Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

cum slabesti daca alaptezi?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

moto
moto
membru incepator

USA
Riverside

358 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 20/03/2003 :  05:59:43 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui moto Adauga semn de carte la mesaj Trimite moto un Mesaj Privat

cum slabesti daca alaptezi?

Alaptez si vreau sa stiu daca exista vreo reteta speciala ptr slabit daca alaptezi ...dar sa nu afecteze productia de lapte?...ceva trebuie sa fie ,poate ma ajuta si pe mine cineva.

neamtu
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Veve on 04/10/2003 01:09:20
mirelam
mirelam
membru junior

Romania, Bucuresti
986 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/03/2003 :  11:59:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimirelam Adauga semn de carte la raspuns Trimite mirelam un Mesaj Privat
Vad ca nu ti-a raspuns nimeni asa ca incerc eu sa-mi spun parerea.
Eu nu am fost niciodata in situatia asta, nici fiind gravida, nici in rest. Deci nu pot vorbi din proprie experienta.
Parerea mea este ca, oricat de greu ti-ar fi, eu zic sa astepti sa termini cu alaptatul. Cred ca copilasul tau merita acest lucru. Dupa aceea vei putea incerca diferite metode de slabit dar acum eu zic ca ar fi pacat sa risti sa-ti pierzi laptele, de exemplu (nu stiu daca-i posibil zic si eu).

Mirela, mamica lui Andrei (5 anisori)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
diana904
diana904
membru junior

Romania, Bucuresti
1295 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/03/2003 :  12:07:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite diana904 un Mesaj Privat
Poate sa faci ceva sport, daca a trecut suficient timp de la nastere. In ceea ce priveste o dieta nu cred ca e indicata, probabil ai observat si tu ca daca nu maninci bine imediat scade cantitatea de lapte (la mine cel putin asa era). Eventual sa te feresti de dulciuri, piine etc, dar un regim mai drestic nu cred ca e bine sa tii. Asa cum spunea si Mirela, copilul tau merita sacrificul. vei avea tot timpul apoi sa pierzi kg in plus.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
oLo
oLo
Capra cu... 2 iezi

Donator desprecopii.com
 Vanuatu, Paris
1376 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 20/03/2003 :  12:13:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luioLo Adauga semn de carte la raspuns Trimite oLo un Mesaj Privat
Raspunsul e simplu: slabesti, tocmai pt ca alaptezi ;)
Eu n-am tzinut nici o dieta si totusi, in 6 luni de la nastere ajunsesem la greutatea initiala (luasem cam 20 kg in timpul sarcinii)

Mihaela
izu
izu
nou venit

Romania,
92 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/03/2003 :  12:58:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite izu un Mesaj Privat
si eu am slabit tot alaptand, in 6 luni am dat jos 19 kg iar dupa ca am intarcat (la 11 luni) inca 5 kg (am tinut un mic regim:nu mai mancam nimic dupa ora 18)
moto
moto
membru incepator

USA, Riverside
358 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2003 :  02:36:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimoto Adauga semn de carte la raspuns Trimite moto un Mesaj Privat
dragi mamici am citit mesajele voastre,multumesc de sfaturi si o sa incerc sa pun in aplicare cateva din sf.voastre..delia si sebastian

neamtu
Delia
Delia
Mamica la dublu mixt

Romania, Bucuresti - IOR
1262 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2003 :  07:00:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Delia un Mesaj Privat
Si eu sunt cu slabitul dar de cand m-am intors de la maternitate si pana acum (adica aproape cinci luni) nu am slabit decat 6 kg.
Asta este, mai am 10 kg de dat jos dar astept sa nu mai alaptez si sa tin o cura cinstita.
Mai poti vedea si aici cateva raspunsuri: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4990
Multa sanatate si la cat mai putine kilograme!

Delia si Codrin
Mugur
Mugur
membru incepator

Romania, Bucuresti
254 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2003 :  10:04:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mugur un Mesaj Privat
Cred ca cea mai buna reteta de slabit este "medicamentul saracului" sau sex-ul. Da rezultate garantat. Dar nu inainte de 6 saptamani dupa nastere. Sau cum spunea cineva :Iubiti-va mult!
Succes!

Ionut

Anina_n
visatoarea

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru dianaDonator TeodoraDonator proiect ursiciDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, M-Ciuc
7594 Mesaje
59 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2003 :  10:49:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Anina_n  Trimite mesaj yahoo luiAnina_n Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anina_n un Mesaj Privat
Nici eu nu aveam rezultate, desi, alaptam. Dupa 10 luni, varsta la care micuta mea avea un meniu variat, deja, am hotarat ca cina mea sa contina doar o cana cu lapte si cereale. Am continuat cu alaptatul, bine-nteles, si intr-adevar, am inceput sa-mi revin vizibil. Iar micuta mea, la 1 an si 2 luni este bine, are inca, lapticul mult dorit. In curand ne vom pregati de intarcat, insa. :-(

Nina&Cristinuca
July
July
membru incepator

Donator desprecopii.com
 Romania, Constanta
496 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2003 :  12:48:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite July un Mesaj Privat
Bb. ia din rezervele tale de vitamine,asa ca poti sa tii putina cura de slabire.Dar nu prin infometare.Incearca sa mananci cat mai natural.Incearca si putina gimnastica.Succes!
florina
florina
membru junior

Romania, Bucuresti
683 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2003 :  13:00:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui florina  Trimite mesaj yahoo luiflorina Adauga semn de carte la raspuns Trimite florina un Mesaj Privat
Nina, cand reusesti s-o intarci, te rog sa ne povestesti cum ai reusit. Si eu alaptez de 11 luni aproape... si sper sa reusesc sa-l intarc pe Tudor pana la un an si jumatate.

Alaptatul te slabeste! Si la propriu, si la figurat, din pacate. Si nu recomand nimanui o cura de slabire in aceasta perioada, pentru ca eu de-abia ma mai tin pe picioare de oboseala. Te trezesti des noaptea, iar alaptatul in sine te stoarce de puteri. Dar sunt fericita sa mai pot alapta, probabil cu biberoanele e mai complicat. Iar satisfactia de pe chipul micutzului... sincer, l-as intarca la 10 ani. :)
De cat timp alaptezi? Se spune ca iti trebuie 9 luni sa devii mama si alte 9 luni sa redevii femeie. Asa ca poate ar fi mai bine sa lasi organismul sa-si revina incet, incet, in ritmul lui, si de-abia dupa 9 luni sa te gandesti la cura de slabire.
Ce n-am facut eu si regret este gimnastica pt burtica... Am slabit si am revenit la greutatea initiala, dar am o burta de toata frumusetea...Voi cum ati scapat de ea?
Nu sunt in stare sa fac exercitii fizice, de-abia imi adun energia sa fac ceva prin casa. Si mi-e somn continuu.
Dar fiecare cu firea lui...

Sanatate multa si succes la slabit!

Florina & bb Tudor (11 luni)

quote:
Originally posted by Anina_n

Nici eu nu aveam rezultate, desi, alaptam. Dupa 10 luni, varsta la care micuta mea avea un meniu variat, deja, am hotarat ca cina mea sa contina doar o cana cu lapte si cereale. Am continuat cu alaptatul, bine-nteles, si intr-adevar, am inceput sa-mi revin vizibil. Iar micuta mea, la 1 an si 2 luni este bine, are inca, lapticul mult dorit. In curand ne vom pregati de intarcat, insa. :-(

Nina&Cristinuca

Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com