Top 10-lucruri de facut in viata

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Eu mi-as dori tare mult:
-sa zbor;
-sa fac o vizita in Rai si sa ma pot intoarce sa povestesc cum e acolo;
-sa ma intorc in timp si sa repar din greselile trecutului;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

1.copil(l-am facut deja,merita deranjul)
2.calatorii pe toate meridianele lumii
3.bani ,sa am cu ce
4.mi-as dori tot timpul compania unor persoane spirituale,cu simtul umorului,cu profesii diverse
5.multi prieteni
6.mi-as dori sa dau timpul inapoi,sa schimb lucruri ,intimplari, locuri
7.sa fiu slaba,sa nu am probleme cu kg si sa maninc tot felul de mincaruri si multe dulciuri,chiar si noaptea
8.totul sa mearga struna
9.lumea sa fie vesela si relaxata,sa nu-mi taie cheful
10.toate celebritatile din lume sa-mi spuna cind ma vad:Ce ma bucur ca te revad si ce mult te apreciez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Imi doresc sa am curajul sa fiu eu insami, in toate imprejurarile si sa pot aduce celorlalti bucuria de a trai. Restul decurge de aici...

clover, m-am uitat la mincarurile acelea, mi s-au parut toate destul de bune (unele chiar delicioase....) si le-as minca oricind. Cu exceptia junk-food -ului, eu as minca absolut orice este deosebit si exotic...

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si eu niste dorinte. Le scriu in ordine aleatoare:

- sa fim sanatosi toata viata, toti 4 si familiile noastre pe linga noi;
- sa ma "fac doctor" aici, in America, chiar si intr-o specializare gen acupunctura (de ce nu?);
- sa vizitez toata lumea, daca s-o putea, incepind cu Australia, NZ, Canada, Europa, si nu in ultimul rind, Egiptul, Japonia, etc;
- sa conduc un echipaj de Malamutzi de Alaska in celebra cursa de la Iditarod (sau si in alta mai putin celebra) - asta e un vis de-al meu mai vechi - in Ro am crescut Malamuti;
- sa am bani sa pot sa-mi indeplinesc toate dorintele mele (adica cele 10);
- sa ajunga copiii mei "cineva", adica sa nu fie medii (ca sa nu zic mediocrii), ca de asta mi-e cam teama aici, in America;
- sa-i pot aduce pe parintii mei aici cit mai mult si mai des (ca de tot nu stiu daca ar vrea ei), si cit mai curind (ca se apropie botezul Ralucai);
- sa reusesc sa-l aduc definitiv aici pe fratele meu cu familia lui, pt. ca am fost f.f.f. apropiati toata viata si stiu ca asta si-ar dori;

Si revin, ca e ora de masa a ghindocului mic numit Raluca.



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Scarmanus, ce topic fain!
Sa calatoresc in timp( nu ti-am furat-o conchita, e si dorinta mea)
Sa am propriul magazin de antichitati
Sa fiu atat de erudita incat sa fi putut purta o discutie cu Alexandru Paleologu
Sa invat inot din ala artistic(sincron, parca, nu?)
Sa am vocea Angelei Gheorghiu
Sa am crescatorie de caini de tras la sanie:)
Sa imi petrec cea mai mare a timpului pe un paradis tropical:)
Sa fiu atat de curajoasa si credincioasa incat sa pot merge in India sa am grija de copii orfani( am o prietena care face asta)

Ultimele doua se cam bat cap in cap, nu?:))

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowers_25a spune:

oooh!da si eu am mai mult de 10'dorinte',dar totusi cred ca ar trebui sa le reduc si deci :
1.sa vad intai toata Romania.as vrea sa mergem mai multi cu cortul si sa facem turul tarii.
2.sa vad piramida lui Keops
3.sa merg la socrii in Michigan pt ca deocamdata nu ne induram din cauza banilor...
4.sa invat sa dansez tango,flamenco,rumba,vals.....
5.sa ma perfectionez in ale psihologiei,economiei,turismului,
6.mi-as dori sa fiu as la sah pt ca intotdeauna iau bataie ,nu le am cu gandirea logica deloc.la scoala le aveam cu tocitul si uitam a doua zi tot ce invatam....acum trebuie ca recuperez...
7.de mers cu balonul cred ca as cutreiera tot globul
8.sa invat sa patinez
9.sa vad Australia
10.sa ajung pe luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by denizel
Sa fiu atat de erudita incat sa fi putut purta o discutie cu Alexandru Paleologu.


de ce adica tre sa fii erudita neaparat ca sa discuti cu Paleologu?! :-) ne nimerisem la schitul Darvari, pe masa erau sticle de coca cola si prima mea conversatie cu el a fost despre diferentele de gust intre coca cola si raposatele cico, brifcor si limonadele de la sifonarie. apoi am trecut la amintiri despre inghetata, covrigi, susan si gogosi. juma de ora conversatie, fara referinte bibliografice, parol. :-)) un om de milioane...

cat despre prima ta dorinta, ia sa te punem capitan de nava.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Mi-ammai adus aminte de doua care sunt foarte realizabile asa ca sper sa mi le accepte scarmanus :

- sa am o biblioteca in care sa imi incapa toate cartile - adica o incapere dedicata pentru asa ceva, pentru ca acum le inghesui pe peste tot si gasesc tot felul de metode de depozitare si acces rapid; tineti minte cat de incantata era Belle in Beauty and the Beast cand a vazut prima oara biblioteca?...

- sa navighez pe o corabie cu panze (merge si un iaht, dar musai cu panze ) chiar daca nu e mea

Psst ... eu vreau sa fiu "science officer" pe nava


`Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
`That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
`I don't much care where--' said Alice.
`Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.
`--so long as I get somewhere,' Alice added as an explanation.
`Oh, you're sure to do that,' said the Cat, `if you only walk long enough.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by denizel
Sa fiu atat de erudita incat sa fi putut purta o discutie cu Alexandru Paleologu.


de ce adica tre sa fii erudita neaparat ca sa discuti cu Paleologu?! :-) ne nimerisem la schitul Darvari, pe masa erau sticle de coca cola si prima mea conversatie cu el a fost despre diferentele de gust intre coca cola si raposatele cico, brifcor si limonadele de la sifonarie. apoi am trecut la amintiri despre inghetata, covrigi, susan si gogosi. juma de ora conversatie, fara referinte bibliografice, parol. :-)) un om de milioane...

cat despre prima ta dorinta, ia sa te punem capitan de nava.



Va vorbeste capitanul!:))
Pai io, in fata unuia ca Alexandru Paleologu ma blochez complet. Cred ca daca as incerca sa discut despre gustul brifcorului, as spune cele mai mari ineptii din viata mea:)) Ma stiu eu...
Daca ar fi posibila o calatorie in timp, prima si prima data as lua pe tine, pe irina, pe casandra, pe myrrha, pe jocelyn si pe flavia sa ne intalnim cu Apostolii. Sa vad io la fata locului care din noi are dreptate:)). Apoi, am fi cele mai bune prietene de pe pamant. Inca mai crezi ca as putea sa discut cu Paleologu? Chiar si despre nimicuri?

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Haha, Denizel, si eu sunt de acord cu trupa ta, vezi c-am primit si eu o invitatie din partea Conchitei pe nava aia, plus ca eu le-as lua si pe Gandacel si pe Inaioana. Mi-am si fixat sarcinile: as fi nutritionistul vostru si antrenorul de fitness in acelasi timp cu conditia sa ma aparati de eventualele dihanii din spatiu

Mergi la inceput