Produsele LUSH

Produsele LUSH | Autor: Hayat

Link direct la acest mesaj

As dori opinia voastra, a celor care le-ati incercat, despre aceste produse. Pentru cele care nu sunt familiarizate cu ele, incercati site-ul romanesc, www.lush.ro. Eu am utilizat destul de multe si unele mi s-au parut fantastice, dar, fiind foarte scumpe (sunt suta la suta naturale) as aprecia comentarii despre ele, in loc sa le testez eu si eventual sa dau gres pe o groaza de parale. Deci, daca exista doritoare, raman datoare. Daca nu vreti sa incarcati forumul acesta, se poate si pe forumul lor, unde consumatorii comenteaza produsele. Sper ca n-am dat-o in bara cu acest subiect, kisses.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kerstin spune:

am folosit sampoanele solide, sunt bune si tin mult! eu le alternez cu sampoanele care se gasesc in saloanele de coafura....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si mie imi place foarte mult. ma rasfat cu sapunurile. favoritul meu e "karma" si cel cu menta, barbatesc (dark devil....parca). am descoperit magazinele in venetia si de atunci sun indragostita de produsele lor.
deodorantul solid nu e foarte eficient.
sampoanele sunt bune, iar massage bar-urile cu ciocolata.....divine!
dupa parerea mea sunt niste cadouri excelente...mai ales pentru cineva drag caruia vrei sa ii sugerezi ceva.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sibel spune:

He he, daca nu deschideai tu subiectul, o faceam eu!

Eu am incercat urmatoarele:

1. Crema de fata anti-sebum Enzymion - exceptionala, m-a scapat de "bube", de iriatii, si partial de sebum

2. Sampon solid anti-matreata - are un miros de afumatura (cel putin asa mi se pare mie) - chiar m-a scapat de matreata, cam dupa trei spalari

3. Sampon solid pentru uz frecvent - bun

Ce m-a fascinat la aceste sampoane solide e ca e suficient sa dai de doua-trei ori cu el prin par si gata: ai o claie de spuma

4. Sapun de corp Karma - e fain ca miroase pielea si dupa 10 ore de la spalare

5. Am primit cadou o bomba de sare de baie si un ulei solid de masaj dar inca nu le-am folosit

5. Balsam de par American Cream - singurul care m-a dezamagit: nu se intinde pe par, il lasa incurcat si miroase foarte foarte tare a vanilie

Consultantii de vanzari de la ei par foarte bine pregatiti si sunt entuziasti, doar ca trebuie opriti la timp ca altfe iti insira toate ingredientele.

Intrebarea mea pentru ei a fost: bine dom'le, dar cum obtineti culorile astea naucitoare daca sunt asa de naturale.. A urmat o pauza, apoi mi-a zis ca sunt doar coloranti alimentari - din cei care se gasesc si in dulciuri (le stim cu totii, vestitele E-uri, spaima omului modern )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Am auzit ca sunt bune,adica si celbritatile erau incantate de ele,dar eu abia am reusit sa stau in magazin de mirosurile atat de puternice de toate produsele amestecate.Si imi cam repugna ideea sa imi taie din calup asa fara manusi.Pe care s-a cam pus praful...
Ce sa zic poate ca sunt eu mai cu capul


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Si daca voi ziceti ca sunt bune in urma pareri unanime poate ma duc si imi iau si eu cate ceva,dar mai bine stiu ce anume e bun ca ma ia de cap mirosul superputernic si nu pot sta asa mult.In parte miros super chiar.Dar am patit ca la parfumuri mi s-a anesteziat nasul si nu stiam ce sa imi iau/daca imi iau


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat spune:

Poate ar fi trebuit sa incep eu, daca tot am cerut opinii, dar ma grabeam la momentul acela. Eu am incercat asa:

Demachiantul solid Baby face - foarte bun, desi este un ulei solid nu lasa urme grase pe piele, pielea este parfumata si moale dupa utilizarea lui. Nici nu mai este nevoie sa folosesti crema. Cu urmatoarea observatie: eu am tenul uscat, nu stiu cum s-ar impaca cu ten mixt sau gras.

Sampoanele solide rotunde: excelente toate, in vacanta il folosean si ca gel de dus, deci este foarte practic.

Sampon solid Reincarnate cu henna - bun, dar usuca parul, iti trebuie balsam dupa el.

Masca de fata Mask of Magnaminty - are un raport pret/caliatte foarte bun, in ideea ca tine mult si o poate utiliza si el. Curata bine, miroase a menta, compozitie specifica (cei care folosesc produsele stiu ca acestea fiind naturale arate ca niste sosuri sau whatever...), o folosesc inainte de culcare pentru exfoliere zilnica si nu am probleme. Cu un alt exfoliant probabil nu as mai fi avut fata :).

Masca de par Arabian Bright - o cumpar mereu. Are henna, deci confera reflexe roscate, discrete, dar da parului un luciu extraordinat si il face matasos. Eu am parul castaniu si de mult nu ma mai vopsesc cu produse chimice. Cu henna lor, plus samponul si masca asta am o culoare superba de maron ciocolata, iar parul arata demential. Am renunat la vopsele chimice tocmai pentru ca, indiferent de care ar fi (am incercat numai vopsele scumpe si fooorte scumpe, de salon) mie tot mi-au deteriorat parul. Acum nu mai am treaba.


Crema pentru picioare Pieds de pepper - sunt dependenta de ea. Este din scortisoara, cuisoare, piper etc., este foarte emolienta, dar mirosul... e fantastic. O folosesc in fiecare seara si este o placere sa mergi la culcare imbaiata in scortisoara. Ca la toate produsele lor, mirosul persista.

Am mai incercat asa: 1. aproape toate sapunurile. Este in functie de miros. Unele mi-au placut mai mult (honey I washed the kids, red rooster, rock star, cel de violete etc.), altele mai putin (alkmaar, de exemplu). Ca observatie: punctaj maxim pentru ca sunt naturale, ceea ce se simte pentru ca miros imbatator, este suficient sa ai un produs lush in baie si cand intri se simte diferenta, ca mic neajuns ar fi faptul ca pateaza (dar se duce cu apa, evident) locul in care este tinut, daca nu le tii in savoniera (mie imi place sa le pun pe marginea cazii, pentru ca sunt aspectuoase, deci...)

2. bombele de baie si spumantele de baie. Fantastice toate, cu urmatoarea observatie: expensive. dar merita.


3. unturile de corp. Sublime ! Mai putin cele cu sclipici. Le-am facut comentarii la toate pe lush.ro, cu nick-ul Vianne Veer, daca vreti ceva mai detaliat, uitati-va ce am scris acolo.

4. Deodorantul crema Aromacreme - cel mai bun deodorant pe care l-am incercat pana acum si credeti-ma, a fost o cautare fooooooooarte lunga. Nimic nu ma proteja corespunzator, eu fac si sport si la serviciu ma agit o gramada... in fine, la sfarsitul zilei, fie ca ma dadeam cu rexona, fa etc. sau cu chanel sau dior (deodorantele) tot nu eram multumita. Ei bine, asta m-a salvat. Cu mentiunea ca celelalte deodorante solide ale lor nu sunt la fel de bune (pentru mine, cel putin). SI atentie, daca le tineti in baie se tranforma in piatra ponce (nu glumesc) Trebuie tinute numai in locuri perfect uscate.


Asaaa.... Ce ar mai fi ? Ah.. Balsamul de buze Whip Stick, cu ciocolata, e divin.

Ca sa inchei. Eu sunt o mare consumatoare de produse cosmetice de toate genurile, prin asta intelegeti ca am incercat, more or less, cam tot ce s-a produs :). SI ma refer la marci importante, de renume. Si pot sa spun ca la ei am gasit unele dintre cele mai bune produse din gama hair care sau creme, chiar si geluri de dus, muuult mai buen decat chanel sua mai stiu eu ce. Deci, nota zece. Dar, avand in vedere ca sunt foarte mici cantitatile, iar preturile destul de maricele, iar in Romania, din pacate nu prea ofera testere, ar fi fine sa ne consultam intre noi, care mai folosim asa ceva. Deci, multumesc, fetele si raman pe faza. Pupici multi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

daaa, mirosurile sunt cam tari pentru cineva sensibil. dar de retinut este faptul ca nu miros asa cand sunt udate.
Ema nu te stresa atat....ca doar nu mananci sapunul respectiv. si cand il uzi e la fel ca orice alt sapun.
buna ideea cu sapunul enzymion Sibel, mersi, am sa il incerc!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Daca doriti sa aflati parerile consumatoarelor de LUSH verificati
www.beaute-test.com

Atentie ca nu sunt atat de naturale pe cat pretind!
Francezii spun cu umor "Produse englezesti care se testeaza pe europeni"

just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat spune:

quote:
Originally posted by anka-maria

Daca doriti sa aflati parerile consumatoarelor de LUSH verificati
www.beaute-test.com

Atentie ca nu sunt atat de naturale pe cat pretind!
Francezii spun cu umor "Produse englezesti care se testeaza pe europeni"

just me




Da, am citit si eu in revista lor ca se folosesc si anumiti compusi chimici, dar, in comparatie cu alte produse, cred ca sunt mai de incredere. Mie, apropos de ce ati scris voi, imi plaaaaace sa miroase tare si bine (sapunurile si alte cele).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

Si eu sunt mare fan al produselor Lush de mai bine de 1 an si sunt f. incantata. Am folosit aproape toate produsele, mai putin cremele de fata.
Mastile de par si balsamul Retread sunt f. bune, la fel sampoanele si gelurile de dus. Despre sapunuri nu mai zic nimic, au pe ele frunza si floarea...Mi-a placut foarte mult uleiul de masaj Wicy, cu boabele de fasole, recomandat pt febre musculare si nu numai, e f bun intr-adevar. L-am folosit de multe ori dupa aerobic si mi-a facut f bine, l-am folosit si pe burta stiti voi cand, de asemeni si sotzul are probleme cu spatele si a fost ok Wicy. Cred ca mai au si alte componente chimice (scrie si pe ele) dar in orice caz sunt mult mai bune ca alte firme si este o placere sa le folosesti.

Mergi la inceput