se poate da catina la bb de 6 luni?

se poate da catina la bb de 6 luni? | Autor: maria amalia

Link direct la acest mesaj

Am citit si am auzit ca sucul, ceaiul, gemul de catina sunt foarte bune. Fetita mea are 6 luni, as putea sa-i dau ceai si suc de la varsta asta?

Manu si bebele Maria Amalia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/manu_14nov/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Este mititica fetita ta. Mai asteapta putin. www.naturaplant.ro/produse/1040/Ulei_de_catina_pediatric" target="_blank">Uleiul de catina pediatric(capsule) se administreaza abia dupa varsta de in an. Cel mai bine ar fi sa intrebi medicul.


Uite prezentarea catorva produse:
www.naturaplant.ro/produse/1456/Ceai_de_Catina" target="_blank">Ceai de catina
www.naturaplant.ro/produse/132/Catina" target="_blank">Catina (capsule)
www.naturaplant.ro/produse/1313/Sirop_natural_de_catina" target="_blank">Sirop natural
www.naturaplant.ro/produse/559/Ulei_de_catina_ 20_ml " target="_blank">Ulei de catina
www.naturaplant.ro/produse/559/Ulei_de_catina_ 20_ml " target="_blank">Pilule cu ulei de catina


Q


Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Si eu ma-ntrebam daca sa-i dau sau nu. A mea are 8 luni si voiam sa-i dau cum incepe sa se raceasca afara. Dar voi intreba medicul intai. Lui Eric (3.8 ani) i-am dat de la 2 ani in sezonul rece si i-a mers super (n-a racit decat usor).
Intrebare off topic dar pe-aproape:
dar ulei de peste se poate da pana la 1 an?

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nonna spune:

Dupa un an zic si eu.Poate doar ceaiul de catina merge si la 6 luni.De uleiul de peste tot asa.Este si sirop cu ulei asa cum era pe vremea noastra?Eu stiu numai de capsule.

Mergi la inceput