Pestisorii de ...zapada (16)

Pestisorii de ...zapada (16) | Autor: Emilly

Link direct la acest mesaj


poftiti pestisori! haideti la povesti!!!






Continuare la Pestisori, pestisori... www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30055" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31725" target="_blank"> 2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34490&whichpage=1" target="_blank"> 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36332&whichpage=1" target="_blank"> 4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37837&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=42880&whichpage=10" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40742" target="_blank">7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44396" target="_blank">8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45508" target="_blank">9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47971&whichpage=1" target="_blank">10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50276&whichpage=10" target="_blank">11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51439&whichpage=1" target="_blank">12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53078&whichpage=10" target="_blank"> 13 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55104" target="_blank">14 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60146" target="_blank">15


19 februarie - danamunti cu Eric Gabriel web
20 februarie - Anacami cu Sebastian Alexandru web
23 februarie - crig72 cu Mariuca
24 februarie - Yasmine cu Andreas si Yasmin www.rhp.ro/Andreasn/" target="_blank">web
26 februarie - Sigrid26
27 februarie - danyce cu Alma
27 februarie - liris
27 februarie- Dora cuAmi
28 februarie - Rodica cu Andrei si Mihai web
28 februarie - Clauditza
28 februarie - Laureta cu Inisa web

28 februarie - daniela daneza

1 martie - Crismir cu Robert-Cristian web
2 martie - fulguletz cu David web
3 martie - puiuDana
4 martie - Papadie cu Catrina
4 martie - Vanessa cu Andutu si Catalin web
4 martie - Felis cu Mihai Pozele mele!
4 martie - clauditzadennis
5 martie - i_carmen
5 martie - alinkav cu Alex web
5 martie - pufymic cu Alesio
6 martie - Sasuke
7 martie - Leta cu
7 martie - Allice2004 cu Andrei Florin
8 martie - mirelam cu Andrei
8 martie - Rayuela cu Amelia web
8 martie - Emilly cu Ilinca
8 martie - Alina
8 martie - lilly
8 martie - mirela dan
10 martie - ange
10 martie - naomi ioana cu Naomi
10 martie - amik cu Alexandra
12 martie - Anca oltean
12 martie - Salisa cu Anastasia

13 martie - oanaralu cu Bianca Maria www.babiesonline.com/babies/b/biancamaria/" target="_blank">web
14 martie - simi
14 martie - Elly cu Daria
16 martie - Nally cu Sebastian
16 martie - Ioana Co cu Darius
16 martie - elyanne cu Elena web
16 martie - orhidee cu Diana
16 martie - dia_codat cu Caroline si Stephanie
16 martie - Adrienne_12
17 martie - Denisam
18 martie - Scarmanus
18 martie - Denii mic
18 martie - Nexus cu Arthur
20 martie - Maruta




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

fulguletz o dulcica ccc ca intotdeauna

Cu sania io m-am dat si am dat si zapada cu lopata ca a nins de am zis ca ne ingroapa in zapada.
Am fost tare harnicuta de cind am venit de la scoala.Azi am fost cu clasa si am vizitat un centru cultural Steward Hall, interesant si foarte frumoasa cladirea pe malul apei.Am vazut si o expozitie de pictura, frumos...

pupici, fug



Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Bine v-am regasit...

FULGULETZ .. eu vin sa le linistesc pe fete cu cezariana mea... La 10 min dupa ce am iesit din sala de operatie dadeam mesaje pe mobil si vorbeam la telefon si la 12 ore dupa .. mergeam singura!... Si ca sa le mai incurajez putin: ieir pe 25 a nasut fina mea o fetitza: 3.500 kg, 50 cm sitotul a fost f usor mai ales ca a ajuns la spital cu dilatatie 8 . In 30 min a nascut!...
Asa ca Denisam, Salisa... nastere usoara.. oricum ar fi ... Voi si bb sa fiti sanatosi!...

MIRELA... am tras cu ochiul la mamici de sept-oct 2004 si am vazut ca esti tare activa!....

De NALLY mai stiti ceva (ca doar sta la o statie de mine

Mai EMILLY... ce indeletniciri frumoase.. mai ca ma ia cu melancolie ...

Si tare mi-e dor de MARUTZA

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61238" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

mai fetele, salisa o fi nascut???n-a mai zis nimic de citeva zile...

nani bun!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

fetelor!
FELIS, si voua,da,am intrat mai des ca imi permite uneori puiutul...dar s-au intamplat lucruri urate pe acolo,certuri,chestii ,si imi e cam sila uneori....dar sper sa treaca,ca doar vin sarbatorile si trebuie sa fim vesele si conciliante,nu?!
EMILLY, si bravo,te plimbi,ce fain ca vezi locuri fumoasesi interesante.

Unde umbla oare MARUTA?

Sper ca toata lumea e ok si sanatoasa,




Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Noi am tot fost la petreceri!... Ia uitati AICI cum s-a distrat Mihai

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna pestisori!

Ma dati in curand disparuta de tot! Adevarul ca nu am mai apucat sa intru deloc pe forum... nu stiu daca v-am mai spus ... acum fac un curs de cosmetica si imi papa tot timpul liber... dimineata tre sa il pregatesc pe sebi pentru o jumatate de zi de stat cu tati dupa care trebuie sa fug la cursuri! Seara cadn vin is suuuper obosita plus ca tre sa dau la baieti sa pape baite jucat cu mandru mic si tot asa... dupa ce apuc sa il adorm fac mancare pentru a doua zi, calc bag la spalat asa de de vreo luna numai pe la 2-3 dimineata ma culc!

Sper ca toata lumea de aici e bine sanatoasa! Eu va doresc din suflet sa aveti parte de tot ce aveti nevoie dar mai ales de sanatate ma rog cel mai mult pentru cunoscutii mei!

emilly te rog frumos pune continuarile la pestisori ca vreau sa mai citesc in urma si mi-e greu sa le caut pe forum! Sar'mana!


Nally si Sebastian (14.04.2004)



Sebi la 1 An!

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*

www.sanatateata.com/exercitii/exercitii.htm" target="_blank">Gimnastica de intretinere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Salutari tuturor pestisorilor!!! Imi pare bine ca v-am gasit, sunt in familia DC de scurt timp si sper sa ma primiti alaturi de voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Vin si eu,ca si Felis,sa mai linistesc lucrurile in ceea ce priveste cezariana.
Eu vreau sa va spun ca n-am avut probleme cu operatia.Eu n-am avut dilatatie decit 2.De dimineata de la ora 9 pina la 20.30 cind m-a anuntat ca imi fac cezariana n-am dilatat deloc.Eram la fel cum venisem dimineata.Ei au tot sperat ca dilatez si de altfel m-au tot tinut la monitor ca sa vada daca am contractii insa nimic.Dupa operatie m-am simtit bine.A doua zi de la operatie m-am dat jos din pat,am facut dus(cu greu,insa am facut) si am mers pe culoarul spitalului.Fata de colega mea de camera care nascuse normal....saraca o durea si tot timpul cerea calmant.Pe mine ma intrbau asistentele daca nu vreau calmant si se mirau cind le spuneam ca nu am nevoie.La 3 zile de la iesirea din spital am si condus.
Acum depinde de organismul fiecareia.


http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photos"Eric Gabriel"/[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Buna pestisori de zapada!
Multumim de incurajari fetelor! Cu siguranta va fi bine, nu?! Tre sa fim optimiste....ca altfel ce-ar fi de noi.....
Nu, inca nu am nascut.....va anuntam eu cumva....as fi gasit eu o solutie, dar inca nu....buburuza se pare ca vrea sa stea inca la caldurica...in burtica.
Dar lui mami nu-i pare rau.....cu cat mai aproape de 40 de saptamani cu atat mai bine pentru bebe si pentru mine.
Acum are aprox 2700, cel putin asa ne-a declarat medicul la ultima consultatie care a fost vineri pe 25 noiembrie..., fara echo...doar prin palpare...e cu capusorul jos..gata pregatit de plecare...
In rest nimic special..., avem acum 37 de saptamni si 3 zile....ne miscam greu, dar ne miscam.....mai facem si scoala...desi uneori ne e cam greu sa ajungem pina acolo...si e tare greu cu trezitul de dimineata...dar inca rezistam...
Imi cer scuze ca ....am promis sa pun poze... sa vedeti cu cine aveti de-a face....dar am tot chiulit de pe forum...si uite asa m-am facut ca am uitat....dar am sa pun eu la un moment dat si poze....chiar de ar fi si dupa ce nasc....va vor trebui atunci cateva zile sa va uitati ca vor fi poze cu mine inainte de sarcina...., din timpul sarcinii cu buburuza in burtica...si dupa sarcina cu buburuza in brate...!
Gata va las ca e tarziu si tre sa dorm!
Pupici la toti!
Salisa 37 plus 3 zile!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna pestisori,

Nally ma bucur ca esti bine, ca sunteti bine.Cum se descurca tati cu mindru mic in lipsa ta?cum iti place la curs?cum e?

salisa asa trebuie sa fii, curajoasa pentru puiul tau

Felis am vazut pozele, dulce tare Mihai si se pare ca v-ati distrat pe cinste

nani bun la pestisori!! pe miine!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput