IDEI LUCRU ACASA?

IDEI LUCRU ACASA? | Autor: anda25

Link direct la acest mesaj

Buna mamicilor. Am si eu o problema. As dori sa aflu si parerile voastre. Am un bebelush de 6 luni jum, stau acasa si ma plictisesc ingrozitor, as dori daca se poate sa imi dati si mie o idee: ce as putea lucra acasa? Cu ce as putea sa imi ocup timpul si in acelasi timp sa fac bani? Sunt o persoana activa si as vrea sa fac tot timpul ceva. M-am tot gindit ce sa fac si nu am ajuns la nici o concluzie. Am calculator acasa, internet tot timpul insa nu as vrea sa incerc tepele celor cu anunturile : "daca ai calculator, stai acasa si ai internet...". Poate ma puteti ajuta. Am un spatiu destul de mare acasa, as putea face orice (dar binenteles sa ma si pricep), pt ca degeaba (dau un ex) ma apuc eu de croitorie daca nu ma pricep... Asa ca am apelat la voi... Daca ati auzit ceva pe cineva...sau lucrati ceva acasa...ajutati-ma va rog. Astept sugestiile voastre. Va multumesc. Am uitat sa specific: stiu sa lucrez in Word, Excel,etc...si ma pricep si la contabilitate primara (niruri, bonuri de consum, etc...), dar cine sa iti dea de lucru in domeniul asta acasa cind ai un bb? Sper totusi sa gasesc ceva. Va

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns candy24 spune:

Cam greu si eu am cautat ceva de genul asta .Si eu am calculator ,imprimanta, internet non stop,dar nu am gasit nimic si baietelul meu face 3 ani in ianuarie.Pana in toamna cand il dau la gradinita mai am.Oricum tu poate ai mai mult noroc.Bafta

Eu si cei doi baieti ai mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda25 spune:

buna candy. mersi pt mesaj. sper sa reusesc. scumpicel foc baietelul din fotografii. sper sa mai vb. daca gasesc ceva iti dau de stire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns candy24 spune:

ok mersi frumos pupici

Eu si cei doi baieti ai mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalynaa spune:

Asa cum ai spus si tu ai putea sa-ti gasesti ceva in contabilitate primara:nir-uri,registru de casa,dar trebuie sa cauti putin.Sfatul meu e sa mergi si tu (asta bineinteles dc ai timp)intr-o zi pe la magazine si sa intrebi dc au nevoie.Nu le spune ca ai copil ca ar putea crede ca nu o sa fi atenta,ca o sa gresesti,etc.
Si eu ma gandeam la chestia asta,dar diferenta dintre noi doua e ca eu nu am copil,am servici si as vrea totusi sa mai castig niste bani in plus,dar nu prea am avut timp in ultima vreme.Bafta la cautat si sa ne spui ce-ai gasit!

cata

Mergi la inceput