Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

lA CATE LUNI ISI TINE CAPUL?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 3

joker
joker
membru junior

Romania
in paradisul schizofrenicilor

1277 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 06/12/2005 :  23:33:06 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Apasa aici sa vezi MSN Mesangerul lui joker  Trimite mesaj Yahoo lui joker Adauga semn de carte la mesaj Trimite joker un Mesaj Privat

lA CATE LUNI ISI TINE CAPUL?

CAM CAT DE BINE AR TREBUI SA SI-L TINA FOARTE BINE? cE APTITUDINI FIZICESI PSIHOMOTORII ARE UN BEBELUS IN JURURL VARSTEI DE 4 LUNI?
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
ancadm
ancadm
membru junior

USA, Minneapolis/St. Paul
707 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  00:01:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ancadm un Mesaj Privat
Din cite stiu eu ar trebui sa si-l tina foarte bine. Fetitza mea are 3 luni si isi tine capul bine, ba chiar vrea sa stea in fundulet si se descurca bine cind o tinem de spate.

Anca
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

svety
mamica de spiridus

Donator desprecopii.com
 Romania, turda/cluj
1788 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  07:28:17 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisvety Adauga semn de carte la raspuns Trimite svety un Mesaj Privat
Trebuie sa-si tina capul deja foarte bine! Cand este culcat pe burta, trebuie sa-si ridice capul si sa priveasca in jur. Al meu facea aste de pe la 3 luni.
Se joaca cu mainile, apuca un obiect. Rade cand ne jucam cu el si plange cand e lasat singur.
Ganguritul devine din ce in ce mai expresiv. Can vorbim cu el, zice ceva de genul:"nu, nu" si noi "il convingem" ca avem dreptate. Mai zice "ne", si "n'ghe".Trebuie sa vorbesti mult cu el ca-i foarte receptiv.
Somnul de noapte este mai profund si ziua perioada de vegehe este activa.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

g_ioana
mami de dulcineie

Donator desprecopii.com
 Romania, iasiIASI
3161 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  07:39:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luig_ioana Adauga semn de carte la raspuns Trimite g_ioana un Mesaj Privat
La 4 luni ar trebui sa-si tina capul foarte bine.Iti dau insa un sfat din proprie experienta, nu fa prea mari comparatii cu alti bebei de aceiasi varsta, a mea a fost atipica la motricitate, nu s-a incadrat niciodata sa faca miscarile care erau in carti exact la varsta respectiva:))).De exemplu unii copii se rostogoleau de pe la 3-4 luni ea a inceput la 9 luni, nu a mers niciodata de-a busilea in schimb a mers de la 11 luni, si acum este un copil foarte activ.

http://photos.yahoo.com/gorodeii
Babisa
Babisa
membru junior

Romania, Bucuresti
904 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  08:33:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiBabisa Adauga semn de carte la raspuns Trimite Babisa un Mesaj Privat
Daca pediatra spune ca este ok si daca ai incredre in pediatra ta...nu iti face griji comparandu-l cu altii.Intradevr si a mea si-atinut capsorul bine inca de la inceput (poate pt ca a dormit pe burtica si si-a dezvoltat foarte bine muschi spatelui si gatutul),dar eu il sustineam oricum pt ca imi erea teama sa nu oboseasca si sa ii dea drumul aiurea.
Sanatate si stai linistita daca la control spune ca e bine.

gogomarla
kover
kover
membru junior

Donator pentru SaraDonator proiect ursiciDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, targu muresMURES
1072 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  11:37:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikover Adauga semn de carte la raspuns Trimite kover un Mesaj Privat
Robert la acest capitol este "precoce",la 2 luni isi tinea foarte bine capsorul,la 5 statea singur in fundulet,la 6,5 s-a ridicat singur in patut,iar de la 10 luni umbla.eu am fost speriata pentru ca era diferit de alti ceea ce citisem,dar pediatrul m-a asigurat ca fiecare copilas are propriul ritm de dezvoltare,ei stiu foarte bine cind sint pregatiti. cere sfatul pediatrului(ca sa te linistesti),vei vedea ca puiutul va creste mare si sanatos.numai bine.Carola
Kittycat
Kittycat
membru junior

Romania, Bucuresti
1295 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  11:39:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiKittycat Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kittycat un Mesaj Privat
In mod normal la 4 luni trebuie sa isi tina perfect capul si, asa cum spunea cineva, daca il pui pe burtica isi ridica singur capul si chiar se impinge in manute in sus pt a privi in jur si in fata.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)
emaaimee
emaaimee
Soarele meu , Oani :-)

Ireland,
4062 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  11:59:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite emaaimee un Mesaj Privat
Ar trebui sa isi tina capul f bine.Oana l-a tinut de pe la 2 luni.
Alte info:despre dezvoltare bb 4 luni

decu fundita

Iaca poze

membru veteran Sabina
Compozitoarea zapacita!

Donator pentru diana
 Romania
17484 Mesaje
49 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  12:02:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Sabina un Mesaj Privat
unii si-l tin din prima zi, altii la 4 luni.sofia si-a tinut capul la 6 saptamani, s-a sculat in picioare la 6 luni...credeam ca ala 8, 9 luni o sa mearga in ritmul asta!1

aiurea, a mers in 4 labe o gramada,si in picioare bine, fara frica abia la un an si o luna. deci....

Sabina si Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.
sinzi_ana
membru veteran sinzi_ana
Membru de barza

USA, Aleea Fericirii
11536 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  12:12:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sinzi_ana un Mesaj Privat
David si-a tinut capul pe la 8 zile...era tare batz...Dar in fund a satat de abia la 7 luni si ceva...
Depinde de fiecare copil, insa cred ca daca la 4 luni nu isi tine capul, este un motiv sa consulti pediatrul

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David
alexa si mami
alexa si mami
alinutza cea sadica

Donator desprecopii.com
 Romania
5722 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  12:30:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alexa si mami un Mesaj Privat
din cite imi aduc eu aminte, alexa a inceput sa-si tina capul pe la 3.5-4 luni, dar nu e relevant, caci in picioare a plecat singura abia la un an.dar nici nu am fortat-o, fiecare copil cu ritmul sau de crestere si dezvoltare. ca sa fii linistita mergi la un pediatru.
Pagina: din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com