de obicei nu-l port asa) si pun dunga exact deasupra cararii...Suvitele le scot cu ceva ascutit:andrea,coada de la pieptene....Ies superb!
Gina,daca vrei neaparat acea casca de la Palette ai putea face cum zice Elyanne,mai ia-ti o cutie si folosesti-o de cate ori doresti,ca merge refolosita...
Succes si sa ne zici cum a iesit!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Da, stiu vopseaua aia de la Palette. Eu zic sa-ti mai iei una si verifica cutia (desfa-o la magazin inainte sa o cumperi, fara nici o jena!). Inafara de casca trebuie sa aiba si o chestie (aplicator) gen croseta intr-o parte si gen periutza in cealalta! Eu nu am reusit sa ma fac, m-am umplut de nervi si am renuntzat. Dar am parul lung...
Mult succes!


Ioana 23 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

inaioana nici nu aveai cum sa reusesti. Casca se foloseste la parul scurt si mediu. la parul lung nu se recomanda, cu toate astea , din pacate , sunt " profesioniste" care folosesc casca in salonul de coafura chiar si la parul lung .



Mergi la inceput