Organizarea petrecerii de 1 an

Organizarea petrecerii de 1 an | Autor: mariussimiuc

Link direct la acest mesaj

Peste putin timp Robert,puiul meu iubit,va implini un anisor.Tot stau si-mi bat capul cu organizarea petrecerii,ca nu se poate fara.Dar se pare ca ideile...s-au cam ratacit.Voi cum v-ati sarbatorit puiutii?Ce fel de tort ati facut?Dati-mi va rog niste idei!

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klumea_blondy spune:

si pe mine ma roade intrebarea asta!asa ca astept si eu idei!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61094&whichpage=5" target="_blank">ajutati-o pe mama scorpiutza

http://photos.yahoo.com/klumea_blondy

rares andrei (29.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

eu am facut in familie si cu nasa.am pregatit cate ceva si un tort(am vrut initial cu ceva un teren de fotbal, dar erau asa de urate ornamentele din plastic ca am renuntat si am facut simplu de sarlota cu frisca si a fost bataie pe el).a mai primit un tort asa ca a avut doua tortulete.acum depinde si ce vreti voi sa faceti.petrcere mai mare, mai mica.

albumul meu
nepotelele mele

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La un an am facut in casa un tort, de regula il fac in casa. Acum am fi vrut sa-i facem cu invitati mai multi dar inca nu merge sa se bucure si ea de eveniment, asa ca ...tot in familie va fi baza. Poate la anul facem si noi o zi mai mare si cu mai multi invitati.






Paulacu Paul sau David???? 30+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Si noi implinim in curand 1 an (Matei e nascut in 17 noiembrie), dar nu vom face cu adevarat petrecere. Vor veni bunicii (in weekenduri diferite, ca vin din alt oras si nu putem sa-i cazam pe toti) si probabil niste prieteni, chiar de ziua lui. Mie mi se pare ca o petrecere adevarata la varsta asta e prea solicitanta pentru cei mici, Matei inca doarme de 2 ori pe zi si daca scapa un somn, nu mai ai cu cine sa te intelegi. Asa ca am hotarat ca petrecere va avea anul viitor, anul acesta vom avea doar musafiri.
Pupici si la multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Si noi facem 1 anisor pe 20 decembrie . Noi ne-am gandit sa chemam copilasii prietenilor (insotiti doar de mamici), sa le pregatesc ceva sandvich-uri si o pizza facuta de mine in tava mare de aragaz , niste sucuri , sampanie de copii(pentru cei un pic mai marisori),asta in ziua cand chiar face 1 anisor. Apoi in ziua urmatoare nasii , apoi in seara de Craciun ( ca suntem asa de aproape ) bunicii.
Idei de torturi gasesti pe forum la subiectul " la bucatarie-mese de mare gala".
LA MULTI ANI SI PETRECERE FRUMOASA TUTUROR CARE ISI SARBATORESC ZIUA !!!

ANA-ANDREEA 10 MARTIE 2000
PAULA-CEZARA 20 DECEMBRIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Nu va "ambalati" cu taraboi mare la varsta asta, ca ei saracutii nu prea inteleg. In familie e cel mai bine, ei oricum o sa-si vada de treaba lor indiferent daca e mare tambalau sau ceva restrans. Noi am facut in familie cu nasii, si a fost ok, ca si-asa am fost tot dupa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

quote:
Originally posted by Laura Takacs

Nu va "ambalati" cu taraboi mare la varsta asta, ca ei saracutii nu prea inteleg. In familie e cel mai bine, ei oricum o sa-si vada de treaba lor indiferent daca e mare tambalau sau ceva restrans. Noi am facut in familie cu nasii, si a fost ok, ca si-asa am fost tot dupa el.



Si noi am facut la fel, si LA MULTI ANI piticului

Mihaela si bb Amalia
POZICI CU NOI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">AMALIA...o poveste cu aventuri


"Singur, omul este ceva imperfect, ii trebuie un al doilea ca sa fie fericit." PASCAL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Initial creeata de mariussimiuc
Ce fel de tort ati facut?Dati-mi va rog niste idei!


miha, daca vrei un tort bun la noi in iasi, da-mi PM. petrecerea si noi o vom face in familion...acus-acus...

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Printesa mea a implinit 1 an pe 24 septembrie.
Am avut 20 de invitati. Meniul: aperitive, sarmale, friptura la cuptor cu legume mexicane.
Am avut 2 torturi: unul cumparat (cu foto pe el) si altul facut de mine (tort diplomat) din care a putut manca si iubita mea.
Am pus cateva fotografii mai jos.
Multa sanatate si petreceri frumoase!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pusa_stefan/album?.dir=b067

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Mariussimiuc, iata reteta tortului meu preferat.
Ai nevoie de: blat de tort obisnuit, 3 foi (nu-ti pot da reteta ca eu il cumpar, cele cu foi cu cacao sunt si mai bune), 2-3 iaurturi cu piersici, 500 g branza dulce (de vaca), un compot mare de piersici, frisca. Se procedeaza asa: se amesteca iaurtul cu branza dulce- sa iasa ca o pasta ce se poate intinde destul de usor (sa nu fie insa prea lichida, ca va curge pe margini). Piersicile din compot se scurg si se taie felii, ca feliile de portocala. Prima foaie de blat se insiropeaza cu suc de pe compotul de piersici, apoi se unge cu 1/3 din crema de iaurt si branza, si se pot pune cateva felii de piersica din loc in loc. Se procedeaza la fel cu a doaua foaie, la a treia diferenta e ca se pun mai multe felii de piersica, cat mai frumos, iar frisca se foloseste la ornat (eu o pun inclusiv pe marginea tortului, ca arata mai bine.
E foarte gustos, nu e asa gretos ca cele cu crema obisnuita (mie imi plac si alea, dar de multe ori ma simt rau dupa ele) si mai ales pot sa manance si cei mici din el. Nu in ultimul rand e usor de facut, si cand ai un bebe activ nu prea ai timp de chestii complicate. Asta e si tortul pe care il voi face de ziua lui Matei.
Pofta buna.

Mergi la inceput