Diabet zaharat la copii! (2)

Diabet zaharat la copii! (2) | Autor: Anina_n

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58864&whichpage=1" target="_blank">prima parte




Ana, imi inchipui ce greu este cu injectarea insulinei la Alex. Am vazut la Tg. Mures, fetita de 1 an, care daca nu i se distragea atentia, nu statea linistita defel la insulina. In schimb, fetita de 1 an si 8 luni, dupa o luna, cat a stat in spital, se obisnuise cu injectarea insulinei.
Asa si Alex, in scurt timp se va obisnui, doar sa stiti cum sa-l luati.
Rabdare si putere, Ana !
crisiacob, multumesc, esti tare draguta !
Am cautat si eu pe net alte pen-uri de la Lilly Company, dar nu am gasit decat exact cele ce le avem si noi.
Sunteti o familie tare frumoasa ! Sanatate si o viata lunga si frumoasa impreuna !
Doina, n-o sa-ti vina sa crezi, in Ciuc nu exista Plafar. Eventual, in farmacii sa gasesc acest produs sau pe net.
Multumesc pt. informatie !
Despre biserica, nu suntem noi prea religiosi...asa am crescut, dar la impartasit am mai fost cu Cristina si mai ales in 2005. Si continuam sa mergem.
Andreia, copiii sunt adevarate minuni, tot timpul ne uimesc cu ceva.
Sanatate, tuturor ! Pe curand !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58864" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64626" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">Copii capricorn

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Anina, scrie-mi ce anume ai vrea de la Plafar, am doua magazine in zona bine aprovizionate si pot intreba, ajut cu cel mai mare drag


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

LMA pe anul asta. va pupic si doresc multa, multa sanatate cristinei, lui alex si nu numai.
in fiecare zi ma gindesc la voi, la cit va e de greu. va doresc multa putere de lupta si credinta ca se poate intimpla o minune oricind.
credeti-ma, am vazut copii bonaviori, dar care au inceput sa-si revina prin impartasiri periodice si multa credinta din partea parintilor.
sanatate si pupici

ALEXA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Daria, este vorba despre produsul scris de fdoina.

quote:

La noi la plafar este un medicament facut la Cluj parca, foarte cautat pe aici, cu rezultate deosebite in tratarea diabetului...Se numeste ERIDIAROM si e un extract de afine , eu il foloseam in combaterea giardiei la copiii mei, ca are si aceasta recomandare.
E vorba de niste bombonele sfaramicioase, pe care copiii le rontaie in general cu placere...ma gandeam cat o fi de greu pentru voi cu dulciurile...Uite, asta e un "dulce" special pentru Cristina. Si cred ca ar merge si pentru Alex, in ceai , faramitat.
Stiati despre el?



Multumesc, ca te oferi sa il cumperi, dar mai intai am sa incerc sa-l caut aici ! Daca nu il gasesc, voi apela la tine, Daria.
mami,



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58864" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64626" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Nina, am vazut ca ai nevoie de ceva de la Plafar. Nu cred ca exista ceva care nu se poate gasi aici. Scrie-mi ce ai nevoie si-ti voi trimite !
Sanatate.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Anina,
mi-am notat denumirea, azi si maine intreb. Sa ma mai interesez de ceva anume ? Dulciuri sau siropuri, ce crezi ca i-ar placea Cristinei ?
Sa-mi raspunzi neaparat


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

La multi ani Cristina, astazi de ziua ta si numai sanatate!


Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001

http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea

Paginuta personala DC:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Am fost la magazinele naturiste, vineri vor primi marfa, asa ca revin cu un raspuns sigur vineri, cica vor primi si acest produs si inca deca nou tot de acest gen.
Daca cumva nu apuc sa va scriu maine, vreau si eu sa urez Cristinei de pe acum LA MULTI ANI, sa cresti mare (ca frumoasa esti de pe acum ), sa-ti dea Dumnezeu sanatate si sa aduci numai bucurii si impliniri parintilor.




Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Cristina, este vorba despre "ERIDIAROM", despre care a scris fdoina intr-un mesaj din cap. anterior.
Stiti ce ne-ar mai trebui, fetelor, pt. ca la noi nu este Metro sau altceva de genul acesta, si ni se termina ultimul borcanel de ciocolata pt. diabetici(SCHNEEKOPPE) adus de la Brasov. Asta i-ar trebui Cristinei, caci este una din gustarile ei zilnice, intinse pe o feliuta de paine.
Ziua ei este abia maine, pe 10 ian., doar ca avand nepotelelele mele la noi, pt. a le avea si pe ele la petrecere, i-am tinut ziua mai repede Cristinei, pt. a se putea bucura impreuna cu verisoarele ei dragi de petrecere.
A fost minunat, Cristina a fost tare vesela, a mancat mai multa frisca light decat tort, s-a jucat cu invitatii, a dansat, s-a bucurat de copii aproape 5 ore.
Pozele le vom avea abia sapt. viitoare, cred.
Multumesc pt. urari !
Sanatate si numai bucurii va doresc, tuturor !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64626" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

borcanel de ciocolata pt. diabetici(SCHNEEKOPPE)

mi-am notat, nu merg in metro de obicei, dar trebuie sa fie si in Carrefour


www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Cristina, multumesc frumos ! Sper sa vii cu o veste buna !
Cristinei i-au crescut glicemiile tocmai de ziua ei. De fapt, de ieri seara. Iar la amiaza, cum nu sunt acasa sa-i fac insulina, a trebuit sa-i scadem din carbohidratii de la pranz. Sper sa fie doar o dereglare usoara, caci semne ca ar raci nu sunt.



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64626" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput