Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Durere de cap de la curent!

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

loneanbianca
loneanbianca
membru incepator

Romania

441 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 13/12/2005 :  00:08:24 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui loneanbianca Adauga semn de carte la mesaj Trimite loneanbianca un Mesaj Privat

Durere de cap de la curent!

Ieri am fost la sauna si cred ca m-a prins curentul ,caci azi ma doare toata partea dreapta a capului, parca s-a si umflat putin fata. oare daca iau Nurofen e bine?Altceva ce mai pot face?

Bianca
http://community.webshots.com/user/biancaloneanPoze[/url
"Traim intr-o era in care pizza ajunge la noi acasa mai repede decat
politia."
-- Jeff Marder.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
MirelaV
MirelaV
matusa de elfita

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
5773 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 13/12/2005 :  08:27:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui MirelaV  Trimite mesaj yahoo luiMirelaV Adauga semn de carte la raspuns Trimite MirelaV un Mesaj Privat
eu am incercat orice remediu. mie de la curent imi trece durerea numai cu paracetamol + antinevralgic.
succes

MirelaV
pupicei pe burticei

Racusori

Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
energy
energy
dusa cu pluta

Donator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
1447 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 13/12/2005 :  10:00:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite energy un Mesaj Privat
paracetamol plus mi s-a parut mie eficient.

De mica am fost silita sa-mi intrerup educatia ca sa merg la scoala.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
loneanbianca
loneanbianca
membru incepator

Romania,
441 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 13/12/2005 :  10:48:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui loneanbianca Adauga semn de carte la raspuns Trimite loneanbianca un Mesaj Privat
Merci fetelor! Tot ma doare si azi.....parca am ca niste sageti prin cap si git.... e tare nasol. Nici nu ma gindeam ca poti suferii asa de la curent.

Bianca
politia."
-- Jeff Marder.
Hayat
Hayat
nou venit

Romania, Bucuresti
41 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/12/2005 :  08:18:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Hayat un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by loneanbianca

Merci fetelor! Tot ma doare si azi.....parca am ca niste sageti prin cap si git.... e tare nasol. Nici nu ma gindeam ca poti suferii asa de la curent.

Bianca
politia."
-- Jeff Marder.

Eu am aceasta problema in mod curent, de la aerul conditionat, de la usi deschise... Am devenit extrem de sensibila, tot asa, ma doare numai o parte, cea dreapta si sunt indispusa zile intregi. E o durere EXTREM de suparatoare, care iti taie cheful de orice. Eu incerc sa o domolesc (si functioneaza) cu Paracetamol SINUS. E mai bun decat cel obisnuit. Daca nu trece, ia si nurofen. Cel mai important insa este sa incepi sa fii atenta la curent, pentru ca in timp, as acum am spus, dezvolti o sensibilitate care te face si mai vulnerabila. Si iti ruineaza zile intregi cand ti-e lumea mai draga. A dreaq problema !
m_monique
m_monique
membru senior

Romania, Bucuresti
3896 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 14/12/2005 :  20:46:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite m_monique un Mesaj Privat
si eu am probleme din cauza aerului conditionat. lucrez intr-o "cladire inteligenta" si am devenit foarte sensibila la curent.
eu luam antinevralgic sau algocalmin.

http://photos.yahoo.com/micumonica
giani
giani
membru incepator

Canada, Ottawa
372 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/12/2005 :  22:20:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite giani un Mesaj Privat
Eu in fiecare vara am ceafa intepenita de la aerul conditionat din birou, din masina, e jale. Mi-am cumparat o chestie de se baga la microunde, vo doua minute, si stau cu aia in permanenta dupa ceafa, din cind in cind o bag la microunde.
miria_cristina
miria_cristina
membru de baza

Romania, Bucuresti
7341 Mesaje
77 Prieten(i)
Trimis la: - 14/12/2005 :  23:39:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiria_cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite miria_cristina un Mesaj Privat
De regula, pentru astfel de dureri se ia Nurofen, Paracetamol, Antinevralgic P, toate insotite de Aulin sau Diclofenac, adica un analgezic plus un antiinflamator.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina
loneanbianca
loneanbianca
membru incepator

Romania,
441 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/12/2005 :  18:25:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui loneanbianca Adauga semn de carte la raspuns Trimite loneanbianca un Mesaj Privat
Merci fetelor pt sfaturi!

Bianca
politia."
-- Jeff Marder.

Eseea
am DOUA MINUNI :)

Donator Andrei
 Romania, Bucuresti
3484 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 18/12/2005 :  07:29:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eseea un Mesaj Privat
am aceeasi problema, o secunda sa stau in curent si e dezastru!! deja am disperat pe toata lumea cu asta!nu stiu de la ce am sensibilitatea asta..
laureta
laureta
Am doua galuscute :)

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania
3478 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 19/12/2005 :  01:19:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui laureta  Trimite mesaj yahoo luilaureta Adauga semn de carte la raspuns Trimite laureta un Mesaj Privat
Asa am patit si eu.A seara am facut baie si m am foit dupa fetitza prin casa,am intins si rufe la balcon ca era tare urgent.
Azi am avut niste dureri cumplite de cap.Am luat aulin,paduden,paracetamol,nimic nu a facut efect.
Asa ca acum sunt cucuvea cu dureri de cap nu poci sa dorm si ma doare si stomacu dupa atata pastile.Am luat dicarbocalm sa videm la ce ora ma culc,oooof

Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com