Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

IDEI LUCRU ACASA?

Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

anda25
anda25
nou venit

Romania

28 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 02/11/2005 :  14:00:23 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui anda25 Adauga semn de carte la mesaj

IDEI LUCRU ACASA?

Buna mamicilor. Am si eu o problema. As dori sa aflu si parerile voastre. Am un bebelush de 6 luni jum, stau acasa si ma plictisesc ingrozitor, as dori daca se poate sa imi dati si mie o idee: ce as putea lucra acasa? Cu ce as putea sa imi ocup timpul si in acelasi timp sa fac bani? Sunt o persoana activa si as vrea sa fac tot timpul ceva. M-am tot gindit ce sa fac si nu am ajuns la nici o concluzie. Am calculator acasa, internet tot timpul insa nu as vrea sa incerc tepele celor cu anunturile : "daca ai calculator, stai acasa si ai internet...". Poate ma puteti ajuta. Am un spatiu destul de mare acasa, as putea face orice (dar binenteles sa ma si pricep), pt ca degeaba (dau un ex) ma apuc eu de croitorie daca nu ma pricep... Asa ca am apelat la voi... Daca ati auzit ceva pe cineva...sau lucrati ceva acasa...ajutati-ma va rog. Astept sugestiile voastre. Va multumesc. Am uitat sa specific: stiu sa lucrez in Word, Excel,etc...si ma pricep si la contabilitate primara (niruri, bonuri de consum, etc...), dar cine sa iti dea de lucru in domeniul asta acasa cind ai un bb? Sper totusi sa gasesc ceva. Va

cislaru
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - tata lu Toma on 02/11/2005 14:09:02
candy24
candy24
membru incepator

Romania, Bucuresti( Baba Novac)
361 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 02/11/2005 :  14:58:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicandy24 Adauga semn de carte la raspuns Trimite candy24 un Mesaj Privat
Cam greu si eu am cautat ceva de genul asta .Si eu am calculator ,imprimanta, internet non stop,dar nu am gasit nimic si baietelul meu face 3 ani in ianuarie.Pana in toamna cand il dau la gradinita mai am.Oricum tu poate ai mai mult noroc.Bafta

Eu si cei doi baieti ai mei
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
anda25
anda25
nou venit

Romania,
28 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 02/11/2005 :  16:13:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianda25 Adauga semn de carte la raspuns
buna candy. mersi pt mesaj. sper sa reusesc. scumpicel foc baietelul din fotografii. sper sa mai vb. daca gasesc ceva iti dau de stire.

cislaru
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
candy24
candy24
membru incepator

Romania, Bucuresti( Baba Novac)
361 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 03/11/2005 :  09:27:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicandy24 Adauga semn de carte la raspuns Trimite candy24 un Mesaj Privat
ok mersi frumos pupici

Eu si cei doi baieti ai mei
catalynaa
catalynaa
membru junior

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
775 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 06/11/2005 :  20:23:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite catalynaa un Mesaj Privat
Asa cum ai spus si tu ai putea sa-ti gasesti ceva in contabilitate primara:nir-uri,registru de casa,dar trebuie sa cauti putin.Sfatul meu e sa mergi si tu (asta bineinteles dc ai timp)intr-o zi pe la magazine si sa intrebi dc au nevoie.Nu le spune ca ai copil ca ar putea crede ca nu o sa fi atenta,ca o sa gresesti,etc.
Si eu ma gandeam la chestia asta,dar diferenta dintre noi doua e ca eu nu am copil,am servici si as vrea totusi sa mai castig niste bani in plus,dar nu prea am avut timp in ultima vreme.Bafta la cautat si sa ne spui ce-ai gasit!

cata

Editat de - catalynaa on 06/11/2005 20:25:06
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com