Top 10-lucruri de facut in viata

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Hai sa va mai zic una:
Sa asist la turnarea unui film, asa cu platou, cu Hollywood , cu Daniel Day Lewis si tot tacamul . Nu v-r placea sa vedeti cum se naste un film, cum se pliaza actorii dupa indicatiile regizorului, cum se lucreaza o scena, cum se pune apoi totul cap la cap? Ei, asta chiar ca mi-ar placea sa vad!
Cand eram mica imi doream nespus de mult sa ma fac patinatoare, dar ia sa trec io mai bine la celalat subiect, ca asta tine mai degraba de rasfat, asta e de-a dreptul fezabil (da nu in Cipru).


pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by scarmanus
Va impartasesc un vis, care, in ciuda aparentelor, nu e narcisist deloc. Imi doresc sa am talentul sa scriu o carte despre bunicii mei si copilaria mea la tara.


dar tu ai talent, Carmen! ca-mi amintesc povestile tale despre bunici de la topicul ala special. totul e sa continui sa scrii!



Ana, am uitat sa specific cat de frica mi-e de critica. Ca la asta te expui in momentul in care faci public ceva asa de intim. Dar poate ca nu-i o idee rea sa scriu totusi despre lucrurile ce-mi sunt dragi, si apoi sa le tiparesc in atatea exemplare cati membri are familia mea, si apoi sa le-o fac cadou cu autograf . In felul asta voi fi un "scriitor" iubit

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

1. Sa fiu mai desteapta decat in momentul de fata.
2. Sa-mi vina usor sa invat engleza, franceza, portugheza, italiana, spaniola, germana si...rusa.
3. Sa am mai multa vointa.
4. Sa imi schimb stilul de viata intr-unul in care sa se regaseasca mai multa miscare.
5. Sa nu mai am rau de inaltime.
6. Sa traiesc cate 6 luni in Spania, Brazilia, Italia, Grecia, Franta, Maroc.
Si vreau tinerete fara batranete si viata fara de moarte pentru topti cei pe care-i iubesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Carmenusule, mi-as dori si eu un exemplar cu autograf, ma inscriu pe lista de pe-acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinta spune:

sarumana de subiect, scarmanus

hai sa iti explic de ce: in ultimul we din ianuarie avem petrecere cu prietenii sa sarbatorim cununia civila. si vrem sa facem o petrecere tematica, mai deosebita. si acum, citind subiectul tau mi-a venit ideea sa intemeiem o traditie a noii familii pe care o vom forma:
in timpul petrecerii, la un moment dat sa impartim petrecaretii pe grupulete si sa le cerem sa vina cu o astfel de lista de "top 10 must do things" pentru un cuplu. asta sa ne ajute in a pastra si excitmentul, sa zicem asa, in cadrul relatiei. si sa facem din sugestiile lor la care sa adaugam propriile doleante, un feld e check list pe care sa o pastram mereu cu noi.

astfel, cand avem aniversari ale casatoriei, sa putem sa facem si un astfel de bilant a ce am realizat de pe listutza cu pricina - asta e partea cu traditia familiei

cinta

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;47/st/20060809/dt/7/k/080b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

quote:
Originally posted by chatonel

quote:
Originally posted by Mona_B
Dar cea mai arzatoare dorinta imposibil de realizat si deci absurda, dar totusi dorinta, e tineretea vesnica.Am luat-o razna, nu?



exact asta vroiam sa scriu :)
si-ar mai fi: sa pot intoarce fiintele dragi ce au pasit in ceea lume, sa mai stea o clipa aici; sa astern bogatia si prietenia pe pamint, sa se transforme in eden; sa stiu ce este dincolo de constelatii; sa am un delfin, eu sa fiu sirena, sa inotam impreuna spre castelul fermecat....

Sint 36 ani de cind sper la o viata mai buna pentru Romānia. Sint 16 ani de cind am crezut ca Romānia mea se va ridica din bezna in care au intemnitat-o "unii". Sint 15 ani si 6 luni de cind aripile sperantei mele sint frinte.
Vizionati si judecati singuri, voi, cei care nu stiti ce a insemnat acest zbucium....
Revedeti filmele revolutiei, voi, cei ce ati fost atunci in strada!!!
asteptati.... se baga marfa pe server... stati la coada virtuala

http://chatonel.free.fr/



De acord in totalitate. Ca sa imi doresc mai multe de la viata mai intai vreau sa inteleg de ce m-am nascut? Care este rostul meu pe acest pamant? Nu vreau sa fiu of topic, dar nu pot sa imi doresc pantofi de cristal daca nu inteleg esenta vietii.

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angeldust spune:

in primul rand, desi nu sunt inca mamica, imi place la nebunie forumul!!!
in al doilea rand, acesta e primul meu mesaj pe acest forum, asa ca sper sa se si indeplineasca intr-o zi dorintele mele...
deci:
1. sa fie sanatosi toti cei dragi mie
2. sa ma stabilesc in alta tara, italia sau franta...
3. sa fac un bebe sau doi.....
4. sa am noroc astfel incat sa pot lucra doar de placere, nu ca asa trebuie
5. sa am un job care sa aiba legatura cu frumusetea: cosmetica, parfumerie, haine, etc
6. sa am in dormitor o masuta de machiaj, cu oglinda, beculete multe si tone de cosmetice, parfumuri, creme...
7. sa slabesc cateva kilograme
8. sa calatoaresc in fiecare an in alta tara
9. sa fac un curs de masaj sau machiaj sau cosmetica sau cooking sau design interior
10. sa am candva o casa pe pamant, cu curte, terasa si animalute...
Si mai am o dorinta: sa fiu fericita impreuna cu sotul meu pana la adanci batraneti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Scarmanus, te cred ca ti-ai dori sa asisti la filmari. Eu am asistat la mai multe, pentru ca lucram ca medic pe ambulanta la clinici particulare care asigurau asistenta medicala la filmari. Frumos, foarte frumos, intr-adevar! Primul la care am asistat a fost "Highlander: The End Game". Am avut si echipaje k lumea, asa ca totul a trecut mai usor (chiar daca lucram 16 ore/zi!!!), atmosfera a fost grozava, ne-am distrat de minune. Evident ca erau si momente cind stateam toti cu inima cit un purice, la scenele mai periculoase, cu cascade mai ales, dar asta este tot farmecul!
Am mai asistat si la filmarile de la "Boudica - The Celtic Queen" sau asa ceva. Iar foarte frumos, atmosfera, tot. Apoi la "Vlad" (unde stateam intr-o cladire, unde se amenajase un fel de cabinet medical, deci de fapt nu prea am fost la filmari ) si alte filme nu atit de celebre.

Acum, parca imi lipsesc toate astea... Si sint atit de aproape de Hollywood!...



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

Scarmanus, te cred ca ti-ai dori sa asisti la filmari. Eu am asistat la mai multe, pentru ca lucram ca medic pe ambulanta la clinici particulare care asigurau asistenta medicala la filmari. Frumos, foarte frumos, intr-adevar! Primul la care am asistat a fost "Highlander: The End Game". Am avut si echipaje k lumea, asa ca totul a trecut mai usor (chiar daca lucram 16 ore/zi!!!), atmosfera a fost grozava, ne-am distrat de minune. Evident ca erau si momente cind stateam toti cu inima cit un purice, la scenele mai periculoase, cu cascade mai ales, dar asta este tot farmecul!
Am mai asistat si la filmarile de la "Boudica - The Celtic Queen" sau asa ceva. Iar foarte frumos, atmosfera, tot. Apoi la "Vlad" (unde stateam intr-o cladire, unde se amenajase un fel de cabinet medical, deci de fapt nu prea am fost la filmari ) si alte filme nu atit de celebre.

Acum, parca imi lipsesc toate astea... Si sint atit de aproape de Hollywood!...



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica



Simina, in veci vecilor nu m-am putu gandi la un astfel de serviciu ca al tau, desi teoretic e la mintea cocosului. Doamne, ce fain trebe sa fi fost! Cum de ai renuntat la asemena post? Nadajduies ca maacar ai plecat cu autografe . Hai, mai povesteste-ne, suna asa de palpitanat!

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Pai hai pe chat, cind e timp, ca parca e mai frumos sa povestesti "live". Aici trebuie sa scrii frumos...etc.



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput