Suceava (4)

Suceava (4) | Autor: megbeng

Link direct la acest mesaj

se umpluse rau capitolul 3
poftiti aici!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Ai dreptate Megbeng... se cam umpluse!
Ca sa nu se piarda, postasem aseara, La multi ani pentru Ana-Carina fetita cea maaaare a lui Carmen! Am vazut ca maine face 3 ani! Scorpiuta de nadejde are mama!
Cici, multa bafta la reparat dintii, eu merg aici la o dr. extrem de profesionista, incercat pe pielea mea, si chai in curand ma duc sa imi imbrac o masea, astept s avad ce pret va fi si ce material. Ea de obicei recoamnda, ca eu sunt varza in materie! In Bt stiu si eu un medic bun, Olarescu il cheama, oare nu mergi la el?
Va pup, noapte buna!



Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

CARMEN, SA ITI TRAIASCA FETITZA!!! sa fiti sanatosi cu totii si sa aveti nuami clipe frumoase in viata!!!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Unde sunteti fetelor?
Mai prindeti ultimele zile de parc cu copilutii?
O saptamana buna si fara virusi!



Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna fetelor,

Am umblat mult prin topic pana am ajuns aici. Multumesc foarte mult pentru urari. Intr-adevar au trecut repede 3 ani. Ana este mare, ii place foarte mult la gradinita, vorbeste absolut orice.
Din pacate de ziua ei era Daria bolnava (a avut pneumonie) si nu prea am avut copilasi dar a fost totul bine. Ana a fost incantata de cadouri.
Incercam sa ne bucuram de iarna chiar daca asta inseamna sa iesim mai rar sau mai putin (ca durata) afara. Ne pregatim sa scoatem podoabele de iarna de la pastrare si uite asa mai trece timpul.
Ma mai intreaba unii altii daca nu e greu cu 2 copii. E greu dar ma incurajez gandind ca e o etapa trecatoare si trebuie sa ma bucur de ea. Acum au fetele nevoie de mine si trebuie sa fiu langa ele. Peste vreo 10 ani am sa imi doresc momentele de acum dar ele vor fi domnisoare independente. Fiecare etapa a vietii cu farmecul ei.
Megbeng cum merge sarcina? Cum te simti?
Numai bine tuturor.


Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

ieri am scris si astazi subiectul era pe pagina 3. ce activa e lumea pe aici.


Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna,
Carmen eu am fost mai norocoasa, am gasit subiectul pe prima pagina ! Imi imaginez ca iti e greu cu 2 mandrute, insa si bucuria e mare... tare as vrea sa te urmez!
Oare cum mai este Margot? Stiam ca trebuia sa nasca in septembrie parca! Daca citeste, ii urez sanatate si sa ne mai dea vesti... bune!
Va pup, o zi buna, Elena



Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Buna, fetili, scuze ca nu prea m-am mai aratat prin zona dar iar ma-ndeletnicesc cu probleme de sanatate. Din fericire, copila mi-e bine, a facut o gripa cu mici complicatii saptamina trecuta, dupa ce am rausit sa trecem relativ usor peste alte episoade de raceala... relativ usor insemnind ca iarna asta inca n-am ajuns la antibiotice tari (spre deosebire de Zinaceful si Augmentinul administrate iarna trecuta pentru otita si o bronsita care si-a cam facut de cap. Anul asta ne-am tratat numai cu Sumetrolim si Ospen + vitamine, sirop de conuri de brad - extraordinar de bun, Sinupret si multa lamiie). La camin, din grupa ei e cea mai inalta si mai bine dezvoltata, si, dupa cum zice doamna, cea mai vrajitoare: "Wow, ce buna e mincarea asta si ce gustoasa!" Asa zice fata mea in gura mare dar mai mult de o gura din mincarea respectiva nu ia :D
Va pup fetele!

http://community.webshots.com/photo/225157207/496066952gCeJzj

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Din fericire cu Ana nu am avut raceli INCA. Cu Daria am avut ceva probleme dar e pe cale de vindecare si sper sa nu ne mai curteze nici o raceala anul acesta.


Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Am cautat subiectul, nu gluma!
Dana, sanatate dorim, si tie si la Ania, sa asteptati sanatoase pe Mos Nicolae, si pe Mos Craciun...
Carmen, la fel si tie, sa se "repare" de tot Daria si cu Ana sa nu stii ce sutn problemele!
Megbeng... ce mai faci? Vii acasa de Craciun sau nu?
Va pup pe toate si sa nu mai ploua dupa zapada, ca e jalleeeee!
O saptamana buna!



Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Buna ziua fetelor, iata ca am ajuns si eu pe aici datorita lui Carmen.
Eu sunt mamica de fetita mica (mai are 4 zile pana face 1 anisor) dar alintata cat trei mari!!
Intreba cineva de zilele din parc...eu una n-am mai apucat sa ies..se gaseste de facut cate ceva in fiecare dimineata, iar dupa praz deja e prea rece (pentru a mea, ca-i mica).
In rest asteptam cu nerabdare cadouri...azi ca e si Andreea,luni ca e ziua ei, pe 8 de Mos Neculai (ca a fost cuminte) si de Mos Craciun la fel...ce mai, paradisul celor mici! Si bineinteles tot cu nerabdare asteptam sa facem pomul de craciun, caci anul trecut habar n-avea ce-i cu ea (avea doar 20 zile...), si bineinteles, nu in cele din urma "Oraselul copiilor"...sper sa nu fie tot un fas ca anul trecut, a promis primarul ca il face ca lumea de data asta...om vedea!

Ana si Bianca-iubita
pozele iubitei

Mergi la inceput