Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

caca verde

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

AdyB
AdyB
nou venit

Romania
Bucuresti

91 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 31/10/2005 :  08:34:16 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj

caca verde

Puiul meu de 2 luni face caca verde! Este normal? Are greutatea si dimensiunile unui bebe de 3 luni si este foarte multumit numai cu lapte de la san. Dar pana acum 2 saptamani caca era ca mustarul.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

membru veteran roxanaz
Rainbow in the dark

Romania, constantaCONSTANTA
18695 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2005 :  09:03:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
cand Patrick era asa mic si facea verde ii ziceam "kk martian". nu te ingrijora, nu e nici o problema. ai mancat tu ceva mai colorat in ultimul timp? este si asta o varianta.

Roxana si Patrick (29.07.2004)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Shobo
Shobo
membru matur

Romania, bucurestiBUCURESTI
2141 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2005 :  09:51:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Shobo un Mesaj Privat
stai linistita, da-i in cont sin, e cel mai bun! si noi am avut pb asta de pe la 1,5 luni p[ina spre 3,5 si nu a fost nici o pb. am intrebat medici si mi-au spus cu totii ca nu insemna NIMIC sau oricum daca copilul ia in greutate ok si e vesel, sa nu-mi fac nici o pb. si a trecut!

sanatate!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
Codrin

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

codruta_grg
mamica de schioare

Donator desprecopii.com
 Romania, cluj-napocaCLUJ
5228 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2005 :  10:20:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui codruta_grg  Trimite mesaj yahoo luicodruta_grg Adauga semn de carte la raspuns Trimite codruta_grg un Mesaj Privat
Uite ce mi-a raspuns mie Dana: "Si eu alaptam, iar cand bb avea vreo 6 sapt. am mers la control la medicul de familie;Intamplator bb facuse un scaun in scutec, doctorita l.a vazut si i s-a parut verde.Mi-a zis ca e scaun de infometare, ca nu am destul lapte si m-a pus imediat pe lista sa iau lapte praf pt suplimentarea hranei.Am luat dar nu cred ca am facut bine.Cand a dat de biberon, fetita mea a inceput sa refuze sanul si in scurt timp am pierdut laptele"

Codruta & Petra (9 august 2005)

poze & Povestea nasterii
varsta lui Petra

scoala de schi
Shobo
Shobo
membru matur

2141 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2005 :  15:47:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Shobo un Mesaj Privat
hihihi, scaun de infometare?!
... cred ca e o gluma, sau nu era un medic cine a spus asa ceva. pai eu ma gindesc asa: daca avea kk copilu inseamna ca avea tranzit si deci papa destul de bine .
iar daca a mai prescris si lapte praf urgent.............. deja parerea mea e clara! e si normal ca saraca femeie a ramas fara lapte ca bebe a vrut bibe in loc de sin. oooof. ce medici mai sint si unii!...

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
Codrin

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
sirimie
sirimie
Eu.

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru dianaDonator Teodora
8324 Mesaje
24 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2005 :  17:09:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sirimie  Trimite mesaj yahoo luisirimie Adauga semn de carte la raspuns Trimite sirimie un Mesaj Privat
Si lui Vladut i se intimpla sa mai fie verde..
Am citit ca poate fi daca a stat in pampers mult timp. Doctorul ne-a spus ca nu trebuie sa ne facem griji...

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos
Siminaf
Siminaf
Mamica de pisoi si pisica

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 USA
5399 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2005 :  19:10:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSiminaf Adauga semn de carte la raspuns Trimite Siminaf un Mesaj Privat
Scaun ai si daca mori de foame! Pt. ca organismul tooot consuma din rezerve si filtreaza si produce totusi un scaun. Nu lipseste scaunul cu desavirsire nici la cei care mor de inanitie! Deci ideea ca daca face kk inseamna ca maninca suficient este eronata!

Pofta buna la bebei!

Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Virsta bebe2
Virsta Deiu

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
denisa73
denisa73
membru junior

Germany, Gifhorn
1050 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2005 :  19:18:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidenisa73 Adauga semn de carte la raspuns Trimite denisa73 un Mesaj Privat
Eu am fost la 3 medici cu caca verde si toti mi-au zis ca este normal cand ii dai lapte de la san sa faca verde.Peste un timp se schimba din nou si devine ca mustarul.Daca copilul ia in greutate si este normal nu ai de ce sa-ti faci griji,iti zic acum eu care mi-am facut o gramada de griji.

Cristian - 31 mai 2005
danateo
danateo
membru junior

Romania, Bucuresti
947 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2005 :  19:20:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanateo Adauga semn de carte la raspuns Trimite danateo un Mesaj Privat
Mie dr imi spunea ca de ob kk verde semnaleaza o mica problema de digestie... Ori a papat prea mult, ori pur si simplu a fost mai "indispus"... Si Matei era tot alaptat exclusiv la san si de ob, atunci cand facea kk verde avea si reprize de colici... deci se potrivea si inclin sa-l cred!
Ah, am uitat sa spun ceva: este normal ca acest fenomen sa apara la copii alaptati la san, si mai ales la cei alaptati la cerere. Ei au de multe ori tendinta de a cere o portie noua cand cea veche inca nu s-a digerat complet, si atunci digestia este usor "deranjata"... Matei era alaptat dupa program insa de multe ori se intampla sa nu pot sa-l potolesc decat punandu-l la san... dc asta se intampla inainte cu mult de ora lui de masa, facea colici si kk verde...

Dana si nazdravanu' de Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

size=2]AJUTATI COPII IN SUFERINTA PARTICIPAND LA BAZARUL UMANITAR

http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59
VA RUGAM AJUTATI INIMIOARELE BOLNAVE: BELLA SI MARIUCA TEODOREI[/size=2]
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57873
http://bella.netfirms.com/ro.htm

Editat de - danateo on 31/10/2005 19:24:32
miag
miag
Rollymania

Romania, Bucuresti
2308 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2005 :  20:57:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite miag un Mesaj Privat
Si Roli facea kk verde.nu intra in panica.

Mia, mami de ROLAND (18 noiembrie 2004)
strengarita
strengarita
nou venit

USA, Chicago
36 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2005 :  21:41:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui strengarita  Trimite mesaj yahoo luistrengarita Adauga semn de carte la raspuns
cati medici , tot atatea pareri...al nostru pediatru ne-a spus ca am introdus mai mult fier in dieta ( a mea bineinteles caci alaptam) si automat s-a transmis si bebelusului prin lapte, iar drept rezultat scaunul si-a schimbat culoarea. Nici un motiv de ingrijorare, nici un motiv de spaima atata timp cat nu apar alte simptome. Mai mult fier = caca verde.
Sa aveti parte de copii sanatosi

"Imi pare rau de fluturi Cand sting lumina, Si de lilieci Cand o aprind..." Sorescu
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com