Reductil

Reductil | Autor: Delia

Link direct la acest mesaj

Daca cineva le foloseste pentru slabit, as dori sa stiu daca au efecte secundare si daca ati avut rezultate bune cu el.
Va pup dulce!

Delia, Codrin si Iris

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Eu am luat mai de mult o cutie de 15 mg (28 de tb), n-am avut deloc reactii secundare, dar n-am dat jos un gram. Imi era la fel de foame, ca si inainte de a-l lua. In consecinta, n-am mai aruncat cu banii si m-am pus pe sport si dieta si asa am reusit sa slabesc. Insa cunosc cateva persoane care au slabit foarte frumos cu el, la mine n-a avut nici un efect.

Mire-mama de fetita frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

WAW,ador medicamentul asta.Am slabit muuult cu el si as da ORICE ca sa il mai pot avea macar o data.Din pacate nu se mai elibereaza decat cu retzeta.Daca are cineva sau poate sa faca rost si il "doneaza" unei biete nemultumite de burtica de la purtator,sa se gandeasca la mine.
P.S-Le cumpar si la supra supra pretz.SERIOS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Anelize, te rog mult spune-mi si mie cam cat ai slabit daca se poate si sunt tare curioasa daca iti taie pofta de mancare considerabil.
Mai multe detalii daca este posibil...
Da-mi un mesaj pe PM daca esti interesata si iti spun sigur o farmacie care le da si fara reteta.
Va multumesc mult!

Delia, Codrin si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Salut curajoaselor,


Eu folosesc reductil 15mg de o saptamana rezultat;
Pierdut 2.500kg ,se afineaza talia,se pierde colacul de pe burta si chilotul de cal de pe fund!

Imi este sete in permanenta si ma simt super dinamica, aveam o tensiune mica iar acest medicament mi-a dat pofta de viata,acum am tensiune 12,4si puls 80 !!
Ador acest medicament ,nu credeam ca se poate sa slabesti fara sa faci sport!!
Am o mare dilema: peste tot se spune ca acest medicament este indicat obezilor, eu am doar 65KG si 170cm mai este cineva pe aici in aceasi situatie?

Merci

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Mirela, ce dieta ai tinut, ce si cat sport ai facut ?
Cat ai dat jos ? Vreau si eu sa slabesc dupa nastere, am de dat jos 10 kg.

Multumesc,
maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Maria, eu am tinut o dieta lacto-vegetariana, fara carne deloc, fara mancat seara (dupa ora 5), doar cu paine neagra sau graham, fara dulciuri.
Mergeam la sala zilnic, fara sa fac eforturi foarte mari, ci doar cat sa ma simt bine si sa fiu usor transpirata dupa o ora.
Toate astea au fost inainte de sarcina, acum iar am de dat jos cat tine si m-as apuca iar de aceasi dieta. Am incercat sa tin regimul disociat, dar nu m-am simtit in stare de el.

Mire-mama de fetita frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Mirela, hai sa tinem disociatul ! E chiar asa chinuitor ?Nu ma simt in stare de un regim drastic, sunt prea obosita si ocupata pt. asta. La sala vreau sa merg, dar am probleme cu spatele si pana nu le rezolv cat de cat, ma tem sa nu fac mai rau.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Reductilul nu este un medicament asa de inofensiv pe cat pare. Este un inhibitor de grasimi in sensul in care nu slabesti decat daca iti elimini din dieta grasimile. Orice grasime asimilata va face ca medicamentul sa actioneze imediat in sensul in care dizolva imediat. Deci singura sansa pentru a slabi cu el este sa mancati orice da' fara grasimi.In felul acesta medicamentul va actiona asupra grasimii din corp. Nici macar iaurt cu grasimi nu aveti voie. Asta daca vreti ca acest medicamnet sa-si faca cu adevarat efectul. Cat despre iei medicamentul si dai jos colacul de pe burtica, lasati-ma sa fiu sceptica, poate ca ai asociat medicaemtnul si cu o dieta. Este in general prescris obezitatii morbide ( +30 peste masa normala) si sub stricta supraveghere medicala deoarece pot aparea probleme vizavi de tensiune. D'aia se da numai cu retzeta.

Mare grija doamnelor!!

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Cami

Medicamentul despre care vorbesti tu se numeste XENICAL si absoarbe intr-adevar grasimile din ce ai mancat in ziua respectiva.
REDUCTIL iti taie literalmente foamea ,deci faci dieta poti manca ce vrei dar mananci in cantitati foart mici este un medicament anorexigenic.
Desi medicamentul se prescrie cu reteta doar obezilor,din nefericire ei sunt cei care au de cele mai multe ori probleme de tensiune,diabet zaharat de tip 2 si alte complicatii.
Medicamentul este indicat DOAR persoanelor care nu iau nici un alt fel de medicament si sunt in buna conditie psicologica.
Daca esti bulemic mai bile te abtii de la reductil ,pentru ca dupa ce opresiti medicamentul te ingrasi la loc.
Eu m-am ingrasat din cauza progesteronului(8kg) ,am facut o stimulare ovariana,am ramas insarcinata dar am pierdut sarcina la opt saptamani,deci sunt kg foarte usor de dat jos.
Nu sunt sceptica si nici nu recomand medicamentul nimanui , la mine pur si simplu functioneaza,chiar acum o ora l-am luat si am mancat doar un mango plus o cafea ,nu-mi este foame absolut de loc!
Am sa mananc papaya peste o jumatate de ora!!
Curaj

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

si cat costa medicamentul??


Sa poti sa ierti cand altii te inseala, sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii pot s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plance Si vesel sa ramai chiar daca..afara ninge! Aceasta este arta de-a invinge....


http://community.webshots.com/user/ana_maria222
poze noi....

Mergi la inceput