Din Republica Moldova cine mai e? (partea 12)

Din Republica Moldova cine mai e? (partea 12) | Autor: Balbina

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">partea 1 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1%20br%20/" target="_blank">partea 2 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43561&whichpage=1" target="_blank">partea 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45033&whichpage=1" target="_blank">partea 4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48116&whichpage=1" target="_blank">partea 5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51423&whichpage=1" target="_blank">partea 6
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56442&whichpage=1" target="_blank">partea 7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58641&whichpage=1" target="_blank">partea 8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60667&whichpage=1" target="_blank">partea 9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61980&whichpage=1" target="_blank">partea 10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63667" target="_blank">partea 11


LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav (Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate(Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Bucuresti,Drumul Taberei
2. Lucia B (Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM (Laura-04.10.2005) - Bahrain
3. LiliaToma (Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI (Amelia - 26.09.2004) - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka (Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra - 5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei (Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia - 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati (Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna - 9.09.2004) - SUA
9. Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Criuleni, UB, Litere (Vlad - 22.06.2004) - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta)- 15.07.1983,CalarasI,studenta UTM,proaspat casatorita - Chisinau
11. Lilienne (Lilia)- 19.11.1976, Moldova, Causeni,Litere(Sibiu) (Roma-9 ani si Giulia Cristiana-6 luni) - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - 1977, Moldova (Chris-11.07.2002) - Bucuresti
13. Crinia (Corina)- 07.04.1980,Chisinau,ASEM, REI (Lucian-23.02.2005)-Canada
14. Trin (Elena)- 22.06.1981, Chisinau, ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c (Cornelia)- 23.07.1980, Chisinau, USM, Mate si Info, specializare ILM, master Info, (aspiranta)Chisinau
16. alionushca (Aliona) - 23.06.1981, Chisinau, USM, jurist - Chisinau
17. olicica (Olga)- 13.07.1982, Anenii Noi, USPRI,Facultatea de Relatii Internationale si Limbi Straine, specialitate - diplomat, (Adelina-25.05.2005)-Chisinau
18. gazea - Mindresti, Telenesti, Facultatea de Textile-pielarie Iasi (1997), (Amedeo-2 ani si 6 luni) - Sighisoara

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Aliona, spune-ne mai multe despre tine (zi de nastere, studii), ca sa completam listuta. Asta daca vrei.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

mey fetelor, m-au zapacit pernutele astea, asa ca tot umbind prin magazine, mi-au iesit in fata magazinele de tehnica si mi-a venit ideia sa le iau o cafetiera(sau filtru de cafea), nasa de mult se plingea ca nu mai reuseste sa-si faca cafeaua dimineata, mai ales acum cind fetita merge la scoala... Si isi face ness, iar nasu o cearta ca bea porcarii... Asa ca vor fi ambii impacati
S-a terminat cu zapaceala... Ce bine ca oficiul e in centru orasului, ai acces usor la toate magazinele...

lia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Am niste intrebari, asa ca scriu repede pina nu uit. Cornelia, unde stai, in ce cartier?
Karina, veniti acasa de sarbatori? Stiu ca nu iti plac intrebarile personale, daca nu vrei nu raspunde, ok?

Hihihi, ma bucur ca v-am facut-o cu bebeul. Dar chiar asa il percep, e asa mare si grasunel (de nu-l poate ridica Paula) mai ales ieri il purtam in brate peste tot. Acum sta in scaunelul de mincare a Paulei si abia incape Imi place tare mult de el, anume din asta am vrut!

Am gasit si cadou pt nasa, asa ca m-am scos. Ma apuc sa la impachetez, cit doarme Pauli.

Cornelia, ma bucur mult ca ai rezolvat cu cadoul pt nasi! Super! Daca sincer eu am mai gasit o idee de cadou, daca te interseaza iti zic

Fetelor, ma uit io ce multe fete avem pe lista si nu scriu. De ce oare?




Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

scrie ideia! sau sa-ti dau email-ul meu? Poate o pun in stoc si o aplic la alte sarbatori
pe Hrusca il mai lasam sa se odihneasca, ca acum e mare nebunie... la mine.
Office-ul e in centru... iar eu cu casa oleaka mai departe.
Si mie imi place sa impachetez cadourile, sa le fac fundite
Mi-a placut si mie papusa, e atit de reala... Poate fac si eu o comanda cind pleaca cineva in Spania
Da-mi un hint despre ce i-ai cumparat nasei tale cadou...

lia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Fetelor, da' ia, va rog, scrieti ideile de cadouri aici, sa ne inspiram si noi.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

da io am scris ideile mele...

lia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Am reusit doar putin, de fat am avut ceva bataie de cap cu o cutie care e de la Bucuria si am vrut sa o maschez bine, sa nu se vada nici cind va fi scos cadoul.
La nasa am luat un fular-esarfa, foarte frumos si deosebit (si ieftin, 55 lei). Daca vreti, fac poza
Ideea era urmatoarea: daca ai o poza cu ei sau voi toti sau un loc din Chisinau, MD, la care ei tin in mod deosebit, atunci linga Sala cu orga sint pictori care fac desene de pe poza (creion, alb-negru, color) si costa de la 100 lei. Noi am avut asa idee sa le facem socrilor la casa noua, de fapt a mea a fost ideea, dar sotul nu a vrut creion, el vrea ulei, care costa cam 100 euro. Asa ca pe moment am renuntat.
Sint tare bucuroasa, i-am mai iesit un dinte la Paula si nu s-a chinuit muuuuult mai putin decit la precedentul!




Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Si eu, si eu le-am scris!



Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

de fapt si mamica in calitate de nasa a primit o data un fular de iarna si alta data o esarfa (la care vin culorile de la mai deschis la inchis) si sint f utile (le mai imprumut si io din cind in cind, ca sint f frumoase si ma ispitesc)
fa poza... ideia cu desenul tot e f buna! bravo!

lia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Eu stiu ca ati mai scris aici idei de cadouri, si le-am citit, dar ma refeream la cele pe care vroiati sa vi le impartasiti prin e-mail-uri.


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput