Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Inainte de menstruatie...

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

Iubika
Iubika
YŁksek yŁksek tepelere...

Romania
2017 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 09/09/2005 :  09:38:04 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Iubika un Mesaj Privat

Inainte de menstruatie...

Fetelor, vreau si eu sa stiu daca si voua vi se intampla chestia sta si ce solutii aveti (daca aveti).

Cu cateva zile (o saptamana-10 zile) inainte de menstruatie am o stare ffff nasoala. Mai pe scurt... ma balonez! Am o burta de zici ca`s in luna a 4-a, disconfort cat cuprinde, si probleme cu "iesitul": ori deloc, ori fff greu. Nici laxativele, nici ceaiurile, nik nu are efect in aceasta perioada.

Odata cu venirea menstruatiei, totul se regleaza. Dar pana atunci! ....

Daca exista printre voi fete care se confrunta cu aceeasi problema si au reusit (sau nu) sa ii gaseasca o rezolvare, dati un semn, va rog!

Mersic!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
KUKI
KUKI
membru matur

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, Galati
2031 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  12:29:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite KUKI un Mesaj Privat
Am si eu problema asta. Cu cateva zile inainte de menstruatie sunt atat de balonata de nu ma mai incap hainele. Cu constipatia mai rezolv cu cate un ceai, dar balonarea tot nu trece. M-am resemnat, am problema asta de cativa ani si nu stiu ce sa fac.

Iulia
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
enderbaby
enderbaby
membru incepator

Romania, Iasi
322 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  12:33:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite enderbaby un Mesaj Privat
Si mie mi se intampla.... dar fara constipatie... Eu oricum am burta mai sensibila asa ca m-am obisnuit(resemnat) cu starea asta.

Lizuca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/enderbaby/album?.dir=/cfe8&.src=ph
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
ana_radu
ana_radu
membru incepator

Romania, bucuresti
283 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  12:34:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ana_radu un Mesaj Privat
Pt. balonare poti lua de la farmacie Gasex ,este foarte bun.

anar
Iubika
Iubika

Romania
2017 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  12:37:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Iubika un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by KUKI

Am si eu problema asta. Cu cateva zile inainte de menstruatie sunt atat de balonata de nu ma mai incap hainele. Cu constipatia mai rezolv cu cate un ceai, dar balonarea tot nu trece. M-am resemnat, am problema asta de cativa ani si nu stiu ce sa fac.

Iulia

KUKI acum sa nu intelegi gresit, cum ca m`as bucura de problema ta, dar mi`a parut bine sa vad ca mi`a raspuns si mie cineva. Incepusem sa cred ca numai eu ma confrunt cu asa ceva si era cam spooky....

Si eu tot de ceva ani am pb asta dar in ultima vreme parca nu mai pot suporta. Acum o luna, fara sa realizez ca`s inainte de ciclu, m`am dus sa`mi caut pantaloni. Am probat o multime de perechi, si intr`un final de abia m`au incaput unii 46, dar deja eram in depresie. Inutil sa spun ca dupa menstruatie,am pus pantalonii pe mine si parca ar mai fi loc de o persoana

Asadar.... ce ar fi de facut? Nu de alta dar eu oricum sunt obsedata ca`s grasa, si cand mai vad si ca am perioade in care nu ma incap hainele obisnuite.... cadere nervoasa scrie pe fruntea mea!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was
Iubika
Iubika

Romania
2017 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  12:40:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Iubika un Mesaj Privat
Opa! Cat am scris eu mesaj pentru KUKI au mai aparut niste raspunsuri.
MULTUMESC FETELOR PENTRU SOLIDARITATE!

adameasca
adameasca
mama lu' Luk si a Ilincai

Romania, buzauBUZAU
4534 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  12:56:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui adameasca  Trimite mesaj yahoo luiadameasca Adauga semn de carte la raspuns Trimite adameasca un Mesaj Privat
Pe mine mai tare ma deranjeaza senzatia de foame pe care o am cam cu o saptamana inainte... Fetelor, ma scoate din minti. Adorm cu gandul la mancare, ma trezesc cu gandul la mancare, toata ziua rontzai ceva, si mi se face rau daca incerc sa stau nemancata.... Io cu asta ce ma fac???
De balonat ma balonez doar in primele doua zile si atat. Iar cu constipatia n-am probleme niciodata.

Jurnal
Amely
Amely
zana cea (ne)buna

Donator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
2240 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  13:29:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Amely un Mesaj Privat
Hehehe!... si io, tot ca tine, Ileana, cu mancatu' in perioada aia, as manca si noaptea!
Iubi, cu constipatia, poti sa incerci cu cate o lingurita de miere, dimineata...

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

adameasca
adameasca
mama lu' Luk si a Ilincai

Romania, buzauBUZAU
4534 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  13:44:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui adameasca  Trimite mesaj yahoo luiadameasca Adauga semn de carte la raspuns Trimite adameasca un Mesaj Privat
Aha, deci nu sunt singura care ar manca si var de pe pereti

Jurnal
asi
asi
nu slabanoaga ci femeie

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru Sara
 Romania, cluj-napocaCLUJ
8015 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  13:49:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiasi Adauga semn de carte la raspuns Trimite asi un Mesaj Privat
Toate manifestarile( si plus altele) astea fac parte din sindromul premenstrual.Eu aproape am scapt de el cu reflexoterapie.
Constipatia poate fi ameliorata si cu o ligurita de miere plus un pahar de apa plata la temperatura camerei.

Incearca un tratamet naturist.
Santate!
Familia mea
Razvan
iren
iren
Sadicš, dar nu ma tratez

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 South Sandwich Islands,
4326 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  14:45:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiiren Adauga semn de carte la raspuns Trimite iren un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by asi

Toate manifestarile( si plus altele) astea fac parte din sindromul premenstrual.Eu aproape am scapt de el cu reflexoterapie.
Constipatia poate fi ameliorata si cu o ligurita de miere plus un pahar de apa plata la temperatura camerei.

Incearca un tratamet naturist.
Santate!
Familia mea
Razvan

Exact asta voiam sa spun shi io, toate fac parte din mult hulitu PMS (sindromul premenstrual), plus nervii intinshi ca pe bigudiuri, io la ultimu PMS mi-am dat barbatu-afara din casa, sa plece la hotel, noroc cc ca nu se pune la mintea mea shi-a ramas tot in pijama, nici nu s-a sinkisit sa se imbrace macar Pe bune, la fiecare pms imi vin dracii pe consort, shi deshi-l avertizez "vezi ca intru-n pms, umbla pe virfuri!" o cauta cu luminarea, frate, shi mai abitir, asha ca la fiecare pms trag cite-un scandal monstru de ma racoresc pentru toata luna, da cre ca asta tot comunicare se numeshte!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com