Pacientele dr. Niculescu Mihail

Pacientele dr. Niculescu Mihail | Autor: iarinutza

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!

Am deschis acest subiect pt ca dupa coada care e la dl dr trebuie sa fim multe!

Am incercat la multi doctori inainte sa ma stabilesc la "dansul". Mi se pare un doctor deosebit dar ma cam tine in deficit de informatii. Eu iau brocriptin pt hiperprolactinemie de cateva luni si cand l-am sunat sa-l intreb cat mai iau mi-a raspuns sec : "pana ramaneti gravida, doamna".
Deci rabdare fara tutun.
Daca stiti vreun truc prin care as putea sa-l fac sa imi spuna mai multe, spuneti-mi si mie
Pupici


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Irinuta, si eu am fost pacienta drului Niculescu in 2004
Am facut FIV , nereusit dar nu din vina lui, procedura avand un grad redus de reusita.Eu am intrat in contact cu dr Niculescu in 1996 cand am facut prima laparascopie, eu fiind atunci pacienta dr Marinescu.Am fost f placut impresionata de cata atentie le acorda pacientelor sale ,eram invidioasa de-a dreptul ,in conditiile in care eu pe Marinescu abia daca l-am vazut o singura data dupa operatie.Astfel in 2004 cand am ajuns sa fac FIV am optat clar pentru dr Niculescu .
Dar , surpriza , nu mai era acelas om .Eu nu am reusit sa comunic cu el deloc, ori n-am stiut ,ori el s-a schimbat.Iar la fertilizarea in vitro discutia cu medicul este esentiala .Pentru mine consultul devenise un chin , sa intri in cabinet si sa nu scoata o vorba, doar sa-i transmita asistentei datele despre ce vede la ecograf , nu pot sa-ti descriu ce stare cumplita mi-a creat.
Acum sunt pacienta dr Dracea , cu care vreau sa mai incerc un FIV la inceputul anului viitor si care este adorabila si este si un medic bine cotat.
Nu stiu ce sfat sa-ti dau , dupa cum vezi eu am esuat in stabilirea unei comunicari cu Niculescu , succes poate tu reusesti.
otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

nu-l cunosc personal desi as vrea sa ajung la el,am citit tot aici pe site ca ar fi medic bun acum cum parerile sant impartite nu stiu ce sa cred voi ce credeti?stiu ca are si cabinet particular dar nu stiu unde, poate imi spuneti voi...

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FlorentinaE spune:

Un medic bun cu o singura obsesie :" GREUTATEA.
Are cabinet pe langa Gara de Nord.Parca Nord Medica ii spune.

FlorentinaE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarinutza spune:

Draga Camy,
adresa cabinetului dr. Nuculescu este Calea Grivitei 156, sc d, et 2, ap 108 , tel 223.19.06 te poti programa luni si joi dupa 17.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Am inteles eu gresit sau este cam spagar si nu te prea baga in seama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarinutza spune:

chiar nu e spagar, si nici genul care sa-ti recomande tot felul de chestii ca sa-ti ia banii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuche spune:

A facut cineva laparoscopie cu dansul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarinutza spune:

da sora mea a facut. a fost ok interventia dar gravida nu a ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MURA spune:

Despre Niculescu s-a vorbit mult.
Eu una am fost la el (in conditiile in care este prieten de familie cu parintii mei si mai ales cu matusa mea de foarte multi ani, din tinerete) si nu mi-a dat nici o sansa. Mi-a spus si mie ca tuturor fetelor pe care le stiu eu ca au fost la el , ca sunt prea grasa (am 67kg) si ca arunc cu banii pe fereastra (se referea la dorinta mea de a face FIV) si mai bine sa infiez un copil.
Mi-a spus sa tin regim : sa mananc un morcov dimineata , un pastarnac la pranz si un mar seara.
Este foarte scump la vorba chiar si cu cele mai apropiate paciente.
Nu contest faptul ca este un dr. bun dar este foarte rece in rel. cu pacientele.
Si la cabinetul lui este la fel. Am o prietena care s-a dus la cabinet cu gandul ca daca are programare si plateste consultatia o sa poata scoate de la el mai multe informatii , de unde.... programarea nu e chiar programare pentru ca astepti de innebunesti pana intri la el si este la fel de obosit si de expeditiv.
Mult succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MURA spune:

Iarinutza, in legatura cu Bromocriptin, cred ca ar trebui totusi sa intrebi un endocrinolog, si eu am avut probleme cu prolactina mare dar s-a reglat in 2 luni, nu cu bromocriptin cu homeopate,nu mai stiu exact ce am luat. Ar fi bine sa repeti analiza si sa vezi cum stai dupa tratament.
Tu poti ramane insarcinata luna asta sau peste alte cateva luni,nimeni nu iti poate spune cand, cat Bromocriptin o sa iei ? Nu e prea mult?
Nu stiu, nu sunt doctor dar repet cel mai bine ar fi sa mergi la un endocrinolog care se ocupa strict de problemele astea.
Multi dintre ginecologi nu se pricep, fiecare cu specialitatea lui in fond.
Bafta

Mergi la inceput