Greturi?!

Greturi?! | Autor: Elise

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,

cred ca iar o iau pe campii, dar nu ma pot abtine sa va intreb: LA CIT TIMP apar greturile dupa o sarcina?

Pentru ca mie azi mi-e groaznic de greata. Asa, din senin.
Am shi alte simptome dar pe astea le-am mai avut (sani durerosi, etc) fara sa fiu .

Va intreb la cit timp apar greturile pentru ca de pe 28 sept. pina pe 2 oct. am avut cm, iar dupa aceea viata normala.....
N-ar fi cam repede pentru greturi?!

Elise

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

intai testul de sarcina pozitiv, apoi greturie

bafta!


Alexandru (14 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

De obicei toate simptomele de sarcina apar cam la 3 sapt. Acum depinde si de fiecare organism in parte.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Nu vreau sa fac test de sarcina - poate sint eu mai obsedata, dar am vazut de atitea ori nesufeirta aia de 1 LINIUTA incit n-am chef sa ma intilnesc iar cu ea. Cred ca nici daca o sa fiu in 7 luni n-o sa mai am curajul sa fac teste.....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La 7 luni degeaba faci testul ca iasa tot negativ.
Si eu am avut greturi azi dimineta si sunt in ziua 11.La mine e de la fiere.
Bine zice Tia intai testul pozitiv si apoi restul.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Eu nu am avut greturi deloc, nici macar o data in 9 luni. In schimb primul si singurul meu simptom de sarcina, respectiv sanii tensionati si durerosi a aparut f. repede dupa momentul conceptiei, adica dupa vreo 4-5 zile de la contactul sexual norocos. Ma gandesc ca greata e si ea un simptom ca oricare altul asa ca banuiesc ca e posibil sa o experimentezi si pe asta f. devreme, depinzand poate de la persoana la persoana...Din pacate sau mai degraba din fericire nu-ti pot spune insa din proprie experienta.
Bafta multa, sa fie cum iti doresti!

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Elise,eu cred ca e cam devreme de greturi.Si eu am greturi inainte cu 2 zie sa-mi vina CM,dar la mine stiu ca e pe fond psihic,adica eu ma gandesc mereu8poate sunt )si daia am greturi.eu,pe fiecare luna faceam test de sarcina la inceput,dar negativ.Acum am inceput sa o iau razna inainte cu 2 zile de CM.eu iti spun,sa incerci sa te relaxezi si sa nu te mai gandesti.(eu dau sfaturi,care sunt si eu in aceiasi situatie ca si tine),dar sa incercam sa ne relaxam.PUPICI si D-zeu sa ne ajute la mai multi !Sa-ti dea d-zeu sa fie cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Lucia,

eu greturi n-am mai avut pina acum, e ceva nou. Sau subconstientul meu se perfectioneaza in tehnica introducerii in eroare.... sau.... cine stie

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Elise si eu zic ca e cam devreme sa apara greturile....
Trebuie (dupa pararea mea) intai sa-ti intarzie si pe urma sa apara greturile.
Cel putin la mine asa a fost.
Or, daca zici ca ultimul ciclu s-a terminat abia pe 2 oct. cum azi suntem in 17 oct. e cam prea devreme......

Toanca si Matei Alexandru 27+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

he he... multumesc moderatorilor ca m-au postat deja la magicele 40 de saptamani!!!! - sa dea Dzeu sa fi fost o premonitie, si deja sa fi inceput numaratoarea saptaminilor

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Elise, sa fie asa cum iti doresti si sa fii o noua gravidutza in rindurile noastre! Iti tin pumnii!!!


Ina si bebelusha 33+

Mergi la inceput