Mobila second hand - Timisoara?

Mobila second hand - Timisoara? | Autor: HaiRapidu

Link direct la acest mesaj

Cumnata mea se va muta cam intr-o luna-doua in Timisoara. Stiti cumva de unde se poate cumpara mobila second hand (noua e cam scumpa) si eventual preturi aproximative la pat, dulap, fotolii, eventual fotolii extensibile?
Ne intrebam daca se merita sa fie transportate de la parinti, avand in vedere ca platim transportul sau mai bine le cumparam second hand.
Niste adrese, eventual telefoane de la mazine ne-ar fi si mai de folos.
Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Un magazin mobila second este in Pta badea Cartan,unde se termina piata,aproape de podul de peste Bega...Nr. de telefon nu stiu...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaiRapidu spune:

Ana68, multumesc pt. raspuns!
Stii cumva aproximativ, cat de mari sunt preturile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Preturile nu le cunosc,am avut curiozitatea sa ma uit doar din usa sa vad ce fel de mobila este acolo...pot sa iti spun ca aspectul mobilei pe mine m-a incantat mult,pare ca si cum ar fi nefolosita...Pe geam scrie ca se poate cumpara si in rate....
Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult,nu cunosc foarte bine Timisoara.Sunt noua in oras - ma rog,daca se poate spune asa,caci locuiesc aici de 3 ani - si nu prea am fost peste tot...
Mult succes la cumparaturi!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

off-topic:
ce-mi place nick-ul tau. cum de te-ai gandit la asa ceva?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

In spate la Kapa, este un depozit.
La fel la intersectia strazilor Calea Lipovei cu Ialomita.

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaiRapidu spune:

Ana, multumesc inca o data.
Doris-Alina, multumesc si tie pt. info.
O sa dam o fuga saptamana viitoare pana in Timisoara si cautam locurile de care ziceti voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korryna spune:

Apropo de mobila second hand - ce e "safe" sa cumperi la mana a doua pentru bebelutz si unde se gaseste?

Eu nu am reusit nici in Publitim sa gasesc rubrica care trebuie pentru mobila de copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

HaiRapidu,ce ai mai facut?Ai gasit ceva convenabil?Pe unde ai fost?

Korryna
,in Publitim gasesti ceea ce cauti in sectiunea principala a ziarului,cea pe care scrie mare "PUBLITIM"(si pe care e si talonul pentru anunt,in sfarsitul sectiunii),la rubrica nr.35,"Articole pentru copii",asa se numeste.
Imi pare rau,dar nu am auzit de mobila second pentru copii de vanzare si nici nu stiu vre-un magazin....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korryna spune:

Eu nu insist neaparat sa-i cumpar mobila second hand la bebele meu de noiembrie, dar vad ca unele accesori se folosesc doar cateva luni, gen: cos de bebe, landou, rotobil... Acum sunt la capitolul de cumparat trusou pentru evenimentul din noiembrie si nici nu stiu ce e esential ce e esential si ce e moft... Conform vanzatoarelor totul e esential, dar cred ca cel mai sigur e sa intreb mamicile despre si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

korryna, poti intreba mamicile despre toate aceste lucruri, la Impreuna Timisoara, te asteptam cu drag...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput