Dna doctor Badea Mihaela

Dna doctor Badea Mihaela | Autor: Hayat

Link direct la acest mesaj

Poate cineva sa-mi dea detalii despre dna doctor Badea, care are un cabinet in str. Alizeului, langa maternitatea Giulesti ? Cum este cabinetul dansei si ce fel de persoana este ? Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

daca vorbim despre acea doamna dr Badea, care lucreaza la Municipal si este sotzia dr Badea (tot acolo lucreaza)... e o persoana amabila. insa dpdv medical, mie mi-a "realizat" o gafa de macelar!!! stiu ca e posibil sa se intample oricarui medic, alte paciente sunt poate multumite, insa eu personal "votez pentru contra"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna! Nu este sotia dr. Badea, se ocupa mai ales de bolile colului. Eu am facut o colposcopie acum un an la cabinet si mi-a placut foarte mult atat intimitatea din cabinet cat si dragalasenia doctoritei. Este foarte fina, vorbeste cu mult calm si iti explica tot ce te intereseaza. Nu se ocupa de sarcina insa. Gratiela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

e f f draguta si buna profesional.
Nu e sotia dr Badea, aceea e Georgeta.dar cica a fost si ea nevasta lui



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Buna! Nu este sotia dr. Badea, se ocupa mai ales de bolile colului. Eu am facut o colposcopie acum un an la cabinet si mi-a placut foarte mult atat intimitatea din cabinet cat si dragalasenia doctoritei. Este foarte fina, vorbeste cu mult calm si iti explica tot ce te intereseaza. Nu se ocupa de sarcina insa. Gratiela



multumesc foarte mult, fetelor. este vorba de doamna doctor despre care spunea grati.ela. draga mea, poti sa-mi spui daca tu ai fost de mai multe ori la ea ? eu am gasit niste recomandari aici, pe forum in legatura cu dansa si am decis sa fac o vizita la cabinet. caut de mult timp un medic (femeie) care sa te faca te te simti in largul tau si sa ispire calm, eu sunt cam stresata in ipostazele astea. . din descrieri, asa parea dansa. insa discutiile eram de acum un an si nu mai stiam daca are cabinet tot acolo, daca e asa mereu sau ... ma rog... chestii de femeie nebuna. mersi mult si daca mai aveti ceva, please jump in.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunatiz spune:

Nina, poti sa ne spui mai multe despre d-na Georgeta Badea? Eu am inceput de curand sa merg la cabinetul ei si inca nu mi-am facut o parere definitiva. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Eu am luat adresa D-nei Badea de aici,de pe DC.Am sunat la clinica,mi-am facut programare pentru data de 9 decembrie la ora 14,30.O sa fac o coloscopie si un control de rutina.Sper sa iasa bine .Am mari emotii.
E buna profesionista?Itzi exlica cu calm totul?Stie sa interpreteze colposcopia?
Oricum eu o sa va scriu cum a decurs intalnirea mea cu Doamna Doctor.Mentionez ca eu sunt din Galati si o sa vin special in Bucuresti pentru Doamna Badea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

quote:
Originally posted by mirunatiz

Nina, poti sa ne spui mai multe despre d-na Georgeta Badea? Eu am inceput de curand sa merg la cabinetul ei si inca nu mi-am facut o parere definitiva. Multumesc!




Eu am nascut ambii copii cu d-na Georgeta Badea. Prima sarcina insa mi-a fost supravegheata de dr Badea, numai la final mi-a oferit "surpriza". Este o femeie amabila, dar dpdv profesional lasa de dorit, de ex spunandu-mi sa nu iau acid folic in primul trim de sarcina, ca B-urile dau malformatii la fat. No comment... Eu am continuat sa merg la ea pt ca imi supravegheam sarcina ecografic altundeva si mi-a placut cum am nascut prima oara cu ea, adica e de acord cu indusul travaliului si cu epidurala, lucruri importante pt mine.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

quote:
Originally posted by korinna

Eu am luat adresa D-nei Badea de aici,de pe DC.Am sunat la clinica,mi-am facut programare pentru data de 9 decembrie la ora 14,30.O sa fac o coloscopie si un control de rutina.Sper sa iasa bine .Am mari emotii.
E buna profesionista?Itzi exlica cu calm totul?Stie sa interpreteze colposcopia?
Oricum eu o sa va scriu cum a decurs intalnirea mea cu Doamna Doctor.Mentionez ca eu sunt din Galati si o sa vin special in Bucuresti pentru Doamna Badea.

Corinna

poze cu familionu'



Korinna,
de la mine ai luat adresa

sa fii linistita, ca dr. Badea (Mihaela) e o adevarata DOAMNA; sunt sigura ca o sa confirmi ceea ce scriu eu acum.

si profesional cred ca e f. buna, pt. ca a dezvoltat mult clinica privata si e f. solicitata de pacienti si colegi ginecologi din toata tara; de altfel, a si renuntat la postul din spital ca sa se dedice integral clinicii.

ma rog, nu stiu daca are vreo importanta, pe mine m-a impresionat si de aceea v-o relatez, dr. Badea este genul de ginecolog care nu face chiuretaje.

fetelor, va doresc multa sanatate tuturor !








Mamicile tin copii in brate o vreme, dar ii tin in inima pentru totdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Subscriu la cele spuse de teo1970. Dr Mihaela BADEA e o adevarata DOAMNA! Fina, blinda, nu ai senzatia aia nasoala ca te duci la ceva neplacut, stie sa-ti indeparteze starea de crispare.
In ceea ce priveste profesionalismul, no comment, important e sa-i zici tot ce te deranjeaza si te preocupa si va gasi raspuns.
Medicul meu ginecolog (Dr Alexandru BADIU) m-a trimis la dna dr cand imi iesisera niste rezultate de speriat (la alta clinica). El mi-a spus despre dinsa ca este "cel mai bun medic in probleme de col din Ro". De la ea au invatat multi dintre medicii din Municipal. Dna dr mi-a facut colposcopie, mi-a repetat analizele si mi-a infirmat rezultatul de dincolo. Colposcopia o poti vedea in timp ce ti-o face; pe un monitor cat un tv, iti admiri colul propriu si personal
hai sanatate la toata lumea ca e de baza!!!



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

Buna fetelor! Ma alatur si eu grupului vostru, daca ma primiti,intrucat de o luna si jumtate sunt si eu mamica unui baietel scumpic foc=Darius Eduard.
As dori sa va intreb daca aveti idee de vreun medic pediatru bun in zona Eroii Revolutiei. Ah, si altceva, cum pot pune o fotografie cu bebe pe site? nu reusesc deloc!
Va pupam

Mergi la inceput