Antiadipos 42

Antiadipos 42 | Autor: Iubika

Link direct la acest mesaj

Se tot discuta despre caiuri de slabit... hop si eu cu o cerere de informatii!

A mentionat cineva intr`un subiect similar de ceaiul "Antiadipos 42".

L`a mai incercat cineva? A avut efecte?

Multumesc pentru orice detalii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Chiar nu stie nimeni nimic despre acest ceai??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Iti raspund eu: este un ceai foarte bun. Si ajuta la slabit...dar trebuie sa-l bei inainte de ora 17...Asa cum ceaiul antiadipos chinezesc, cel verde, e bine sa-l bei numai seara. Ziua iti da niste crampe urite. Eu am incercat sa le beau pe amindoua in timpul zilei si m-au indoit crampele...Mi-era rau de-a dreptul...Dar asa, cum ti-am spus sa le bei, e ok. Rosu ziua si verde seara. Incearca . Cel rosu e la fel ca cel verde, numai ca e facut pentru europeni, in schimb cel verde e... chinezesc... ca pentru ei. In plus, are un gust si o culoare foarte placute. Mie imi place sa-l fac intr-un pahar mare de sticla...sa-i vad culoarea rosie...fara zahar sau indulcitor... simplu. Luat cu regularitate, slabeste ! Dar trebuie sa fii atenta si la dieta. Tu pentru ce vrei sa-l iei, pentru asta, nu ?

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Unde se gaseste acest antiadipos rosu, ce pe aici nu l-am vazut? Eu il folosesc de multa vreme pe cel verde, il beau mai mult ziua (incep de dimineata la servici), dar nu am deloc probleme cu crampele, poate pt faptul ca nu-l fac tare, pun un pliculet la 1-1.5 l apa.

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ala verde il stiu si eu, ia o matusa de-a mea, mie mi se pare super gretos, e ingrozitor de amar, am luat doar o gura si mi-a venit , de ala rosu nu stiu nimic. Daca e bun, dati un semn, poate ma apuc si eu, ca vad ca numai cu regim nu mai da jos

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Este bun...beti asa cum v-am recomandat, e testat. Rosu ziua, pina la 17, seara verde, un pliculet la cana. Dimineata tranzitul intestinal e super !

Acesta e ceaiul, il gasiti...nu se pune problema...Daca nu, cred ca se poate face comanda si pe site. Pretul e in jur de 100.000 lei in oras, pe site 89.000 lei.
http://www.naturaplant.ro/produse/1887/Antiadipos_42

Sa va fie de folos !

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Nora, e obligatoriu sa il bem si pe cel verde chinezesc? Sau e de ajuns cel rosu? Tu cum il prepari? Un pliculet sau 2 la o cana? De ce trebuie baut inainte de ora 17, are cofeina? Hai ca te-am innebunit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Nora, multumesc!

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by Teolina

Nora, e obligatoriu sa il bem si pe cel verde chinezesc? Sau e de ajuns cel rosu? Tu cum il prepari? Un pliculet sau 2 la o cana? De ce trebuie baut inainte de ora 17, are cofeina? Hai ca te-am innebunit!




Eu le beau pe amindoua ! Beau mult ceai in ultimul timp. Am bucataria plina si mi-am mai luat si azi vreo...4 tipuri !
Da, un pliculet la o cana. Cel rosu are un gust delicios acrisor !
Nu din cauza cofeinei, din cauza diurezei, te trezesti sa mergi la baie, daca il bei prea tirziu pe cel rosu. In schimb cel verde e perfect sa-l bei inainte de a adormi. Dimineata efectul e garantat.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

quote:
Originally posted by lgireada

Ala verde il stiu si eu, ia o matusa de-a mea, mie mi se pare super gretos, e ingrozitor de amar, am luat doar o gura si mi-a venit , de ala rosu nu stiu nimic. Daca e bun, dati un semn, poate ma apuc si eu, ca vad ca numai cu regim nu mai da jos

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos



Ceaiul era la pliculete din ala ieftin de la plafar? Eu am incercat mai multe tipuri de ceai verde, si m-am oprit la pickwick care are si o aroma de lamaie si vreau sa spun ca e bun de tot, nu-i deloc amar, eu chiar beau 2-3 cani/zi de placere. E cam scumput dar merita. Sau incearca sa gasesti ceai verde frunze ca si ala e foarte bun. Te pup.

Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by Tanya

quote:
Originally posted by lgireada

Ala verde il stiu si eu, ia o matusa de-a mea, mie mi se pare super gretos, e ingrozitor de amar, am luat doar o gura si mi-a venit , de ala rosu nu stiu nimic. Daca e bun, dati un semn, poate ma apuc si eu, ca vad ca numai cu regim nu mai da jos

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos



Ceaiul era la pliculete din ala ieftin de la plafar? Eu am incercat mai multe tipuri de ceai verde, si m-am oprit la pickwick care are si o aroma de lamaie si vreau sa spun ca e bun de tot, nu-i deloc amar, eu chiar beau 2-3 cani/zi de placere. E cam scumput dar merita. Sau incearca sa gasesti ceai verde frunze ca si ala e foarte bun. Te pup.

Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya



Am si consum ceai verde-frunze. Iar ceaiul verde antiadipos chinezesc e cam 78-80.000 cutia, iar cel rosu 89-95-100.000 ! Deci nu e ieftin. Si sunt bune. Eu le-am probat si sunt de acord cu ele. Dar fiecare om e un unicat !

O seara buna !

Nora

Mergi la inceput