Loteria Vizelor

Loteria Vizelor | Autor: anky

Link direct la acest mesaj

As vrea sa va intreb,care dintre voi a aplicat pentru loteria vizelor 2007 si vreau niste pareri de la cei care au plecat in USA prin loteria vizelor.Cum a fost la inceput cind ati ajuns in US?

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Pentru cei care vor sa aplice pentru loterie se mai poate pina in 4 decembrie 2005.

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Daca aveti adresa site-ului oficial la indemana, va rog dati-mi-o si mie... am incercat cu google si numai din astea private imi aduce.
Saru' mana,
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fetitza spune:

Uite aici. Sper sa fie ce doresti.
http://www.dvlottery.state.gov/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Iar aici ai informatii despre toate etapele, cluburi, etc.

www.paginaloteristilor.ro/forum/index.php" target="_blank">http://www.paginaloteristilor.ro/forum/index.php

Incearca sa citesti, sint prezenti si cei care de abia au aplicat, nu numai cei ce au cistigat deja.

Bafta!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu am aplicat pentru mama, tata, sor-mea, cumnata-miu si socroshenia. Sa vedem de castiga vreunul. Noi am jucat de 4 ori si nu am castigat, am obtinut GC pe alte cai pana la urma. Limita este 4 Decembrie. Oare chiar le da green cardul oamenilor in varsta, in caz de castiga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Fetelor,merci
Simina,cum e in California?.Cam care ar fi zona sau orasul cel mai potrivit pentru business.

O zi buna

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Anky scuze de off-topic dar sotul tau este roman sau olandez...ca io tzin minte ca parca pentru olandezi, era altcumva, sau pentru loterie nu conteaza??!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

ptr Olandezi conteaza doar ca au un numar mai mic de locuri cistigatoare (asta ptr ca olandezii au alte cai mult mai usoare de a obtine green card). in rest aplica la fel.

si noi jucam de vreo 5-6 ani si degeaba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Anca, nuprea stiu cum e cu biznisurile pe aici, noi nu avem inca unan de cind am sosit.
Pot insa sa-ti spun ca-s europeni multi in zona, chiar employerul nostru e un olandez in virsta, care e sosit aici de pe la 18-20 de ani, iar sotia lui e nemtoaica, si ea tot de o viata aici. Si au ei mai multe complexe de locuinte, dintre care unul chiar cel in care stam noi. Zone frumoase... Daca ai sa vii, o sa te plimbi sa vezi.

Cred ca pt. business ar fi bine in zona Anaheim - ca e si Disneylandul acolo, deci si multi turisti. Pe de alta parte, e plin deja de tot felul de mici businessuri, tinute de la etnici, pina la localnici.

Nu stiu ce sa-ti spun, sincer.

Succes!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

In California du-te in Nord, in Sacramento sau mai sus, ca acolo mai ai o sansa sa iti iei si o casa candva si vremea e destul de frumoasa. Inca se mai poate lua casa, cu greu, dar nu imposibil. Nu se stie insa pana cand.
Dar acum depinde de ce fel de "biznis" vorbesti.

Mergi la inceput