Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Cosuri pe fata la bebelusi?????

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Giana
Giana
membru junior

Romania
constanta
(CONSTANTA)

1091 Mesaje
1 Prieten(i)

Trimis la - 11/12/2005 :  10:05:20 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Giana un Mesaj Privat

Cosuri pe fata la bebelusi?????

Baietelul meu are aproape 4 luni si de ceva timp am vazut pe fatuca lui cateva puncte negre.Acum 2 zile insa i-a aparut si un cos.Nu este mare..dar totusi...cos la 4 luni pe fata?Sau al meu o intra deja la pubertate?
Il sterg pe fata cu ser fiziologi iar la baita ii dau numai cu apa,fara sapun.Apa calduta simpla.A mai patit vre-un bb asa?De la ce o fi?Ce sa folosesc de acum incolo pe factuca lui?

Giana de Dani
POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
ver@
ver@
membru junior

Romania, Bucuresti
695 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 11/12/2005 :  10:28:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ver@ un Mesaj Privat
Pubertate???

Sa sti ca Vladutz a avut si el un singur cos dar chiar la 2 luni.L-am lasat in pace si a trecut.In schimb cand s-a nascut era pe nasuc plin de puncte de grasime.De ele m-am cam speriat eu,dar au recut f repede.Nu stiu ce sa zic de pct negre???
Sa vedem daca ne lamureste careva.

Pupici.

Vera si Vladutz(21.11.2003)http://community.webshots.com/user/vgv_vera
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Witchie
Witchie
membru senior

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator TeodoraDonator proiect ursici
 Romania
3111 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 11/12/2005 :  11:55:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Witchie  Trimite mesaj yahoo luiWitchie Adauga semn de carte la raspuns Trimite Witchie un Mesaj Privat
Cred ca se cheama dermatita atopica (asta daca sunt multe si mari). Si irina a avut cosuri dar vara... pediatra mi-a spus ca-s de la transpiratie, si ca nu am ce sa-i fac.

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Aliante pisicesti
VA MAI AMINTITI DE LOVE STORY?
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Giana
Giana
membru junior

Romania, constantaCONSTANTA
1091 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 11/12/2005 :  12:28:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Giana un Mesaj Privat
Am glumit cu pubertatea,evident!!!

Giana de Dani
POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI

otiliarusu
otiliarusu
membru incepator

Romania, Timisoara TM/Teius AB
149 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 11/12/2005 :  23:37:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui otiliarusu  Trimite mesaj yahoo luiotiliarusu Adauga semn de carte la raspuns Trimite otiliarusu un Mesaj Privat
Nu e vorba cred de dermatita atopica, hai sa nu exageram...Dar poti sa cauti pe forum ca am mai raspuns la cineva cu aceeasi problema acu citeva luni.Exista o forma de acnee la copii pina la 2 ani.Dermatologul mi-a dat pentru el Eryfluid, dar m-a atentionat ca atit timp cit il alaptez va persista aceasta problema si intr-adevar asa e, el are acum 13 luni dar mai avem mici probleme cu punctele negre.Dar trec!Multa sanatate!
carmenmstan
carmenmstan
nou venit

Romania, bucuresti
13 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 11/12/2005 :  23:55:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Cand am citit subiectul mi-am inchipuit ca e plin de cosuri pe fata ! Deja te compatimeam! Dar nu cred ca tb sa-ti faci probleme pt un cos!
Multa sanatate
Carmen

Madachan
membru junior

Italy, Civitanova Marche
898 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 12/12/2005 :  06:38:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Madachan un Mesaj Privat
Si noi avem aceeasi problema.Baietelului meu de 1 anisor ii apare din cand in cand cate un cosulet.Dr. mi-a zis sa nu-i dau cu nimic ca trec ei. Si puncte negre avea cateva si am facut greseala sau nu,ca le-am scos.Nici nu se mai cunoaste unde au fost.Imi era frica de semne.Dar n-au ramas.Eu zic sa le lasi asa ca dispar ele in timp.Numai sa nu apara multe ...

Mada si Edisor mic 29.11.2004
http://photos.yahoo.com/madachan2002
ioana.t
ioana.t
nou venit

Romania, Bucuresti
47 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/12/2005 :  10:03:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Si baietelul meu a avut, doctora mi-a zis ca e de la laptele matern, care e prea gras, si mi-a zis sa-i dau pe fata cu Baneocin unguent. Si au trecut...
fundita
fundita
nou venit

Romania, Bacau
40 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 13/12/2005 :  11:47:23 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite fundita un Mesaj Privat
Salutari,
BB al meu a facut cosulete de pe la patru luni, si avea si puncte negre. Cica si ei au activitati hormonale intense asa mici cum sunt si exista acnee si la bebelusi. La 6 luni a facut bubite toata fata si pe gat, dermatologul la care am fost ne-a recomandat skinoren. De doua saptamani de cand il dau s-au dus punctele negre dar mai face ici colo cate un cosulet. Crema usuca fata si ustura, trebuie data cu grija evitati ochii. Cred ca trebuie lasat in pace atat timp cat nu sunt multe, se curata singur. Il mai dau pe fata cand ies afara cu bepanten.

asiei
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com