Cosuri pe fata la bebelusi?????

Cosuri pe fata la bebelusi????? | Autor: Giana

Link direct la acest mesaj

Baietelul meu are aproape 4 luni si de ceva timp am vazut pe fatuca lui cateva puncte negre.Acum 2 zile insa i-a aparut si un cos.Nu este mare..dar totusi...cos la 4 luni pe fata?Sau al meu o intra deja la pubertate?
Il sterg pe fata cu ser fiziologi iar la baita ii dau numai cu apa,fara sapun.Apa calduta simpla.A mai patit vre-un bb asa?De la ce o fi?Ce sa folosesc de acum incolo pe factuca lui?




Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

Pubertate???

Sa sti ca Vladutz a avut si el un singur cos dar chiar la 2 luni.L-am lasat in pace si a trecut.In schimb cand s-a nascut era pe nasuc plin de puncte de grasime.De ele m-am cam speriat eu,dar au recut f repede.Nu stiu ce sa zic de pct negre???
Sa vedem daca ne lamureste careva.

Pupici.

Vera si Vladutz(21.11.2003)http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Cred ca se cheama dermatita atopica (asta daca sunt multe si mari). Si irina a avut cosuri dar vara... pediatra mi-a spus ca-s de la transpiratie, si ca nu am ce sa-i fac.

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Aliante pisicesti
VA MAI AMINTITI DE LOVE STORY?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Am glumit cu pubertatea,evident!!!



Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliarusu spune:

Nu e vorba cred de dermatita atopica, hai sa nu exageram...Dar poti sa cauti pe forum ca am mai raspuns la cineva cu aceeasi problema acu citeva luni.Exista o forma de acnee la copii pina la 2 ani.Dermatologul mi-a dat pentru el Eryfluid, dar m-a atentionat ca atit timp cit il alaptez va persista aceasta problema si intr-adevar asa e, el are acum 13 luni dar mai avem mici probleme cu punctele negre.Dar trec!Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenmstan spune:

Cand am citit subiectul mi-am inchipuit ca e plin de cosuri pe fata ! Deja te compatimeam! Dar nu cred ca tb sa-ti faci probleme pt un cos!
Multa sanatate
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Si noi avem aceeasi problema.Baietelului meu de 1 anisor ii apare din cand in cand cate un cosulet.Dr. mi-a zis sa nu-i dau cu nimic ca trec ei. Si puncte negre avea cateva si am facut greseala sau nu,ca le-am scos.Nici nu se mai cunoaste unde au fost.Imi era frica de semne.Dar n-au ramas.Eu zic sa le lasi asa ca dispar ele in timp.Numai sa nu apara multe ...

Mada si Edisor mic 29.11.2004
http://photos.yahoo.com/madachan2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana.t spune:

Si baietelul meu a avut, doctora mi-a zis ca e de la laptele matern, care e prea gras, si mi-a zis sa-i dau pe fata cu Baneocin unguent. Si au trecut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fundita spune:

Salutari,
BB al meu a facut cosulete de pe la patru luni, si avea si puncte negre. Cica si ei au activitati hormonale intense asa mici cum sunt si exista acnee si la bebelusi. La 6 luni a facut bubite toata fata si pe gat, dermatologul la care am fost ne-a recomandat skinoren. De doua saptamani de cand il dau s-au dus punctele negre dar mai face ici colo cate un cosulet. Crema usuca fata si ustura, trebuie data cu grija evitati ochii. Cred ca trebuie lasat in pace atat timp cat nu sunt multe, se curata singur. Il mai dau pe fata cand ies afara cu bepanten.

Mergi la inceput