Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Mobila second hand - Timisoara?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

HaiRapidu
HaiRapidu
nou venit

Romania

13 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 08/09/2005 :  12:02:50 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj

Mobila second hand - Timisoara?

Cumnata mea se va muta cam intr-o luna-doua in Timisoara. Stiti cumva de unde se poate cumpara mobila second hand (noua e cam scumpa) si eventual preturi aproximative la pat, dulap, fotolii, eventual fotolii extensibile?
Ne intrebam daca se merita sa fie transportate de la parinti, avand in vedere ca platim transportul sau mai bine le cumparam second hand.
Niste adrese, eventual telefoane de la mazine ne-ar fi si mai de folos.
Multumesc!
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Ana68
Ana68
Supercalifragelistic

Romania, timisoaraTIMIS
6488 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 08/09/2005 :  16:34:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Ana68  Trimite mesaj yahoo luiAna68 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ana68 un Mesaj Privat
Un magazin mobila second este in Pta badea Cartan,unde se termina piata,aproape de podul de peste Bega...Nr. de telefon nu stiu...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
HaiRapidu
HaiRapidu
nou venit

Romania,
13 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  10:09:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Ana68, multumesc pt. raspuns!
Stii cumva aproximativ, cat de mari sunt preturile?
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Ana68
Ana68
Supercalifragelistic

Romania, timisoaraTIMIS
6488 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  12:20:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Ana68  Trimite mesaj yahoo luiAna68 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ana68 un Mesaj Privat
Preturile nu le cunosc,am avut curiozitatea sa ma uit doar din usa sa vad ce fel de mobila este acolo...pot sa iti spun ca aspectul mobilei pe mine m-a incantat mult,pare ca si cum ar fi nefolosita...Pe geam scrie ca se poate cumpara si in rate....
Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult,nu cunosc foarte bine Timisoara.Sunt noua in oras - ma rog,daca se poate spune asa,caci locuiesc aici de 3 ani - si nu prea am fost peste tot...
Mult succes la cumparaturi!

Ramonika
mama mītzelor

Romania
8888 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 09/09/2005 :  13:44:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ramonika un Mesaj Privat
off-topic:
ce-mi place nick-ul tau. cum de te-ai gandit la asa ceva?

Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Doris-Alina
CIUFULEASCA DORISAKE

Romania, timisoaraTIMIS
6262 Mesaje
10 Prieten(i)
Trimis la: - 10/09/2005 :  09:50:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Doris-Alina  Trimite mesaj yahoo luiDoris-Alina Adauga semn de carte la raspuns Trimite Doris-Alina un Mesaj Privat
In spate la Kapa, este un depozit.
La fel la intersectia strazilor Calea Lipovei cu Ialomita.

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI
HaiRapidu
HaiRapidu
nou venit

Romania,
13 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/09/2005 :  10:59:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Ana, multumesc inca o data.
Doris-Alina, multumesc si tie pt. info.
O sa dam o fuga saptamana viitoare pana in Timisoara si cautam locurile de care ziceti voi.
korryna
korryna
nou venit

Romania, Timisoara
31 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/09/2005 :  19:18:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Apropo de mobila second hand - ce e "safe" sa cumperi la mana a doua pentru bebelutz si unde se gaseste?

Eu nu am reusit nici in Publitim sa gasesc rubrica care trebuie pentru mobila de copii...
Ana68
Ana68
Supercalifragelistic

Romania, timisoaraTIMIS
6488 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 27/09/2005 :  19:39:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Ana68  Trimite mesaj yahoo luiAna68 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ana68 un Mesaj Privat
HaiRapidu,ce ai mai facut?Ai gasit ceva convenabil?Pe unde ai fost?

Korryna
,in Publitim gasesti ceea ce cauti in sectiunea principala a ziarului,cea pe care scrie mare "PUBLITIM"(si pe care e si talonul pentru anunt,in sfarsitul sectiunii),la rubrica nr.35,"Articole pentru copii",asa se numeste.
Imi pare rau,dar nu am auzit de mobila second pentru copii de vanzare si nici nu stiu vre-un magazin....

korryna
korryna
nou venit

Romania, Timisoara
31 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/09/2005 :  20:03:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Eu nu insist neaparat sa-i cumpar mobila second hand la bebele meu de noiembrie, dar vad ca unele accesori se folosesc doar cateva luni, gen: cos de bebe, landou, rotobil... Acum sunt la capitolul de cumparat trusou pentru evenimentul din noiembrie si nici nu stiu ce e esential ce e esential si ce e moft... Conform vanzatoarelor totul e esential, dar cred ca cel mai sigur e sa intreb mamicile despre si nu numai

Doris-Alina
CIUFULEASCA DORISAKE

Romania, timisoaraTIMIS
6262 Mesaje
10 Prieten(i)
Trimis la: - 27/09/2005 :  21:00:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Doris-Alina  Trimite mesaj yahoo luiDoris-Alina Adauga semn de carte la raspuns Trimite Doris-Alina un Mesaj Privat
korryna, poti intreba mamicile despre toate aceste lucruri, la Impreuna Timisoara, te asteptam cu drag...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com