Din Republica Moldova cine mai e?(partea 11)

Din Republica Moldova cine mai e?(partea 11) | Autor: LiliaToma

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">partea 1 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1%20br%20/" target="_blank">partea 2 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43561&whichpage=1" target="_blank">partea 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45033&whichpage=1" target="_blank">partea 4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48116&whichpage=1" target="_blank">partea 5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51423&whichpage=1" target="_blank">partea 6
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56442&whichpage=1" target="_blank">partea 7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58641&whichpage=1" target="_blank">partea 8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60667&whichpage=1" target="_blank">partea 9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61980&whichpage=1" target="_blank">partea 10


LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav(Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate(Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Bucuresti,Drumul Taberei
2. Lucia B(Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM (Laura-04.10.2005) - Bahrain
3. LiliaToma(Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI (Amelia - 26.09.2004) - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka(Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra - 5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei(Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia - 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati(Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna - 9.09.2004) - SUA
9. Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Criuleni, UB, Litere (Vlad - 22.06.2004) - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta)- 15.07.1983,CalarasI,studenta UTM,proaspat casatorita - Chisinau
11. Lilienne(Lilia)- 19.11.1976, Moldova, Causeni,Litere(Sibiu) (Roma-9 ani si Giulia Cristiana-6 luni) - Sibiu
12. Oxy (Tatiana) - 1977, Moldova (Chris-11.07.2002) - Bucuresti
13. Crinia(Corina)- 07.04.1980,Chisinau,ASEM, REI (Lucian-23.02.2005)-Canada
14. Trin(Elena)- 22.06.1981, Chisinau, ASEM, Finante- Bucuresti
15. lia_c(Cornelia)- 23.07.1980, Chisinau, USM, Mate si Info, specializare ILM, master Info, (aspiranta)Chisinau






Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Ia sa scriu repede ceva ca dupa aia iar nu reusesc.
Amelia este bine. NU mai poate fi lasata singura nici un pic, pentru ca e ca si cum nu ar avea ghips. Se misca cu o viteza uluitoare, se intoarce de pe burta pe paste si invers cat ai zice peste( in ziua in care a descoperit ca o poate face, a facut miscarea de cel putin 10 ori( sta cat am numarat eu))
Si pentru ca pe jos nu vrea sa stea, tr sa stau cu ea in camera ca de pat imediat" sare" jos.
Eu acuma umblu sa depun dosarul pentru examenul auto. Mare bataie de cap. Du-l acolo, ia-l du-l dincolo, fuu.

Mai fetelor, dar voi v-ati apucat de gatit nu gluma.
Am vazut repejor niste poze. CORNELIA super masa. Mi-au placut foarte mult servetelele, asa le-ai cumparat cu floricele atasate? Sunt tare-tare dragute.

Si mancarurile, mmm, mor. Mi s-a facut o pofta de racituri moldoveneeeesti..

ALINA( DAVINA) si pizza mi-a facut pofta, tare apetisanta, dar cu ea o sa rezolv mai repede, cred ca ii spun sotului sa cumparam( ca de copt nu prea sunt sanse).

Abia astept sa revina si Natalia in forta cu noi retete si noi surprize.
Va pup ca tr sa fug

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Lilia, ma bucur mult ca sinteti bine. la micuta nazbatioasa!
Eu am mai scriu un mesaj de dimineata, dar s-a pierdut si m-am suparat. Acolo ziceam ca am ascultat dimineata colindele lui Hrusca, iar afara era un soare de tot strigam la copchil sa stinga lumina si ea sarmana nu intelegea ce are ma-sa...
Acum fac un lucru nu prea placut, dar daca il intind, tot nu dispare din pacate.
Cornelia, nu stiu ce are webshot-ul ca nu merge linkul tau si tare-s curioasa sa vad si eu.
Cred ca ar fi mai bine sa deschidem un subiect cu retetele de salate, traduse din rusa, ca-s o multume. Stiti care e salata mea preferata? Piept de pui fiert in condimente (foi de dafin, piper, sare), ciuperci marinate, se toaca marunt, se amesteca cu maioneza si dupa gust-marar sau ceapa verde. Se pune in cosulete sau boluri pt salata (dar mai gustos in cosuletele alea arhicunoscute). Va recomand cu placere, simplu si gustos!



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

hai ca am ajuns si la partea 11
Mercik, Lilia, pentru aprecieri, mi s-au inrosit urechile... Nu, servetele sint separate de inele, eu le fac sul cu crosetaria in sus si le bag in inelele cu floricele... E-he servetelele astea au istorie lunga, sint tesute de strabunica, crosetate de bunica si intii au fost la bunica, apoi la mamica, si am rugat-o pe mamica sa nu le uzeze ca sa le pot mosteni si eu...
Ma bucur ca Amelia e asa de vioaie, asta e f bine p/u un copil. Bravo ca si-a revenit! Si tie bafta cu dosarul p/u soferie!
Rodica, uneori si la mine lucreaza f greu webshots - cind vreau sa vad pozele cuiva, sau e prea accesat serverul sau cu inetul din Moldova e ceva, vad ca Lilia a vazut ok pozele... Mai incearca peste o perioada... Si eu vreau Hrusca!
Voi incerca si eu sa scot ananasul, thx p/u receta. Eu pieptul de pui tot il fierb in mirodenii...
Uitati un www.expres.ro/dezvaluiri/?news_id=205412&PHPSESSID=8767f0b72f99218e3f12353e619ff4f1" target="_blank">link referitor la ce discutam cu Lucia in partea trecuta. Oare cit costa prin MD?
La pauza de masa am fost si mi-am luat Cosmo Rom, are 2 calendare si multe alte chestii interesante de citit, mostre +++. Kiar mi s-a parut interesant, caci ultimele luni era f monoton si nu prea aveai ce citi... Calendarul cu barbati il voi lasa pe biroul de la serv.

lia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Rodica - voiam sa-ti zic ca, noi tot avem putine poze. deasemenea din cauza hainutelor, noi nu am cumparat multe, nu vad necesitatea, (deja, aproape nici una nu-i vine) insa parca nu ma simt bine cind pozele sunt facute in una si aceeasi strae.

Cornelia - ma bucur f mult pentru fetele din RO, in sfirshit au si dinsele conditii. imi pare foarte bine ca si eu am avut parte de asa ceva. si nu-mi pare rau de bani, cu toate ca m-a costat mai mult. am mai vrut sa adaug, Valeriu a dormit in camera noastra, nu alaturi

Alina si Corina voi in ce conditii ati nascut?

-------------------------------
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

ce mari suntem

Tot ce se intimpla, se intimpla spre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

cred ca se merita acesti bani p/u comfort, liniste sufleteasca, nervi, sanatate, si siguranta... Eu nu prea stiu cum arata spitalele pe la noi, dar am impresia ca nu kiar bine... Sint clinici private si la noi?

lia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Cornelia nu sunt sigura da paremi-se Dalila e privata. La Centrul Mamei si al Copilului am inteles ca tot sunt conditii bune. Eu am fost doar la ginecolog, mi-a placut mult. Unile analize esti trimis sa le dai la Modus Vivendi unde tot e foarte super.

tot la tema data, Rodica, eu altceva de Sancos nu stiu nimic. si ce-i drept preturile sunt cam umflate la ei

-------------------------------
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

ce mari suntem

Tot ce se intimpla, se intimpla spre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

rog sa fiu scuzata daca intrebarea mea a cazut total nepotrivita, insa sint f profana, in ceea ce tine de spitale, clinici... Mai da-ti info daca stiti ceva...

lia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Cornelia, mai esti?
Daca nu, iti raspund miine
O seara placuta la toti!
Karina, mai zi-ne de voi!



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

salutare,
Rodica, sorry ieri n-am reusit sa vad mesajul tau... Scrie pls cind ai timp liber sau trimite un PM...

lia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

of scriu a doua oara, ca numai ce mi s-a sters un mesaj lung si tare ma oftic ...
Lilia bafta la examen .Pune-o pe Amelia mai mult pe jos sa se invete si scapi de grija de a o pazi sa nu cada.
Cornelia foarte frumoasa masa si bucatele ,dar mai ales servetelele vintage.Ai grija de ele ca sa le transmi-ti mai departe.Intr-adevar e mai ieftin sa zbori in MD si sa-ti faci dintii decit aici .Sa-mi fac o masea ma costa cind un bilet de avion(1500$)
Rodica ce fel de tip de piele ai ? eu imi exfoliez pielea peste o zi si -mi ajuta .
Lucia si eu am avut norocul sa nasc intr-un spital bun cu toate conditiile descrise in articolul pe care l-a dat Cornelia .S-au purtat frumos si m-au "educat" cum sa am grija de fata .
In MD parca la Extra Med am auzit ca sunt super conditii dar nu stiu cit i-au pentru o nastere.
Am facut si noi bradutul si acum trebuie sa-l pazesc nu cumva Deanna sa-l darime...

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput