Robot framantat aluat

Robot framantat aluat | Autor: korinna

Link direct la acest mesaj

Am tot cautat pe net pe la Flanco,pe la Altex...un robot pt framantat aluaturi,gen cozonac,paine....
Nu prea stiu ce caracteristici trebuie sa aiba..si exact de unde as putea procura asa ceva!
Ma puteti ajuta cumva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greierash78 spune:

Robot Philips din cel cu mashina de tocat!Are shi o ustensila cu care framanta aluaturi shi e super, in 60 sec ai aluat de cozonac, paine etc!


ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)
pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Nu stiu ce sa iti spun relativ de ce se gaseste in Ro. Aici masina de facut piine e masina de facut piine si robotul de bucatarie e robot de bucatarie. www.homedepot.com/prel80/HDUS/EN_US/diy_main/pg_diy.jsp?CNTTYPE=PROD_META&N=2984 4375&MID=9876&CNTKEY=misc/searchResults.jsp&cm_ven=hd_goog&cm_cat=Search&cm_pla=D-29A&cm_ite=bid10335097-Food_Processor" target="_blank">Asta e cel pe care vreau sa il iau eu de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Corinna, daca vrei un robot din acela mare gen Kitchen aid, in romania nu cred ca exista.
Philips hr7750 de exemplu are si functie de framantare, e foarte bun (probat de mine). singura problema este ca poti framanta cantitati destul de mici de aluat (pana in 900g), altfel iese pe afara si se incleiaza toata masinaria. asa ca daca vrei sa faci 3-4 cozonaci trebuie sa framanti in 2 ture.
asa cum spunea si Adrienne, poti folosi masina de paine la framantat, mai ales cele cu 2 palete sunt foarte eficiente.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niculae spune:

kitchen aid se gaseste la "bilancia" pe dn1 spre ploiesti, dupa otopeni pe stanga. eu mi-am cumparat de acolo. aprox 400 euro + accesorii. evident se gasesc si scule pentru brutarii, patiserii (deja profesionale, pe la 2 000 euro). kitchenaid-ul are o capacitate de aprox. 1.5 kg aluat. il folosesc pentru a face paine in casa. dar am cumparat si alte accesorii. e solutia ideala pentru casa; poate fi lasat mostenire , e suficient de rezistent.

http://www.bilancia.ro/

www.reclama.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

eu a optiunea de framantat aluat la masina de facut paine. Marca Alaska, o gasesti in Metro, eu am luat-o cu 2 milioane.



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niculae spune:

corect. in prima etapa am luat si eu una identica. numai ca acum framantatul dureaza 10-15 minute iar cantitatea de aluat este mai mare. eu fac paine ardeleneasca, cu cartofi, mare, imi iese un aluat de 1,8 kg si o paine de aprox 1,5 kg

RECLAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Corinna, am auzit pe multi ca lauda www.1001case.ro/images/products/medium/455.jpg" target="_blank">acest produs, Bosch MUM 4655 EU, ca se descurca minunat la framinat aluatul, in cantitati de pina la 2 kg. Putere 550 W, 4 trepte de putere/viteza , 25-12000 rot/min, volum 2 kg, accesorii:castron, capac, cārlige de framāntat, teluri de batut si amestecat, mixer, tocator, discuri pt. taiat maruntit. Nu mai tin minte bine, dar parca mai e un model din seria Bosch Mum in care se poate framinta si pina la 2.7 kg aluat.


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Multam mult..
Da ....defapt dupa ce am postat mesajul mi-am dat seama ca trebuia sa intreb de masina de facut paine sau cozonac.Si mai ales cautam un site de unde sa o pot cumpara on line...fara sa mai alerg prin magazine!!!
Multam mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Fetele,

Ca sa nu mai deschid un subiect nou...ca ce vreau eu sa va intreb se preteaza aici...
Si eu vreau sa incep sa fac paine in casa... Nu pt ca cea din comert n-ar fi gustoasa ori pt ca as avea eu prea mult timp...dar m-am tacanit rau cu mancarea sanatoasa...si vreau sa evit toate nocivitatile care se baga in paine..
Deci, care este robotul de framantat cel mai bun dpv raport calitate pret?
Si care este reteta de facut paine...? Cum se face painea in casa..?
Ca eu nu prea ma pricep.

Va rog ...spuneti-mi.

Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niculae spune:

kitchen aid. fara dubii. am cumparat cate un model din diversi roboti, masina de paine... acum zac pe undeva. unu' da' bun. parerea mea.

pentru reteta incearca:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57951&whichpage=2
exista un post cu reteta si unul cu explicatii.

reclama

Mergi la inceput