bubite in coltul gurii....

bubite in coltul gurii.... | Autor: emaaaa

Link direct la acest mesaj

buna seara,
fetita mea de vreo 3-4 zile are in coltul gurii cate o bubita rosie, micuta, daca nu ii "tragi" de gurita nici nu observi ca le are...
stie cineva ce-ar putea fi?!
nici macar n-am iesit din casa saptamana trecuta, sa zic ca ar putea sa fie ceva luat de la un alt copil....nici noi nu avem asa ceva....doar sotul meu mai face uneori o bubita d-asta, mai urata e adevarat, dar numai intr-un colt al gurii...dar de curand nu a avut....si nici la el nu stiu ce e ca nu vrea la doctor....
mersic mult pentru ajutor
ema

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

mie imi ieseau tot timpul cand eram mica si ma puneau ai mei sa ma frec cu o suvita de par de-al meu acolo, pe bune, stiu ca suna aiurea dar asta faceam tot timpul, nu stiu daca de la asta imi treceau, dar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Si fetita mea a facut in ambele parti, i-a trecut dar a luat de la cineva, de pe cana, pahar, lingura. Cu suvita de par trasa prin coltul gurii stiu si eu. Daca nu, mergi la un dr.





Paulacu Paul 25+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Ema,nu stiu ce varsta are fetita ta,dar daca are sub un an e bine sa-i dai cu glicerina boraxata.Daca e mai mare ,mergi la farmacie si cere aftolizol cu care o poti unge si in 2 zile ii va trece.Este o afta mica.Ar fi bine sa incepi sa o speli pe dinti.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaaa spune:

as pune-o sa incerce faza cu suvita, dar e cheliuta.... (am tuns-o cheala acum vreo 4 luni )
doctorul mi-a zis ca poate a bagat manutele pe undeva mai murdar si dupa in gurita....dar cum spuneam n-am iesit din casa din motive de potop, iar in casa "mizerie" mai mare decat pana acum, nu avea cum sa fie...oricum el a recomandat kanamicina h....sa vad ce se intampla, poate ii trece pana la urma...
dar daca e de la maini murdare, atunci si sotul meu face tot din cauza de maini murdare bagate in gura?! (asta am uitat sa-l intreb pe doctor):)
pupici, ema

Mergi la inceput