Sex dupa...iminenta de avort?

Sex dupa...iminenta de avort? | Autor: carmen_ardelean

Link direct la acest mesaj

Avem 16 saptamani si acum o saptamana am avut contractii dureroase, deci o ..mica iminenta de avort cu internare.Acum suntem bine, dar..mai avem voie sa ne ...iubim? Am mai avut probleme cu cealalta sarcina, dar atunci erau 25 de saptamani si...am suportat cu staoicism pana dupa nastere. Acum mi-a fost si frica sa-l intreb pe doctor. Voi ati patit si daca da, ce vi s-a spus? Nu am avut sangerari, numai contractii...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxycod spune:

Buna,

La 26 de saptamani au inceput si la mine contractii nedureroase, am fost internata o saptamana, si pe biletul de externare mi s-a scris : "repaus la pat, repaus sexual". Nici la mine nu au fost sangerari sau modificari ale colului...
Deci, din pacate, cred ca mai bine ar fi sa...mai asteptati!

Roxy 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ardelean spune:

dar roxy, asta inseamna...7 luni cel putin...cu ce se sta dupa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_Hawk spune:

quote:
Originally posted by carmen_ardelean

dar roxy, asta inseamna...7 luni cel putin...cu ce se sta dupa...




Eu am avut o iminenta de avort la 8 saptamani si pana la 22 cand am indraznit sa-mi intreb medicul...n-am "prestat" nimic....(oricum stabilisem prioritatea ...care era copilul si pentru el eram in stare sa stam oricat)...pana la urma ne-a dat nenea voie la dragoste fara prea multe ghidushii....
Oricum...parerea mea este sa nu te aventurezi...sa aveti rabdare o perioada de timp si apoi dupa ce intrebati sa va ganditi la sex...pana la urma...copilul este prioritatea voastra acum...nu???

Io 26+ cu beba_mica

beba_mica a noastra...
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codri spune:

Si la mine au aparut contractii nedureroase la 17 saptamani, iar apoi alte contractii cu ceva sangerari pe la 23 sapt. Doctorul nu mi-a zis decat sa stau cat mai mult posibil in pat si sa evit efortul fizic. Eu m-am gandit ca e mai bine sa asteptam pana dupa nastere. Asa ca ... astept.

Codri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzi spune:

Si eu stiu ca trebuie repaus pe acest subiect pentru ca sperma poate produce contractii uterine (am citit undeva).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by carmen_ardelean

dar roxy, asta inseamna...7 luni cel putin...cu ce se sta dupa...

Hai,mey,ca sunteti culmea,doar n-o sa muritzi acolo cateva luni fara sex.Aveti o viata intreaga inainte.Irina si bb Ilinca(26 apr '04)
Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul
today

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Care a fost cauza acelor contractii? Cum ai placenta? daca placenta este langa col, trebuie sa eviti orice fel de efort, altfel risti sa pierzi sarcina, lucru pe care nu cred ca il vrei daca ai ajuns in saptamana 17.Fiti cuminti !DianaD 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Cam toate am trecut prin dilema asta... Eu simteam ca am contractii si ca il dau afara pe bebe daca aveam orgasm sau ma excitam prea tare, de ex. la sfarcuri. De altfel, asta se numara printre metodele de provocare a nasterii naturale, daca vezi ca nu mai nasti! Deci, in ordine: 1. intreaba doctorul; 2. fa ce simti, adica daca ai impresia ca ceva nu e in regula, cand te apropii de orgasm sau oricand, te opresti si discuti cu sotul. Va intelege.
Bafta si sarcina fara probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ardelean spune:

Diana, am placenta joasa si uterul mic, asta a fost concluzia.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scooby spune:

La 14s am avut si yo o problemuta de genu...si bineinteles medicul mi-a zis "NO SEX".Si am stat cumintei vreo 2-3 saptamini;apoi am facut totul cu mare grija.De regula eu tineam friiele.La 35s+ aceiasi problema....si de atunci pauza totala.Riscul e mai mare!!!
39s

Mergi la inceput