Ce cadouri la 12 ani?

Ce cadouri la 12 ani? | Autor: madishor

Link direct la acest mesaj

Intotdeauna mi-a placut sa fiu matusica cea simpatica si sa-i cumpar nepotului meu lucruri pe care si le dorea. Doar ca de anul trecut, de cand a trecut cu convingere in patria adolescentilor reusesc sa fiu doar matusa aia bleaga de cumpara cadouri stupide si haine nepotrivite.
Asa ca incerc sa-mi fac temele pentru Craciunul de anul asta si va intreb pe voi: ce cadouri au succes la baietii de 12 ani. Si, pentru ca anul asta petrecem Craciunul si cu o pustoaica de 11 ani, mi-ar prinde bine si ideile de cadouri pentru fete.

madishor, matushica prafuita



“If you treat people like idiots, they will behave according to the rules, and nothing else. But if you give them responsibility, they will know how to use it.”

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Ei bine, ca mama a doi baieti de 12 si 14 ani si ca directoare a celei mai frumoase firme din Romania, iti dau un singur sfat: trenulete electrice :)

Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

http://www.artatraditionala.ro/product_info.php?products_id=1045&KogaioNid=252c77896f4579427215ad27ecae1886

poate le mai trezeste si pofta de citit
ca fi-miu, la cei 11 ani ai sai, se ingrozeste cand trebe sa citeasca ceva!

Mama Raluca, baiat Alex si copilita Ioana
http://community.webshots.com/user/craluca100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Multumesc!

Trenulete electrice mi-as cumpara mie, dar trebuie sa mai astept sa creasca fi-miu SpargeTot (2 ani). Pe nepot nu prea am sanse sa-l aduc spre pasiunea asta. Da-mi pe PM adresa firmei, pentru ca stiu un adult interesat (probabil ca stie de voi deja, dar o reclama in plus nu strica niciodata).

Cat despre carti, multumita Dnei J. K. Rowling, a inceput sa citeasca cu placere. Ei, nu intr-atat incat sa renunte la un joc pe calculator pentru asta, dar nu mai trebuie luat cu arcanul.
O sa cumpar cartea cu Craciunul (si mai vad eu ce).

madishor

“If you treat people like idiots, they will behave according to the rules, and nothing else. But if you give them responsibility, they will know how to use it.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

mdishor, nu vreau sa fac reclama dar e prea frumos ca sa tin secret: magazinul din Plaza, Bd. Timisoara :)

Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Buna am si eu un baiat de 12 ani tocmai a fost ziua lui , I-am cumparat o bicicleta si sa bucurat foarte mult, O masina cu telecomanda , hainele nu ii bucura la varsta asta chiar daca sunt de firma, pina de craciun mergi cu el intr-un magazin de jucari stai si urmareste ce il atrage si pune pe lista .Eu asa ii testez mereu.

Mergi la inceput