Chist mamar

Chist mamar | Autor: cory35

Link direct la acest mesaj

Indraznesc sa intreb si eu membrele forumului daca sau confruntat vreodata cu diagnosticul de chist mamar..si daca da ce fel de tratament au primit, si cam in cit timp a trecut..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loneanbianca spune:

Eu stiu o persoana care s-a tratat la homeopat pt asa ceva. Eu personal am avut chisturi la ovare,am inceput un tratament initial cu ceva hormoni dar am trecut pe tratament homeopat...si in citeva luni am scapat de chistui. Sunt foarte fericita! Sa ai dea D-zeu sanatate la dr meu! Succes!

Bianca
http://community.webshots.com/user/biancaloneanPoze[/url
"Traim intr-o era in care pizza ajunge la noi acasa mai repede decat
politia."
-- Jeff Marder.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

eu am mastoza fibrochistica de vreo 5 ani

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

eu am mastoza fibrochistica de vreo 5 ani, timp in care am facut fel si fel de tratamente, hormonale si nehormonale, cu picaturi, geluri, anticonceptionale, etc., si in anul 2002 operatie, care de altfel am facut-o degeaba ca au crescut altii la loc!
multa sanatate!
daca mai ai alte intrebari iti pot raspunde cu placere!

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunatiz spune:

Eu urmez chiar in acest moment un tratament naturist pt asa ceva. Beau 2 litri de ceai pe zi, amestec de mai multe plante. Voi verifica acasa si-ti voi trimite care sunt plantele si cantitatile exacte.

Eu am procurat plantele de la Plafar. Beau ceaiul de doua saptamani si vreau sa-ti spun ca simt deja o ameliorare.

Revin cu un mesaj duminica. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory35 spune:

Multumesc fetelor care mi-au raspuns..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

in 1993-1994 m-am confruntat cu chist mamar,am urmat un tratament medicamentos,nu mai retin numele preperatului(imi pare rau),in 2000 am fost operata cu chist ovarian,nu s-a mai refacut,iar in noiembrie 2004, dupa ce l-au scos pe puiutul meu,mi-au extirpat tumoarea de pe uter (din fericire benigna).tratamente sint,nu te intrista.sa auzim de bine.Carola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunatiz spune:

Revin cu informatii legate de amestecul de plante pt ceaiuri. Trebuie 300g galbenele, 100g coada soricelului, 100g urzici. Se beau 2 litri pe zi. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasuc spune:

quote:
Originally posted by mirunatiz

Revin cu informatii legate de amestecul de plante pt ceaiuri. Trebuie 300g galbenele, 100g coada soricelului, 100g urzici. Se beau 2 litri pe zi. Succes!



Mirunatiz, cat timp trebuie sa bei ceaiul?
Si cate lingurite de amestec de plante pentru 2 litri de ceai?
sau care e proportia de plante pentru 2 l ceai?

Multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunatiz spune:

O lingurita cu varf de amestec la 250ml apa. Tratamentul se face doua-trei luni. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

Da ...am avut o chestie de genul asta si mi-a trecut in timp, dar iti revine pe fond nervos (cel putin la mine asa era) in sesiune, licenta imi apareau din nou.
este o afectiune care se trateaza in timp si cu rabdare.
Eu am fost de la innceput la CI Parhon la dr Bogdan Cupcenco - sper ca asa i se scrie numele, care este recunoscut prin tara pentru performatele lui in senologie. Ti-l recomdand ca medic fiind f bun si corect, adica iti spune clar ce ai si ce sa faci.Este insa si fff aglomerat.

Alina

Mergi la inceput