Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

mi se zbate ochiul stang ...

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 3

ancutzathree
ancutzathree
mami de puisor rasfatzat

Romania

1204 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 06/12/2005 :  09:59:28 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite ancutzathree un Mesaj Privat

mi se zbate ochiul stang ...

nu stiu daca am postat bine . . .
de cateva zile mi se zbate intr-una,nu stiu ce am,voi atzi patzit asa ceva,ma dispera mai ales ca mi-a zis cineva o faza . . . ca ccc cica e de rau voi ce zicetzi?

anca &alex

POVESTEA NASTERII
Varsta lui Alex
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

anangel_lexi
mami de sufletele curate

Germany, Trier
9614 Mesaje
20 Prieten(i)
Trimis la: - 06/12/2005 :  10:14:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anangel_lexi Adauga semn de carte la raspuns Trimite anangel_lexi un Mesaj Privat
Da, sunt o gramada de superstitii legate de chestia asta, am avut si eu o perioada din asta, vreo 10 zile mi se zbatea tot stangul, mi-a trecut de la sine pana la urma, dar era tare enervant. Sotul mi-a zis ca e din cauza lipsei de magneziu.

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Jocelyn
Jocelyn
Sense and Simplicity

Donator desprecopii.com
 Romania,
2548 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/12/2005 :  10:58:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Jocelyn un Mesaj Privat
E o lipsa de ...ceva, calciu, magneziu, ia de toate ca nu stie

Si mie mi s-a intamplat, lasa superstitiile

The further the spiritual evolution of mankind advances, the more certain it seems to me that the path to genuine religiosity does not lie through the fear of life, and the fear of death, and blind faith, but through striving after rational knowledge. Science without religion is lame, religion without science is blind.(Albert Einstein)

The Bible tells us to love our neighbors and also to love our enemies; probably because generally they are the same people
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
ralnied1
ralnied1
botic alintat

Romania, Pe langa teiul eminescian si bojdeuca din Ticau
6905 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 06/12/2005 :  11:02:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralnied1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralnied1 un Mesaj Privat
Da, superstitiile zic ca atunci cand ti se zbate un ochi (faza e ca nu mai stiu care anume!) se va intampla ori ceva rau, ori ceva bun (in functie de care ochi e).
Dincolo de asta, si eu am patit-o acum doua saptamani, dar ma deranja f tare, cu atat mai mult cu cat eram la munca, in fata calculatorului, unde am nevoie de foarte multa concentrare si atentie. La mine era dreptul. Dar cel putin pana in prezent, nu mi s-a intamplat nimic iesit din comun, nici de bine, nici de rau...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!
gangurici_licurici
gangurici_licurici
buricul pamantului

Romania, timisoara
1267 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/12/2005 :  12:29:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gangurici_licurici un Mesaj Privat
Eu stiu ca se intampla asa in cazul lipsei acute de calciu. Poate n-ar fi rau sa-ti faci niste analize.

Ganguriciul
energy
energy
dusa cu pluta

Donator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
1447 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/12/2005 :  12:35:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite energy un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Jocelyn

E o lipsa de ...ceva, calciu, magneziu, ia de toate ca nu stie

Si mie mi s-a intamplat, lasa superstitiile

The further the spiritual evolution of mankind advances, the more certain it seems to me that the path to genuine religiosity does not lie through the fear of life, and the fear of death, and blind faith, but through striving after rational knowledge. Science without religion is lame, religion without science is blind.(Albert Einstein)

The Bible tells us to love our neighbors and also to love our enemies; probably because generally they are the same people

asa-i, calciu mi se pare..........sau magneziu? am luat de amandoua, mi s-a intamplat cand alaptam si m-a tzinut mult, cam o luna si jumatate, era mega enervant, a trecut definitiv.

Anca, hai sa fii sanatoasa si sa-ti mearga bine!!!

De mica am fost silita sa-mi intrerup educatia ca sa merg la scoala.
numeioana
numeioana
am doua minuni

Donator desprecopii.com
 Romania
6392 Mesaje
31 Prieten(i)
Trimis la: - 06/12/2005 :  12:41:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite numeioana un Mesaj Privat
mie mi s-a zbatut acum vreo 3 ani timp de 2 saptamani si apoi l-am cunoscut pe sotul meu:))))

POZE
Ioana
asi
asi
nu slabanoaga ci femeie

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru Sara
 Romania, cluj-napocaCLUJ
8015 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 06/12/2005 :  12:59:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiasi Adauga semn de carte la raspuns Trimite asi un Mesaj Privat
Stangul e de bine dreptul de rau la mine.

Familia mea
Razvan

Editat de - asi on 06/12/2005 13:01:28
Deanny
Deanny
membru junior

Romania, Bucuresti
519 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/12/2005 :  13:10:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Deanny un Mesaj Privat
Si eu stiam la fel - stangul de bine, dreptul de rau - dar nu pot spune ca mi s-a confirmat lucrul asta...

Deanny
april
april
floare de cires

Donator desprecopii.com
 Montserrat, undeva, candva
4339 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 06/12/2005 :  13:39:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite april un Mesaj Privat
mie mi s-a confirmat si nu o data

Carmi
mami de scolarel:-)

Donator desprecopii.comDonator pentru diana
 Germany,
1992 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2005 :  11:53:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carmi un Mesaj Privat
si mie mi s-a confirmat.

POZE FABIANO
Pagina: din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com