Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Bubite care apar si dispar in 10 min.Alergie?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Ana_Alx
Ana_Alx
2 bibii !

Romania

855 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 04/11/2005 :  12:51:22 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Ana_Alx un Mesaj Privat

Bubite care apar si dispar in 10 min.Alergie?

De mai bine de 3 saptamani are niste bubite care ii apar pe corp...Arata ca si cum e urzicata.Insa dispar cam in 10 min.Doctorul a zis sa le lasam in pace,desi el nu a vazut cum sunt pentru ca v-am zis: dispar f repede...Si apar asa...faara un motiv si in anumite parti ale corpului.Parca totusi am obs ca apar cand e emotionata (bucurie sau suparare)....
A doua saptamana de cand ii aparusera i-am dat si claritine ,insa tot ii apar si acum...Analizele de sange i-au iesit f.bine.Voi ati patit asa ceva?
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Ana_Alx on 04/11/2005 13:02:00
vladhana
vladhana
membru junior

Romania, galati
819 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/11/2005 :  13:43:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui vladhana Adauga semn de carte la raspuns Trimite vladhana un Mesaj Privat
Da,am patit in primavara cand a facut alergie de la praf.Dar mai avea si alte simptome:ii curgea nasucul,ochii,chiar am crezut ca are conjunctivita.Bubitele dispareau si in 2-3 minute,si tot in diferite parti ale corpului.

Hana&Vlad-Cristian
http://photos.yahoo.com/vladhana
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Ana_Alx
Ana_Alx
2 bibii !

Romania,
855 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/11/2005 :  14:05:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ana_Alx un Mesaj Privat
Hana ? si ce ati facut? si cum ai stiut ca e de la praf?ai facut alergo-grama?si daca da:in ce consta o alergo-grama stii cumva?
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
mcrmiki
mcrmiki
membru junior

Romania, timisoaraTIMIS
1076 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/11/2005 :  14:39:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcrmiki un Mesaj Privat
Si noi avem probleme cu Vlad cu tot ceea ce inseamna rosii. Inca inainte de un an am observat ca, face alergie la mancaruri cu bulion, ketcup sau rosii. Prima data m-am speriat si eu, dar am observat ca i-au trecut foarte repede. Un timp nu i-am mai dat mancaruri cu rosii,si am observat ca n-a mai facut alergie la nimic. Ghinionul este ca ii plac tare mult rosiile si ketcup-ul, dar ii dau cu masura si nu mai face asa de urat alergie, doar se inroseste in jurul gurii. Nu am intrebat dr. ce pot face, dar poate cu varsta va face alergie intr-o forma tot mai usoara pana nu va mai face deloc.
Va doresc numai bine!

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/myphotos?action=movePhotos&albumID=496073113
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)
katik
katik
membru de baza

Romania, timisoaraTIMIS
4861 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/11/2005 :  14:41:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikatik Adauga semn de carte la raspuns Trimite katik un Mesaj Privat
salutare!
am patit si noi asa dupa o tura de antibiotice, la 2 zile dupa ce le-am terminat. am observat ca apareau la cam 10 minute dupa ce minca lapte. i-am dat calciu, am schimbat citeva zile laptele si de o vreme n-am mai avut probleme. oricum nu s-a gasit explicatia stiintifica, dar acum e OK si doar asta conteaza. am revenit la laptele initial fara pb.
pisi_ella
pisi_ella
Forever in love...

Romania, bucurestiBUCURESTI
2877 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 04/11/2005 :  16:59:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipisi_ella Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisi_ella un Mesaj Privat
Asa am patit si eu cu Emma, acum un an si ceva...apareau...dispareau...apoi iarasi apareau... Nu dispareau in 10 minute....ci cam intr-o ora, doua...sau mai multe. Erau ca niste pete mai mari, rotunde, nu erau bubite mici...Brrr!!! Nici nu vreau sa-mi amintesc!!! Cam o luna si ceva a avut bube!!!! Pana cand am descoperit cauza: IAURTURILE DANONE!!!!!!!!!!! Cum am eliminat orice produs Danone din alimentatie...s-a curatat copilul de bube!!! I-am dat si eu tot soiul de antihistaminice...dar ce folos...daca ii dadeam in continuare produse DANONE!! Danone, firma ridicata in slavi!!! Nici prin cap nu-mi trecea ca poate fi de la iaurt alergia...ii dadeam in continuare.....E papa Danone inca de la 7 luni....era ok...pana la un moment dat!!! Pana la 1 an si 4 luni...cand organismul nu l-a mai tolerat! Slava Domnului ca am descoperit cauza...altfel...cine stie...ramanea copilul sensibil toata viata!!

E o alergie...ma rog, nu cred sa aiba legatura cu starea ei sufleteasca. Sa nu fie ceva din alimentatie.

Multa sanatate!!

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

http://community.webshots.com/user/emmaandreea
vladhana
vladhana
membru junior

Romania, galati
819 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/11/2005 :  19:21:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui vladhana Adauga semn de carte la raspuns Trimite vladhana un Mesaj Privat
Da,Ana,am fost cu el la spital si l-au chinuit vreo 2 ore.Pe fiecare manuta l-au zgariat si i-au tot felul de picaturi,fiecare pentru altceva:capsuni,mucegai,etc.La praf nu i s-a facut insa.Prea tare nu s-au lamurit ei,trebuia sa se inroseasca zgarietura,dar la el nu se inroseau deloc,asa ca m-am intors tot nelamurita.Numai ca mai tarziu mi-am dat seama ca tocmai facusem curatenie in casa,adica cu zugravi si tot tacamul,ne-am grabit sa-l aducem acasa imediat,sotul meu am aflat tot atunci ca e si el alergic la praf,au avut aproape aceleasi simptome,iar dupa ce am strans tot praful nu a mai avut nimic.Dupa ceva timp a facut curat si soacra mea unde ne-am dus intr-o vizita scurta si a avut aceeasi reactie.Asa mi-am dat seama.

Hana&Vlad-Cristian
http://photos.yahoo.com/vladhana
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com