mi se zbate ochiul stang ...

mi se zbate ochiul stang ... | Autor: ancutzathree

Link direct la acest mesaj

nu stiu daca am postat bine . . .
de cateva zile mi se zbate intr-una,nu stiu ce am,voi atzi patzit asa ceva,ma dispera mai ales ca mi-a zis cineva o faza . . . ca ccc cica e de rau voi ce zicetzi?

anca &alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">POVESTEA NASTERII
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Da, sunt o gramada de superstitii legate de chestia asta, am avut si eu o perioada din asta, vreo 10 zile mi se zbatea tot stangul, mi-a trecut de la sine pana la urma, dar era tare enervant. Sotul mi-a zis ca e din cauza lipsei de magneziu.

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

E o lipsa de ...ceva, calciu, magneziu, ia de toate ca nu stie

Si mie mi s-a intamplat, lasa superstitiile

The further the spiritual evolution of mankind advances, the more certain it seems to me that the path to genuine religiosity does not lie through the fear of life, and the fear of death, and blind faith, but through striving after rational knowledge. Science without religion is lame, religion without science is blind.(Albert Einstein)

The Bible tells us to love our neighbors and also to love our enemies; probably because generally they are the same people

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Da, superstitiile zic ca atunci cand ti se zbate un ochi (faza e ca nu mai stiu care anume!) se va intampla ori ceva rau, ori ceva bun (in functie de care ochi e).
Dincolo de asta, si eu am patit-o acum doua saptamani, dar ma deranja f tare, cu atat mai mult cu cat eram la munca, in fata calculatorului, unde am nevoie de foarte multa concentrare si atentie. La mine era dreptul. Dar cel putin pana in prezent, nu mi s-a intamplat nimic iesit din comun, nici de bine, nici de rau...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Eu stiu ca se intampla asa in cazul lipsei acute de calciu. Poate n-ar fi rau sa-ti faci niste analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

quote:
Originally posted by Jocelyn

E o lipsa de ...ceva, calciu, magneziu, ia de toate ca nu stie

Si mie mi s-a intamplat, lasa superstitiile

The further the spiritual evolution of mankind advances, the more certain it seems to me that the path to genuine religiosity does not lie through the fear of life, and the fear of death, and blind faith, but through striving after rational knowledge. Science without religion is lame, religion without science is blind.(Albert Einstein)

The Bible tells us to love our neighbors and also to love our enemies; probably because generally they are the same people





asa-i, calciu mi se pare..........sau magneziu? am luat de amandoua, mi s-a intamplat cand alaptam si m-a tzinut mult, cam o luna si jumatate, era mega enervant, a trecut definitiv.

Anca, hai sa fii sanatoasa si sa-ti mearga bine!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

mie mi s-a zbatut acum vreo 3 ani timp de 2 saptamani si apoi l-am cunoscut pe sotul meu:))))

POZE
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Stangul e de bine dreptul de rau la mine.

Familia mea
Razvan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Si eu stiam la fel - stangul de bine, dreptul de rau - dar nu pot spune ca mi s-a confirmat lucrul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

mie mi s-a confirmat si nu o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

si mie mi s-a confirmat.

POZE FABIANO

Mergi la inceput