caca verde

caca verde | Autor: AdyB

Link direct la acest mesaj

Puiul meu de 2 luni face caca verde! Este normal? Are greutatea si dimensiunile unui bebe de 3 luni si este foarte multumit numai cu lapte de la san. Dar pana acum 2 saptamani caca era ca mustarul.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

cand Patrick era asa mic si facea verde ii ziceam "kk martian". nu te ingrijora, nu e nici o problema. ai mancat tu ceva mai colorat in ultimul timp? este si asta o varianta.

Roxana si Patrick (29.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

stai linistita, da-i in cont sin, e cel mai bun! si noi am avut pb asta de pe la 1,5 luni p[ina spre 3,5 si nu a fost nici o pb. am intrebat medici si mi-au spus cu totii ca nu insemna NIMIC sau oricum daca copilul ia in greutate ok si e vesel, sa nu-mi fac nici o pb. si a trecut!

sanatate!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Uite ce mi-a raspuns mie Dana: "Si eu alaptam, iar cand bb avea vreo 6 sapt. am mers la control la medicul de familie;Intamplator bb facuse un scaun in scutec, doctorita l.a vazut si i s-a parut verde.Mi-a zis ca e scaun de infometare, ca nu am destul lapte si m-a pus imediat pe lista sa iau lapte praf pt suplimentarea hranei.Am luat dar nu cred ca am facut bine.Cand a dat de biberon, fetita mea a inceput sa refuze sanul si in scurt timp am pierdut laptele"

Codruta & Petra (9 august 2005)

poze & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii
www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">scoala de schi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

hihihi, scaun de infometare?!
... cred ca e o gluma, sau nu era un medic cine a spus asa ceva. pai eu ma gindesc asa: daca avea kk copilu inseamna ca avea tranzit si deci papa destul de bine .
iar daca a mai prescris si lapte praf urgent.............. deja parerea mea e clara! e si normal ca saraca femeie a ramas fara lapte ca bebe a vrut bibe in loc de sin. oooof. ce medici mai sint si unii!...


Mamica lui Codrin din 21.02.2005
Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Si lui Vladut i se intimpla sa mai fie verde..
Am citit ca poate fi daca a stat in pampers mult timp. Doctorul ne-a spus ca nu trebuie sa ne facem griji...


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Scaun ai si daca mori de foame! Pt. ca organismul tooot consuma din rezerve si filtreaza si produce totusi un scaun. Nu lipseste scaunul cu desavirsire nici la cei care mor de inanitie! Deci ideea ca daca face kk inseamna ca maninca suficient este eronata!

Pofta buna la bebei!



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Eu am fost la 3 medici cu caca verde si toti mi-au zis ca este normal cand ii dai lapte de la san sa faca verde.Peste un timp se schimba din nou si devine ca mustarul.Daca copilul ia in greutate si este normal nu ai de ce sa-ti faci griji,iti zic acum eu care mi-am facut o gramada de griji.

Cristian - 31 mai 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Mie dr imi spunea ca de ob kk verde semnaleaza o mica problema de digestie... Ori a papat prea mult, ori pur si simplu a fost mai "indispus"... Si Matei era tot alaptat exclusiv la san si de ob, atunci cand facea kk verde avea si reprize de colici... deci se potrivea si inclin sa-l cred!
Ah, am uitat sa spun ceva: este normal ca acest fenomen sa apara la copii alaptati la san, si mai ales la cei alaptati la cerere. Ei au de multe ori tendinta de a cere o portie noua cand cea veche inca nu s-a digerat complet, si atunci digestia este usor "deranjata"... Matei era alaptat dupa program insa de multe ori se intampla sa nu pot sa-l potolesc decat punandu-l la san... dc asta se intampla inainte cu mult de ora lui de masa, facea colici si kk verde...

Dana si nazdravanu' de Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

size=2]AJUTATI COPII IN SUFERINTA PARTICIPAND LA BAZARUL UMANITAR
http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59
VA RUGAM AJUTATI INIMIOARELE BOLNAVE: BELLA SI MARIUCA TEODOREI[/size=2]
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57873
http://bella.netfirms.com/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Si Roli facea kk verde.nu intra in panica.

Mia, mami de ROLAND (18 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strengarita spune:

cati medici , tot atatea pareri...al nostru pediatru ne-a spus ca am introdus mai mult fier in dieta ( a mea bineinteles caci alaptam) si automat s-a transmis si bebelusului prin lapte, iar drept rezultat scaunul si-a schimbat culoarea. Nici un motiv de ingrijorare, nici un motiv de spaima atata timp cat nu apar alte simptome. Mai mult fier = caca verde.
Sa aveti parte de copii sanatosi

"Imi pare rau de fluturi Cand sting lumina, Si de lilieci Cand o aprind..." Sorescu

Mergi la inceput