Sterilet

Sterilet | Autor: Corina75

Link direct la acest mesaj

Salutari tuturor,

De curand mi-am montat sterilet, mi s-a spus ca este de o calitate f.buna (goldlily), dar sotul meu il simte cand facem dragoste, ca pe o intepatura usoara, dar totusi enervanta (simte probabil atele).
E normal sa fie asa?

Multumesc,
Corina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

teoretic ar trebui sa nu simnta nimic... am si eu unul instalat "Mirena" dar nu se plange sotul ca l-ar simnti.


Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante
Exerciti Animate



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA

Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITIVA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Mergi inapoi la ginecolog si explica-i cum sta treaba.Poate a lasat firul prea lung.De obicei nu se simte, pt. ca el se lipeste de peretii vaginului.Eu il verific din cand in cand...Am insa o amica care i-a spus sotului ca la scos, desi nu a facut-o si el nu il simte.Poate sotul tau se gandeste ca il ai si are impresia ca-l simte...
Oricum mergi la dr. si intreaba-l daca nu cumva e firul lasat mai lung.

Carmen E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Am patit-o si noi(adica el), la inceput,dupa instalare.Ne-am dus de minuta la control, totul era ok, doar ca a mai "aranjat" putin dr.firele, le-a indreptat catre pereti.
Acum " ne bucuram " din plin!

Catalina, ROBERT si CATALIN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ah, am avut si eu un sterilet "nashpa" acum multi ani. Si chiar il intzepa, pe bune! Se vedea clar intzepatura pe... Am fost la dr si l-a mai scurtat, a zis ca e prea lung. Acum am si eu Mirena si e totul ok, chiar daca e lung, e moale.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Al meu nu inteapa

Sa intreb si eu: vi s-a intamplat ca la cateva luni dupa montare, sa aveti vreo sangerare in afara ciclului? Eu am de doua zile o mica, foarte mica sangerare si inchisa la culoare, si nu imi e clar daca trebuie sa ma duc imediat la medic, sau e o chestie normala.
Sunt cam panicata pentru ca verisoara mea a avut o rana pe col de la sterilet, rana de care a scapat tare greu. Nu stiu daca o astfel de rana trebuie sa si doara, da sangerari sau o descoperi intamplator. Daca mai continua si peste weekend, ma duc la doctor. Da' ma streseaza, plus ca nu ma doare nimic!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mica, Eliza mijlocie, Eliza mai mare

Mergi la inceput