Impreuna, Timisoara! (21)

Impreuna, Timisoara! (21) | Autor: Mirona

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit! la un nou capitol.

Noi suntem:
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12179" target="_blank">Albi(Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=720" target="_blank">alexa00(Dana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17611" target="_blank">Amutza (Amalia), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3686" target="_blank">Ana68 (Ana-Maria), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=126" target="_blank">Anda, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=19205" target="_blank">andanii, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20176" target="_blank">Angela Panduru, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21083" target="_blank">angy11 www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13951" target="_blank">assa(Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=19086" target="_blank">b_bea(Bea), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=15640" target="_blank">bulina_buclucasa (Lili), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14432" target="_blank">Cosmina, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20390" target="_blank">cristina_nagy, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3921" target="_blank">danitin, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21023" target="_blank">danyella_1982, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13912" target="_blank">dedy (Felician), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20209" target="_blank">Diana1971, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12565" target="_blank">Doris-Alina, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4953" target="_blank">Dorsilia, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9304" target="_blank">Gabi Rus, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16404" target="_blank">gangurici_licurici, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14951" target="_blank">Giova (Ioana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13859" target="_blank">Giuliatm (Alina Iulia) , www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20797" target="_blank">ingerash, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20946" target="_blank">Irina_Claudia, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17044" target="_blank">Mary25 (Mariana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2020" target="_blank">mcrmiki, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1288" target="_blank">Mihi, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=11103" target="_blank">Mirona, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17590" target="_blank">mitzuka (Simina), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20520" target="_blank">nightloser (Marius), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13805" target="_blank">oanamc (Oana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2035" target="_blank"> psxman (Radu), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5255" target="_blank">Silvana, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20586" target="_blank">strunfita

Ne-au vizitat:
Aileene, Alcristina, Aldona, Alice54, Alina, bychi, blackpanterro, bvali, canda_h (Angi), cgabriela, dia_codat, Gianina-Alina, Ionela-Roxana, liliana csaki, marius, mindy, majaginn, Mi-Ka, mutti, pashosha, Sybille, sim1, Toria, Viorela Hoff, Zoe

Cap. anterioare:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56769&whichpage=1" target="_blank">(20), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56358&whichpage=1" target="_blank">(19), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55987&whichpage=1" target="_blank">(18), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55525&whichpage=1" target="_blank">(17), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54905&whichpage=1" target="_blank">(16), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54528&whichpage=1" target="_blank">(15), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53825&whichpage=1" target="_blank">(14), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53291&whichpage=1" target="_blank">(13), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52780&whichpage=1" target="_blank">(12), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52425&whichpage=1" target="_blank">(11), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52142&whichpage=1" target="_blank">(10), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51936&whichpage=1" target="_blank">(9), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51743&whichpage=1" target="_blank">(8), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51325&whichpage=1" target="_blank">(7), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51077&whichpage=1" target="_blank">(6), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50514&whichpage=1" target="_blank">(5), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49663&whichpage=1" target="_blank">(4), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48927&whichpage=1" target="_blank">(3), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47912&whichpage=1" target="_blank">(2), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43779" target="_blank">(1), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23847" target="_blank">(Ideea)

Sarbatoritii lunii sunt:
Dani sotul Mironei (3.9.1975, Fecioara)
Zoe (7.9.1977, Fecioara),
Octavian nepotul lui Mihi (10.09.1999, Fecioara),
Angi 11(Alina) (11.9, Fecioara),
diana1971 (12.9.1971, Fecioara),
Doris-Alina (13.9.1973, Fecioara),
Ariana Denisa fetita Marianei (DPN 15.9.2005),
fiica Alinei (Angy11) (18.9, Fecioara),
Calin sotul Gabrielei (22.9.1974, Fecioara)
Amalia (Amutza)(25.9.1980, Balanta)
Edi fiul Andei(26.9.2002 , Balanta)

Poze cu noi:
(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Fetelor...cu parere de rau am citit cele scrise de Mihi despre Octa...am si eu o idee...Ce ar fi sa facem si noi un Bazar de genul celor de la Discutii generale (fiecare are pe acasa lucrusoare care nu ii mai sunt de folos si pe care le-ar putea pune la vanzare la preturi mai mici decat cele de pe piata ...banutii adunati urmand sa fie pentru transplantul lui Octa...nu se vor strange nu stiu ce dar totusi e ceva...mai ales daca contribium toate)...ganditi-va si la ideea asta...Danitin stie despre ce vorbesc si ea a donat un carusel pt. Sabina....

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Voi fi si eu deseara acolo !

Azi e sarbatoarea Sfintilor Ioachim si Ana, parintii Maicii Domnului, sa ne rugam si lor, ocrotitorilor copiilor , pentru Octavian!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(3 ani si 9 luni)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara...

Ca sa nu mai cautati, permiteti-mi sa pun din nou mesajul pentru Octavian, cel postat de mine aseara...


Mesaj F. F. F. important!

Ingerii au viata vesnica...



Dragele/dragii mei prieteni!

Nu pot sa mai zic nimic, dupa ce am citit vestea data de Mihi referitoare la starea lui Octavian!
Cele vechi, cunoasteti povestea, celor noi, le explicam pe scurt.
Octavian, este un baietel al Comunitatii noastre, care are leucemie,
si care se pare, are nevoie de transplant, pentru a putea trai.

Ma gandesc, cu groaza, ce as face eu intr-o astfel de situatie, atunci
cand viata copilului meu, nu ar mai depinde de mine, ci de sufletul
oamenilor credinciosi si darnici.
Sigur, as incerca orice imi sta in puteri, sa-l ajut, as cersi la
coltul strazii, demnitatea nu ar mai avea rost, as renunta la mancare si apa fara sa simt foamea sau setea, as sta in fata unei biserici,
cu mana intinsa, spre oamenii grabiti, sperand ca voi strange ceva...
As ruga cu lacrimi in ochi vecinii, colegii, prietenii sa ma ajute...
As face orice...absolut orice, sa-mi vad copilul sanatos, acasa,
sau in parc, jucandu-se fericit.
O farama din viata lui Octavian se afla in mainile noastre...
De aceea fac un apel de solidaritate, catre toti membrii Comunitatii
noastre, sa facem tot ce ne sta in putinta pentru ca Octavian sa
traiasca, sa rada, sa devina prieten cu puiutii nostrii.
Nu asteptam multumiri, nu-i asa?
O sa fim bucuroase ca am redat bataia unei inimi si am readus
zambetul pe chipul unui inger, care acum e palid si sufera...

Timisoara, fii deschizatoare de drumuri!
Prieteni, fiti partasi la un miracol...
Poate, fragmente din acest mesaj, vor ajunge pe ecranele tv,
ca sa poata vedea o tara intreaga ca noi, suntem o familie
mare si unita, care nu poate ramane indiferenta la necazul altui
membru.

Ieri , a fost mare Sarbatoare, Fecioara Maria ne ocroteste ingerii nostri si pentru asta ii multumuim.
Ma rog ei, sa va deschida inimile, asa incat, sambata, de ziua lui,
sa putem IMPREUNA, sa-i facem o mica bucurie.
Azi e Sarbatoarea Sfintilor Ioachim si Ana, parintii Maicii Domnului,ii rugam sa ne ajute...
Cine doreste sa contribuie cu o suma cat de mica, fiecare dupa
posibilitati, este rugat sa vina AZI, 9 sept., ora 20, la Policlinica Garleanu, pe Calea Aradului, langa noul Iulius Mall.

Acolo ne vom intalni pentru a strange banii, apoi vom cumpara o
jucarie, de la benzinaria de langa.
Mihi o va duce lui Octavian, din partea noastra.
Contez pe voi, ca de fiecare data...pe bunatatea voastra...


Si acum, doresc sa va propun si sa va fac cunoscut planul pe care
vreau sa-l punem in aplicare pentru reusita transplantului...

1. In momentul in care Mihi ne aduce o copie a actelor si a analizelor, din care sa reiasa ca Octavian are nevoie de transplant, o rugam din inima pe Danitin, sa ne ajute pentru a doua oara, cu un anunt pe TV si la Radio, in care sa solidarizam oameni cu suflet pentru strangerea de fonduri...

2. Noi, vom avea o pusculita, in care, vom pune fiecare cate putin...
Stiu ca nu de la noi, se vor strange multi bani, dar putin cate putin
se vor aduna...

3. Va rog, pe cele care lucrati, sa aduceti la cunostinta colegilor
poate chiar a sefilor, planul nostru...o suma cat de mica conteaza...

si lista ramane deschisa pentru alte idei ...

Sunt sigura, ca dupa ce va aparea mesajul la TV, va exista o
sansa pentru Octavian.
Haideti, fetelor, putem face asta...
Putem face orice, suntem deja prietene, poate mai mult decat atat...
Renuntam la tigari o zi, mergem pe jos intr-o alta zi la slujba, nu ne
mai luam o zi suc, si iata ca am facut putina economie...daruim putin
din putinul nostru, dar, ne vom gandi mereu ca noi avem copii sanatosi
si ne vom pune intrebarea fireasca:
De ce Octavian?

Fie ca Sfanta zi de azi, sa va lumineze gandurile...

Va multumesc, ca ma sustineti pentru o cauza nobila, va multumesc ca existati, si ca, alaturi de voi, am descoperit semnificatia cuvantului IMPREUNA, la bine si la greu...





DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Simina, da-mi mai multe detalii ca nu mai am nervi sa caut...
Cum vezi tu chestia cu bazarul?
Trebuie intai sa gasim o sala, sa anuntam in presa si tv despre acest bazar, sa vina lumea sa cumpere, sau cum?

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Am rugmintea la cele care nu pot veni deseara si care totusi isi doresc sa dea ceva pentru ziua lui Octavian ... sa faca in asa fel sa trimita banii pe alta fata.
La o urmatoare intalnire se vor strange si bani pentru transplant.
DEOCAMDATA sunt doar bani pentru ziua lui de nastere ... asa ca este vorba de sume mici. VA RUGAM!!!

Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Doris...ceva de genul asta:
Eu Simina am o salopeta bb marimea "x" o ofer la pretul de 100.000...pun poza sa o vada si fetele...iar sa zicem Giulia sau cine mai are bb mai mic ca Deian e interesata de ea imi zice cat ofera ea( mai mult sau mai putin)...ne intalnim si ii dau produsul banii urmand sa fie dati lui Mihi...Pt. poze facem pe yahoo my photos...trimitem toate pozele cu obiectele pe care le vindem...cineva le centralizeaza...sau la cele care nu au poza le scrie descrierea...o punem pe prima apagina...si asteptam cumparatori...Ma gandeam intre noi sa facem chestia asta ..nu cu sala si televiziune...cred ca si asa reusim sa adunam ceva bani...Daca ne gandim bine toate avem pe acasa lucrusoare f. putin folosite si in stare buna pe care l-am putea dona...iar sigur dintre ele gasim ceva ce ne-ar trebui noua sau copilului nostru...o jucarie o hainuta..Ce zici? Cu datul produselor facem o intalnire si dam produsul si primim banii...ii dam lui Mihi...
Daca mai doriti lamuriri...intrebati...


Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Simina, e buna ideea, asta e clar, dar intre noi, cam dificil...
Diferentele de varsta intre copii nostri sunt mai mici sau mai mari...
Cine ma sprijina sa facem chestia asta, putin altfel, mai mediatizata, si de o mare anvergura, in care sa poata vedea obiectele si sa le poata cumpara foarte multe persoane...
Deci, unu, cine lucreaza in scoli, profesori, sau, tu , secretara, sau Silvana, rezolvati ca intr-o duminica sa ni se dea o sala de festivitati, sau o sala de curs...
Asta ar fi primul pas.
Noi, o vom decora, cu baloane, poze cu Octavian, marite, etc.
Vom purta fiecare o panglicuta la mana pe care sa scie Octavian!
Apoi, cu cateva zile inainte, fiecare aduce acolo, in sala, sacii cu hainute, jucarii, etc.
Tot inainte trebuie sa facem etichete cu preturi, sa aranjam produsele ca intr-un magazin, frumos...
Toata aceasta chestie, o vom anunta din timp la Jurnalul Banatean, acolo rezolv eu, va aparea si pe pagina lor, tion.ro
Chemam si protv-ul, punem anunturi cu cel putin 2 saptamani inainte...
Si asa cred ca avem sanse mari sa strangem bani...
Ce ziceti?

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:


Fetelor...pana ii modereaza astia mesajele lui Dana le-am cules eu de la cap. 20...Sa nu ziceti ca nu e fata serioasa....Sa va mai spun eu ceva...Darius e un dragalas mic...de fapt maricel pentru varsta lui....

quote:
Originally posted by danyella_1982



Ma numesc DANIELA , da toata lumea-mi zice DANA!Sotzul meu, ADY, si-a serbat ziua de nastere in 8, de Sf. Maria !Am un baietzel de 6 luni si ceva... si-l cheama DARIUS !

Sunt colega de lucru cu SIMINA ... SI AM CITIT MESAJELE VOASTRE DAR N-AM SCRIS NIMIC DEOARECE M-AM GANDIT CA N-O SA AM TIMP IN FIECARE ZI SI MI SE PAREA CA NU-I IN REGULA SA MA BAG IN SEAMA O SINGURA DATA SI APOI CINE STIE CAND.... DUPA CATEVA ZILE IAR....
AM ASTEPTAT SA AM TIMP SA SCRIU IN FIECARE ZI .... APROXIMATIV....De fapt eu am timp de navigat pe net decat noapte - dimineatza , intre orele 23 -02 !!!

Va multzumesc de primirea calduroasa si mai vorbim










Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Simina, tu vii diseara?

Fetelor, care stiti sau ati auzit, vreau sa incep sa-i dau la Ines, Oscillococcinum.
Pediatrul ei nu ma lasa, dar de data asta trec peste sfaturile lui, ca eu ma chinui de fiecare data...
Deci, am citit prospectul dar dozare pentru copii nu am gasit.
Voi lua si eu, preventiv, o doza pe saptamana.
Radu face vaccinul antigripal, l-a facut in fiecare an, la fel si buni.
Eu nu am voie, ce este facut pe baza de galbenus de ou, si eu sunt alergica.
Asa, ca daca stiti cum se da la copii, Oscillococcinum, spuneti-mi repede...
Sau daca e bun?
Eu am auzit numai de bine.

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Doris...pai eu oricum o sa fiu acolo...e ora cand sunt in parculet cu baietelul meu...si parculetul e exact acolo...o sa va vad eu...
Cat despre Oscillococcinum cauta si pe google despre el...sigur se poate da la copii, ca am vazut in revissta mami reclama la el...Noi nu am luat niciodata asa ca nu stiu ce doza trebe...
Giova...mai esti azi la lucru...sau deja esti in concediu? Daca nu mai intri azi iti doresc un concediu placut si relaxant....

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput