Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Casa noastra, dulce casa

Cum scap de gandacii de bucatarie?

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 5

iulenca
membru junior

Romania, BUCURESTI
563 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 05/11/2006 :  18:28:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiiulenca Adauga semn de carte la raspuns Trimite iulenca un Mesaj Privat  Reply with Quote
edit

Editat de - iulenca on 26/09/2010 21:34:09
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Miramar
Miramar
Vesnic nemultumita

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania
1689 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 06/11/2006 :  11:37:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Miramar un Mesaj Privat  Reply with Quote
Reteta contra gandacilor:

"Un tip era exasperat ca avea casa napadita de gandaci. Nu mai stia ce sa mai faca. Afland de necazul omului un amic il invatza:
-Ia o trompeta.suna "adunarea" cheama-l la tine pe Capitanul Gandacilor si
ordona-i: LA BUCATARIA VECINULUI, LA ATAC!!!!!!!!! Si gandacii se vor duce cu totii la vecin si scapi de ei.
Zis si facut.omul executa lucrarea.da adunarea. Capitanul Gandacilor vine,asta ii da ordinul.ala zice:
- Am inteles sa traiti! Si toti gandacii pleaca la vecin.
Omul rasufla usurat si mai-mai sa se imbete de bucurie.Dupa doua zile se trezeste la el cu Capitanul Gandacilor:
- Sa traiti raportez. Am atacat, am cucerit si ne-am intors cu 20.000 de prizonieri!"

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Messa
Messa
sictirrrr

Romania,
1476 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2006 :  01:32:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Messa Adauga semn de carte la raspuns Trimite Messa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am avut o chiriasa imputzita care mi-a lasat muci pe pereti (pe bune!) si mi-a umplut casa de gandaci, erau cohorte, in viata mea n-am vazut asa ceva - am dat in fortza cu Regent, K300, Flit si am pus si capcane Raid in toate colturile; asta se intampla in vara. Si acum mai apare cate unul prin bucatarie, de simt ca mi se increteste pielea de nervi. Si nu stiu cu ce sa mai dau sa nu-i mai vad deloc, niciodata. Niciodata nu am avut gandaci, pur si simplu nu ma pot obisnui sa vad asa ceva la mine in casa, fie si numai cate unul. Mai stiti si alta substanta buna in afara de cele pe care le-am folosit deja?
skiper
skiper
nou venit

Romania, Bucuresti
24 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/12/2006 :  14:44:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiskiper Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Votez si eu pentru REGENT (insecticid folosit in agricultura pt gandacii de colorado).
ESTE foarte eficient, NU lasa urme pe pereti, efect indelungat, nu miroase urat.
Este cel mai tare!!!
Recomand o fiola la un litru de apa.

Razvan

Editat de - skiper on 18/12/2006 14:48:00

uricarudiana
membru incepator

Romania, bacau
289 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/07/2007 :  13:19:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite uricarudiana un Mesaj Privat  Reply with Quote
salut
stie cineva ce poti folosi impotriva gandacilor de bucatarie dar sa fie natural?
danasonia
danasonia
nou venit

Romania, ploiesti
53 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/08/2007 :  12:25:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanasonia Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
am sa va spun o reteta usoara care in cazul meu a functionat si care nu deranjaja bebele:se fierb 2 oua timp de 1/2 ora(galbenusul ajunge aproape negru),2 cartofi fierti f.tare,se dau prin masina de tocat carne si apoi se amesteca cu 2 lingurite cu varf de bicarbonat.Din pasta obtinuta se fac bilute cam de 1 cm diametru care se pun sub dulapuri,etc.Veti vedea cum gandacii dupa cateva zile dispar.

dana
LeeAnn
LeeAnn
membru incepator

Romania, constantaCONSTANTA
150 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 20/09/2007 :  17:53:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite LeeAnn un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am fost incantata de CATCH, e o solutie cu pulverizator.Dupa ce am dat, a doua zi am gasit morti sau iesiti la suprafata si i-am ucis cu papucul cam 40.
Dupa care din ce in ce mai putini.Si au disparut, dar dupa vreo 3 sapt. a mai aparut unul.Asa ca am dat iar si de atunci liniste si pace.Banuiesc ca trebuie folosit la intervale regulate, dar din tot ce am incercat, mai putin regent, asta e cel mai bun.

Liana, Ursuletul si Veveritzoiul din dotare
fekete_anca
fekete_anca
nou venit

Romania, RESITA
1 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 17/05/2010 :  12:07:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui fekete_anca  Trimite mesaj yahoo luifekete_anca Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna .Spuneti-mi va rog daca este vorba despre gandacii aceia rosii..la care li se mai spune si rusi...si la mine au aparut de vre-o saptamana si nu stiu cum sa mai scap de ei.Am si eu un baietel si lui ii este frica de ei...adevarul e ca si mie ;))
ank999
ank999
membru matur

Romania, pitestiARGES
2388 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 14/07/2010 :  12:17:23 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiank999 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ank999 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Stie cineva unde pot gasi capcane pt gandaci? Marketuri, magazine de bricolaj, DM?
Am incercat de toate, au disparut o luna doua, iar apoi revin. Poate cu capcane ii imputinez si sa dau cu altceva nici nu mai potca nu am unde sa plec vreo 2 zile.
Multumesc

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)poze,
cocutica
cocutica
membru incepator

Romania, Bucuresti
453 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/07/2010 :  19:50:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cocutica un Mesaj Privat  Reply with Quote
CAnd va referiti la capcane pentru gandaci va referiti la acel lipici care se pune pe carton sau scandura?

Daca este acest lipici, eu l-am cumparat saptamana trecuta de la carrefour-ul din piata gorjului, de la raftul cu insecticide.

Desi s-au prins destui "musafiri" in acest lipici sunt destui care il ocolosc. Oricum eu sunt tare necajita ca nu reusesc sa scap de ei , desi am dat aproape cu tot ce exist in comert + capcane

Singura solutie neincercata este chemarea unei firme specializate. Am tot evitat din cauza copiilor, dar pana la urma probabil ca tot o voi chema
Pagina: din 5 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com